Nováka znovu obvinili: Za útěk mu hrozí dalších pět let!

7. 1. 2015
10:38

Svobody si užíval jen pár týdnů, teď za ně zaplatí dalšími lety ve vězení! Uprchlý a znovu chycený vězeň Jan Novák byl obviněn z maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu až pět let za mřížemi.

„Kriminalisté začali stíhat pětačtyřicetiletého vězně Jana Nováka, který loni v listopadu utekl z pražské Thomayerovy nemocnice,“ potvrdila serveru Novinky.cz pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová. Muž podle ní čelí obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až pětiletý trest.

Novák vyskočil 25. listopadu z okna ve druhém patře Thomayerovy nemocnice v pražské Krči. V nemocnici byl podle vězeňské služby kvůli plánovanému lékařskému vyšetření v souvislosti se závažným onemocněním, které nelze léčit ani v jedné ze dvou vězeňských nemocnic. Vězně dopadla policie po necelých třech týdnech v autobuse v Kostelci nad Černými lesy.

„Okolnosti útěku a místo, kde se muž zdržoval, policie zatím nezná,“ uvedla Rösslerová. Kriminalisté budou Nováka teprve vyslýchat.

Muž si odpykával 7,5letý trest, který dostal v roce 2009 za loupež a ohrožení pod vlivem návykové látky. V září minulého roku byl sice podmíněně propuštěn na svobodu, v březnu byl ale znovu zadržen kvůli sérii dalších loupeží. Za ně pak zatím nepravomocně dostal trest osm a půl roku vězení.

Kvůli útěku vězně skončili ve svých funkcích ředitel pankrácké věznice Pavel Hadrava a ředitel odboru vězeňské stráže z generálního ředitelství Vězeňské služby ČR Petr Vlk.

erene ( 7. ledna 2015 21:08 )

no..chemoterapie zabíjí v dost procentech taky..

vrahrychtar ( 7. ledna 2015 12:04 )

ma rakovinu takze zhruba 6mesicu

ejvm1712 ( 7. ledna 2015 10:45 )

Tak kolik let ho teda budem živit a poskytovat mu luxus v nápravném zařízení,aniž by ten s r á č hnul prstem?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud