Bratr byl první, utíkal přede mnou. Vrah Širůček popsal, jak postupně vybil celou svou rodinu

Autor: dce - 
7. 4. 2018
05:02

Je to již 13 let, co byl Miloslav Širůček (39) odsouzen na doživotí za brutální vraždu celé své rodiny. Sice už měl trestní záznam, ale ne za násilné trestné činy, navíc má nadprůměrné IQ. Přesto chladnokrevně popravil své nejbližší. Až mnohem později přiznal, co ho k vraždě dohnalo.

Miloslav Širůček pocházel z poměrně normální rodiny z Tučap na Táborsku, rodiče ho vychovávali přísně a o něco víc se věnovali jeho bratrovi, který trpěl vadou řeči. Širůček trávil celé dny v autodílně svého otce a to mu pak určilo i jeho budoucí "práci". Otci do dílny v dospělosti kradl auta, což byl hlavní důvod neustálých hádek, otci se totiž neustále něco nelíbilo.

Širůček pochopitelně skončil za krádeže ve vězení - celkem třikrát. V osudný den roku 2004 se pohádal právě se svým otcem, do ohně ale přiložila i matka i bývalá družka. Ta mu po rozchodu oznámila, že s ním čeká dvojčata a vytáhla z něj desetitisíce - pravdou bylo, že čekala jedno dítě a s někým jiným.

Širůčkova matka si vybrala zrovna 25. listopadu, aby mu právě tuto družku, která pracovala v nightclubu, vyčetla. „Je to čubka!“ křičela prý. A přidal se i otec, který Miloslava uzurpoval i jindy. Předtím už se stihl otec pohádat s matkou. Na stole zůstal ležet nabitý revolver, kterým otec dopoledne střílel venku.

"Bratr byl první. Utíkal přede mnou. Střelil jsem ho. A pak škrtil. O dvě hodiny později šel taťka a pak mamka, na tu jsem čekal. Taky přede mnou utíkala," prozradil v rozhovoru pro magazín Týden. Přiznal, že vůbec neví, proč zabil i matku s bratrem, největší problémy měl totiž s otcem. "Brácha mi nikdy nic neudělal. Když jsem střelil mamku, klekl jsem si k ní, hladil ji a prosil o odpuštění." Mrtvoly ukryl po domě a utekl.

„V dětském pokoji v úložném prostoru postele leží tělo mrtvé ženy. Tělo je v poloze na zádech, je zabalené v dece se vzorem tygra, na třech místech převázané kolem těla bílým motouzem. Nohy pod kolenem dolů volně koukají. Po odstranění deky je patrno, že hlava mrtvoly je obalena utěrkou a malou žlutou dekou," popsali policisté ve zprávě.

„V ložnici, pod postelí na podlaze se nachází mužské tělo, s hlavou zabalenou do deky.“ Bratra zahrabal do uhlí, nohu mu podle Týdne postupně okousal pes: „Při pohledu od kotelny do skladu uhlí je vidět v první polovině kupy uhlí část lidské nohy. Po odkrytí je patrno, že jde o mrtvolu muže pod pokrývkou uhlí, ležící na levém boku s pokrčenými koleny… v oblasti krku jsou omotány šusťákové kalhoty zavázané na jednoduchý uzel na pravé straně krku.“ Šusťáky bratra nakonec uškrtil...

Po zatčení se Širůček ke všemu přiznal, později ale tvrdil, že vraždil jeho bratr závislý na alkoholu a drogách. Policisté už tehdy poznali, že jde o inteligentního muže, který velmi obratně manipuluje lidmi. Kdyby se do svých lží nezamotal, mohl být dnes na svobodě. Jejich závěr se od Širůčkovy aktuální zpovědi liší. Otce zabil, protože mu vyčítal život mimo zákon, matku s bratrem popravil, aby se zbavil svědků. Pak je okradl.

Zda má pravdu policie či Širůček už na jeho činu a trestu moc nezmění. 7. dubna 2015 ho soud poslal na doživotí do vězení. 

Doporučujeme
sachmat ( 7. dubna 2018 19:26 )

Z článku a nejen (foto) jasně vyplývá, Širůček nemohl mít nadprůměrné IQ. Jenom blbec skončí ve vězení za krádeže a to celkem třikrát… Zbytek netřeba ani komentovat.

ellenic ( 7. dubna 2018 13:19 )

Dobytek jeden, taková zrůda , a nyní žije z našich daní . K čemu je mu tedy nadprůměrná inteligence. V uranových dolech dvanácti hodinové směny by byly až do jeho smrti také vhodné .

draco17 ( 7. dubna 2018 11:04 )

havloid zrušil trest smrti,tady u toho kri..a by byl na míste...a to nejmín desetkrát!!!!!!!!!!!!

marianskelazne ( 7. dubna 2018 08:58 )

 pro takovehle je skoda dozivoti...a takovychto silencu beha po svete...ach jo

trkic ( 7. dubna 2018 08:10 )

A kdo ti brání to napsat sem? K tomu Širůčkovi, když měl teda to nadprůměrné IQ, proč nesejmul fotra někde v lese a nezahrabal ho? Mohl si ušetřit dvě vraždy a to doživotí.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud