Uplynulo 60 let od popravy Václava Mrázka: Nechutný vrah měl i šestiletou oběť!

Autor: dce - 
30. 12. 2017
06:19

Chudá rodina, hodně dětí, téměř žádné vzdělání a těžká práce. Přimíchejte do koktejlu i psychickou poruchu a vyjde vám jeden z nejšílenějších sériových vrahů Česka 20. století. Václav Mrázek se své ženské oběti nebál zabít, ani když měly mužský doprovod.

V roce 1925 se Václav Mrázek narodil do chudých poměrů jako jedno z dvanácti dětí. V páté třídě opustil školu a začal pracovat jako horník. Víc mu ale vydělávaly drobné krádeže – v těch byl tak dobrý, že ho otec nutil učit malé sourozence, jak krást. Za podobné zločiny dostal podmínku, nakonec skončil i ve vězení.

Kvůli drobné postavě nemohl být vojákem, jak se mu snilo. Přihlásil se tedy alespoň jako ozbrojený doprovod humanitárního konvoje do Rumunka a Bulharska – zde byl svědkem neuvěřitelných věcí od vraždění až po sexuální praktiky výměnou za kradené věci. Díky zbrani si Mrázek konečně připadal mocný.

Své oběti Mrázek potkával cestou do práce. Poprvé touze jednu z nich napadnout podlehl v srpnu roku 1951. Hanu Ch. ubil klackem na louce, kde pásla krávy. Bezvládné tělo odtáhl o kus dál a znásilnil. 

Druhou oběť – Bronislavu P. – zastřelil o necelý měsíc později. Opět ji znásilnil a tělo odtáhl do potoka. Další dvě ženy, které napadl nožem, útok přežily. Policie vyšetřovala i verzi, že útočníkem je vlastně žena – tomu měl nasvědčovat hlas a malá síla úderů nožem, které způsobily jen povrchové rány.

V červnu 1952 vystřelil po Eleně M. – první rána jí prostřelila límec kabátu, druhá prorazila kabát na zádech – dívka ale přežila. Mrázek navíc při výstřelu ejakuloval a o oběť ztratil zájem. O hodinu později ale Mrázek zastřelil teprve šestnáctiletou Marii D., jejíž tělo opět odtáhl opodál a znásilnil. Hlavu jí přikryl zbytky šatů, které rozřezal nožem. Tělo objevila Elena M., která se šla podívat na místo, kde po ní kdosi střílel.

Druhou šestnáctiletou dívku zabil Mrázek v červenci. Kolem Jiřiny H. projel na kole. Zavolal na ni a když se otočila, střelil ji přímo do obličeje. Tělo znásilnil. Pátou a šestou obětí byla dvojice, která byla zrovna na výletě. Muže zastřelil a jeho tělo ukryl pod větvemi. Ženu, která smrt nejdříve pouze předstírala, zastřelil, když se chystala utéct. Mrtvolu opět znásilnil.

Tou dobou už policie sérii vražd vyšetřovala a prověřila přes 25 000 podezřelých. Mrázek ale unikl. Proto se pokusil další oběti zabíjet jiným způsobem – chtěl je uškrtit, ale všechny mu unikly. Ženy pak proto jen znásilňoval – jeho nejmladší oběti bylo jen šest let!

Poslední vražda měla loupežný motiv. Chtěl vykrást dům svých známých, jenže zde našel Alžbětu B. Tu ubil sekyrou, její jedenáctiletou vnučku přinutil najít mu peníze a cennosti a pak ji znásilnil. 

K dopadení tohoto sériového vraha došlo víceméně náhodou – byl přistižen při krádežích v šatnách horníků. Při domovní prohlídce pak byly nalezeny osobní věci jeho obětí a pistole, která odpovídala vraždám. Nejprve tvrdošíjně zapíral, až později se s pláčem přiznal.

Byl velmi rychle odsouzen, netušil však, že byl tou dobou v platnosti trest smrti a čekal tak nanejvýš deset let. Na konci roku 1957 byl popraven v Praze na Pankráci.

Psychologie sériových vrahů od Andreje DrbohalavaPsychologie sériových vrahů od Andreje Drbohalava | 

Doporučujeme
dilema005 ( 31. prosince 2017 00:03 )

Ja hledam meho dobreho frienda a psala jsem s nim rano prave v tento den naposledy..ten clanek na neho mohl mit hodne negativni vliv,jelikoz si zazil takove nasili v rodine..byli jsme domluveni,ze se sejdeme prave vcera,nebo dnes a ja ho nemuzu nikde najit,jsem tady opravdu silena strachem o neho...Boze muj,proc davaji takove straslive clanky i s fotkami o vanocnich svatcich..lidi jsou straslive necitelni a zli

dilema005 ( 30. prosince 2017 22:58 )

rentierskej:zdravim..mas pravdu..vis,sedim tady a brecim...hledam sveho pritele a nemuzu ho najit a ctu tady dole tu hruzu...

rentierskej ( 30. prosince 2017 22:49 )

článek nečtu. k ČEMU je připomínat ÚCHYLNÁ ZVĚRSTVA, UKAZOVAT FOTKY(?!?) a to vše navíc v době vánoc?! v redakci jste opravdoví úchylný pra/sata! a za zveřejněné těchto fotek bych vás nekompromisně zažaloval, (kdybych patřil mezi pozůstalé).

dilema005 ( 30. prosince 2017 16:32 )

jeste dodatek pro Tebe..nejsem doktor ani nikdo ze zdravotnickeho prostredi..chtela bych at mi o sobe napises..vis,jak se rika,vice hlav,vice rozumu

dilema005 ( 30. prosince 2017 16:28 )

pro NAZOR-LIDU..zdravim..ja jsem opravdu nikdy nic tak bolestneho necetla,sedim tady a premyslim,jestli jsi to psal jen tak pro pobaveni,nebo jestli se tak opravdu citis? Proc jsi napsal tu svou zpoved tady pod ten clanek? Proto,ze jsi proste nemel kam napsat ty sve pocity? Pokud budes chtit,tak mi tady napis a ja Ti tu zase odepisu...v pripade,ze jsi na tom opravdu tak mizerne..pricita se zle pocasi bez slunce a take to vanocni obdobi,drz se,please a jak chces napis mi

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud