Na konci letošního května byl podezřelému muži rozhodnutím městského úřadu vysloven zákaz chovu zvířat na dobu pěti let, a to v souvislosti s tím, že v minulosti choval v místě svého bydliště v obci na Třebíčsku větší počet domácích zvířat v nevyhovujících podmínkách a zanedbával péči o ně. Zvířata musela v té době převzít do péče organizace Liga na ochranu zvířat.

Při kontrole dodržování uloženého zákazu, která byla v místě bydliště muže provedena v druhé polovině září, bylo zjištěno, že muž chová více psů, než mu bylo rozhodnutím městského úřadu dovoleno. Navíc odmítal tuto situaci jakýmkoli způsobem řešit.

Případ začali po přijetí trestního oznámení prověřovat policisté. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu, provedli šetření, výslechy osob a shromáždili všechny nezbytné informace a důkazy. Následně policejní inspektor sdělil pětašedesátiletému muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

por. Bc. Jana Kroutilová tisková mluvčí PČR