K okradení seniorky došlo vloni ve čtvrtek 6. června. Kolem půl desáté dopoledne vnikla mladá žena po otevření neuzamčených vrat na dvůr domu v obci Krasonice. Seniorce, která zde v tu dobu byla, začala lživě tvrdit, že má zájem o koupi domu v obci a dále, že potřebuje na toaletu. Podezřelá žena využila toho, že byla majitelka domu zaskočená a vzhledem ke svému věku ani nemohla pachatelce účinně odporovat, a neoprávněně proti vůli seniorky do domu vnikla. „Místnosti pachatelka velmi rychle prohlédla a ze skříně odcizila krabičku s finanční hotovostí a dalšími písemnostmi. Poté ihned odešla,“ popsal por. Mgr. Jiří Vojtíšek, komisař oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, krádeží vznikla seniorce škoda přes třicet tisíc korun.

Seniorka oznámila krádež policii, na místo vyjeli telčští policisté a ihned začali po pachatelce v obci i jejím okolí pátrat. Dále provedli šetření, místo činu ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy. Prověřování případu převzali kriminalisté jihlavského územního odboru, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu. Případ začali prověřovat, shromažďovali veškeré podstatné informace, prováděli operativní šetření a intenzivně po pachatelce pátrali.

Podezřelou ženu se jim podařilo vypátrat a na základě shromážděných důkazů zahájili její trestní stíhání. Mladá žena, které bylo v době spáchání trestného činu sedmnáct let, byla obviněna ze spáchání provinění krádeže a provinění porušování domovní svobody. Jedná se o ženu, která byla již v době před okradením seniory odsouzena za jinou majetkovou trestnou činnost k trestu obecně prospěšných prací, přibližně měsíc po odsuzujícím rozsudku se již ale dopustila dalšího trestného činu.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.