Pondělí 10. května 2021
Svátek slaví Blažena, zítra Svatava
Jasno 27°C

Přebalování antigenních testů v tajné dílně v Praze. Porušení zákonů? Podnikatel: Na vše mám povolení!

Autor: Jan Doležal, Matouš Voldřich - 
20. dubna 2021
06:55

Nad přebalováním kolkovaných antigenních testů v dílně v pražské Libuši se pozastavuje šéfka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Podle ní není vyloučeno, že jde o porušení zákona. Podnikatel, kterému dílna patří, se ohání konkurenčním bojem a tvrdí, že má na všechno povolení.

„Manipulování s testy Zákon 268/2014 Sb. o zdravotnických prostředcích neumožňuje. Takové nakládání se zdravotnickými prostředky nebo diagnostickými zdravotnickými prostředky přísluší jen výrobci,“ potvrdila Blesku ředitelka SÚKL Irena Storová. 

Jen dvě ampule?

Testy v krabičkách, které jsou opatřeny originálním kolkem od výrobce, předělávají vietnamští zaměstnanci v dílně poblíž pražské tržnice Sapa na tzv. jednotesty. V jedné okolkované krabici je podle serveru Info.cz 25 testů, ale pouze dvě ampule testovacího roztoku. Otázkou je, jaký roztok narychlo vyrobené jednotesty obsahují. Originálního roztoku musí být logicky málo a s jiným roztokem jsou k ničemu.

Posvětil to prý výrobce

Majitel firmy Roel Adriaan Ramp včera Blesku přiznal, že přebalené testy jsou skutečně určené pro jeho firmu. „Máme vyjádření od výrobce, že nic neporušujeme,“ řekl. Odmítl, že by součástí balení byly jen dvě ampulky s testovacím roztokem. „Je to lež, od výrobce dostáváme speciální balení, kde je 25 ampulek, stejně jako testovacích sad. Rozhodně nedochází k žádnému přelévání nebo něčemu podobnému,“ uvedl podnikatel.

Prodává i lustry

Internetový obchod www.b2b-test.cz, pod který dílna v pražské Libuši patří, má sídlo v České Lípě.  Na stejné adrese je i firma LEDsvit s.r.o., obchodující se svítidly. Roel Adriaan Ramp, který obě vlastní, je původem z Nizozemska a v České republice dlouhodobě žije.

Dodavatel testů pro školy: Dílna není naše

Podle serveru Info.cz se mělo jednat o dílnu, která pracuje pro firmu Good Mask, jejíž majitel Martin Ladyr vlastní zároveň i firmu Masanta. Ta od státu získala obří zakázku na dodávání testů do škol. „Dílna patří provozovateli e-shopu, který k manipulaci s testy využil pracovníky ze stejné pracovní agentury, které najímá k balení respirátorů i Good Mask,“ řekl mluvčí obou firem Aleš Povr. Martin Ladyr nejdříve uvedl, že takhle pomáhá svému kamarádovi, později informace serveru označil za dezinformace.

Školství poslalo dopis

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) včera zaslalo dopis řediteli Správy státních hmotných rezerv Jiřímu Švagrovi. „Chceme ujištění, že s testy, které jsou určeny do škol, se zachází tak, jak má,“ potvrdila Blesku mluvčí rezortu Aneta Lednová.

Video Šéfka SÚKLu vyvrací mýty o Sputniku. Jak nadějné jsou další vakcíny? - Markéta Volfová, Lukáš Červený

PetrPavel7 ( 22. dubna 2021 18:28 )

Zajímavé počtení by bylo i zjištění o firmě NANO M.on. Tato má vyrábět nanorespirátory. její kontakt je nasměrován na politika za ODS Martina Spilku. Dle dostupných informaci jedná se o výrobu zdravotnického materiálu. Dle IČO nic takového nemají uvedeno. Druhé telefonní číslo vede do firmy CLARTON, EDIT, MUSIC VARS CORPORATION, s.r.o. především na paní Fantíkovou Petru. jedná se o nakladatelství a vydavatelství. no a na závěr. Na stránkách je uveden výhradní distributor Fermata a.s která se zabývá výrobou CD a DVD. Tak redakce. Nestálo by za to, se na to mrknou?

Covid_19 ( 20. dubna 2021 13:55 )

proč chodíte nakupovat do obchodu, kde mají shnilé věci? V takových obchodech zboží klidně umyjí a co lze prodat, prodají, přeji dobrou chuť.....

lubosbeyr ( 20. dubna 2021 12:24 )

Uhádla jste, vozí.

MAMKA2316 ( 20. dubna 2021 11:19 )

TADY SE NEDIVÍM NIČEMU !!!!NEVOZI NÁM NAHODOU DO NADNARODNICH ŘETĚZCŮ ZBOŽI DRUHÉ JAKOSTI S NĚMECKA A HOLANDSKA A NEPRODAVAJI HO ZA I JAKOST ??KDO VI ?? PO VELIKONOCÍCH BYLI V OBCHODECH SHNILÉ OKURKY RAJČATA,HROZNY ,PAPRIKY NENI PROBLÉM MÁM TO NAHRÁNO NA MOBILU DĚLEJME TO VŠICHNI A POSILEJME TO NA HYGIENU A D.TEST !! KYŽ SE S KRABICE VYHODI SHNILÉ A PRODAVA SE TO ASI DÁLE !!! PODIVEJTE SE CO SE PRODAVA V NĚMECKU ??MOŽNÁ ŽE MÁME UPLACENÉ NĚKTERÉ PRACOVNIKY HYGIENY KDO VÍ ???,

Zobrazit celou diskusi
Další videa