Úterý 18. května 2021
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 15°C

Tajná dílna v Praze: Dělníci přebalují antigenní testy! V provizorních podmínkách

Autor: vet, jad - 
19. dubna 2021
11:04

Podivné věci s antigenními testy na covid-19 se dějí v tajné dílně na okraji Prahy. Kolkovaný zdravotnický materiál tam podle serveru Info.cz v provizorních podmínkách rozbalují a zase balí vietnamští dělníci.

Dílna se nachází hned vedle asijské tržnice Sapa. Krabičky, které jsou opatřeny už od výrobce jeho vlastním kolkem, případně kolkovou pečetí, aby si testy otevřel až konečný uživatel, tam podle Info.cz přebalují lidé jen tak na koleni. Reportérům serveru řekli, že pracují pro významného dodavatele státu, a to firmu Good Mask.

Ta má továrnu v těsné blízkosti dílny. Její vlastník Martin Ladyr je zároveň majitelem firmy Masanta, jež od státu získala obří zakázku na dodávání testů do škol, disponuje také linkami na výrobu respirátorů, které dostala Česká republika jako dar od tchajwanské vlády.

V čem je hlavní problém? V krabičce, která je opatřena kolkem od výrobce, je 25 testů. V ní jsou ale jen dvě ampule testovacího roztoku. Otázkou je, jaký roztok dá dodavatel k jednotestům? Originální roztok mít ke každému testu nemůže a s jiným nebudou testy fungovat.

Majitel firem Martin Ladyr redaktorům Info.cz údajně řekl jen to, že dílny nejsou jeho a že takhle pomáhá svému kamarádovi. V pozdějším prohlášení označil reportáž za dezinformační.

Mluvčí: Dílna není naše

Výrobce respirátorů Good Mask provozování tajné dílny na přebalování konkurenčních antigenních testů odmítá. „Firma Masanta je výhradním českým distributorem antigenních testů Singclean, které dodává do škol. Firmy Good Mask a Masanta nikdy neobchodovaly ani nemanipulovaly s testy,“ řekl včera Blesku mluvčí obou firem Aleš Povr.

Podle něj jsou testy, o nichž se zmiňuje Info.cz, konkurenčním produktem testů Singclean. „Dílna patří provozovateli e-shopu www.b2b-test.cz, který k manipulaci s testy využil pracovníky ze stejné pracovní agentury, které najímá k balení respirátorů i Good Mask,“ dodal Povr.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) začne prý ihned jednat. „Po řediteli Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Jiřím Švagrovi budeme požadovat, aby s dodavatelem testů pro školy, kterého SSHR sama vybrala na základě specifikace ministerstva zdravotnictví, věc okamžitě řešil, požádal jej o vysvětlení a případně učinil další kroky,“ uvedla mluvčí MŠMT Aneta Lednová.

UFO1 ( 19. dubna 2021 15:29 )

Bude se řešit spiknutí Bureš,červený svetr, výbuch,terorismus a bez povšimnutí zůstanou testy a očkovací látky,které se přebali a vydělá se

Matos7 ( 19. dubna 2021 14:51 )

Zrušit senát

dostojevskij ( 19. dubna 2021 13:02 )

Již dlouho tu upozorňuji na Asiaty, ale lidi jsou hluší!!!!!!!!! Jejich krámy jsou otevřené!!!!, prodají vám vše!!!!! Kdo za tím stojí????????? Mluvčí vietnamské komunity na jaře požadoval odvést jejich děti do ASIE, jelikož nenosíme roušky. Tak ať táhnou!!!!!! Už tady škodili dost.

padouch236 ( 19. dubna 2021 12:49 )

A pak si má dát člověk vrtat v nose něčím, co je šmelina, dovezená Bůh ví odkud a nikdo neví co to s ním udělá? A stejné je s očkováním, nikdo z očkovaných neví, co to svinstvo s ním za rok-dva udělá...Ani náhodou.....

UFO1 ( 19. dubna 2021 12:01 )

Rodiče, rodiče!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa