Koronavirus ONLINE: 88 mrtvých a 4944 nakažených v ČR. Klaus zmínil znehodnocení úspor

Aktualizováno -
7. dubna 2020
17:30
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 88 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k úterý 4944 lidí, vyléčených je 127. Vláda od úterý umožnila venkovní sportování, ve čtvrtek otevřou některé další obchody, naříklad hobby markety, prodejny a servisy jízdních kol. Částečně se také otevřou hranice, ale jen pro nezbytné případy. Poslanci umožnili vládě prodloužit nouzový stav do 30. dubna, vláda jej žádala do 11. května. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve Sněmovně odmítl plán epidemiologa Romana Prymuly na postupné promořování české populace. A exprezident Václav Klaus v Epicentru Blesk Zpráv varoval před hrozbou inflace a znehodnocením úspor. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
14:16
Dnes

Prospěšným organizacím by mohlo hrozit, že kvůli omezení činnosti kvůli viru budou vracet dotace. Uvedla to Asociace veřejně prospěšných organizací.

14:16
Dnes
!

Ve Švýcarsku se potvrdilo již více než 22.000 případů nákazy koronavirem. Nemoci covid-19 podlehlo 641 lidí. Od pondělí přibylo obětí 57.

14:11
Dnes

Učitelé se staví skepticky k návrhu o návratu dětí do škol s rouškami, jejich nošení by narušovalo běžné fungování výuky i přestávek, uvedlo sdružení.

Ilustrační foto: Učitelka a žáci
14:04
Dnes

V Alzheimercentru Ostrava se nákaza covid-19 potvrdila u 23 klientů a osmi zaměstnanců. Na výsledky testů některých klientů zařízení stále čeká.

13:52
Dnes

Thomayerova nemocnice v Praze-Krči koupí svou první sanitku pro převoz pacientů s onemocněním covid-19. Získala na ni příspěvek téměř 1,6 milionu korun od Nadace ČEZ. Dnes to uvedla na svém webu.

13:42
Dnes

Redaktorka Blesku natočila jedno z odběrových míst.

Video Redaktorka Blesku natočila frontu u jednoho z odběrových míst 
13:30
Dnes

Premiér Andrej Babiš (ANO) popřál svému britskému protějšku Borisovi Johnsonovi na twitteru brzké uzdravení. V příspěvku psaném v angličtině také uvedl, že doufá, že jej bude moci co nejdříve přivítat v Praze. Johnson je kvůli onemocnění covid-19 způsobeném novým typem koronaviru na jednotce intenzivní péče.

„Držím vám palce a doufám, že budete brzy v pořádku. Stále vzpomínám na naše setkání v New Yorku a doufám, že vás budeme moci v Praze přivítat co nejdřív,“ uvedl Babiš v příspěvku se společnou fotografií.

Rychlé uzdravení v pondělí popřál britskému premiérovi i prezident Miloš Zeman. „Vážený pane premiére, myslím na Vás, přeji Vám mnoho sil v boji s nemocí, přeji Vám, abyste ji překonal a zvítězil nad ní,“ uvedl na twitteru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

13:25
Dnes

Pardubice vyhradily 24 bytů v prázdném bytovém domě u nádraží pro lidi, kteří musí být v karanténě kvůli nemoci covid-19 nebo ji už dostali, ale nemají se kam uchýlit. Slouží bezdomovcům, ale například i těm, kteří byli vykázáni z bydliště kvůli domácímu násilí, ale potřebné místo pro dočasnou izolaci jim chybí. Každý může obývat samostatný pokoj se základním vybavením, dům má dva vchody, řekl mluvčí magistrátu Radim Jelínek.

13:24
Dnes

"Tento režim bude platit od úterka 14. dubna," oznámil Hamáček.

13:21
Dnes

"Jediná možnost, jak vyjít vstříc pendlerům, bylo zkrácení doby, kdy je nutné být doma, z 21 dní na dní 14. Já chápu, že to stále není ideální řešení, ale z našeho pohledu jde o maximum možného," doplnil ministr Hamáček.

13:20
Dnes

Ve středních Čechách je 546 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, za pondělí jich přibylo 30. Počet zemřelých zůstává na šesti, vyléčeno je 15 lidí, v pondělí tak přibylo pět nově vyléčených, uvedli dnes hygienici na svém webu.í.

13:18
Dnes

Ministerstvo zdravotnictví dočasně povolilo používání neregistrovaného léku Hydroxychloroquine-sulfaat Teva německého výrobce Merckel. Bude se podávat v nemocnicích pacientům s nemocí covid-19. Rozhodnutí o povolení užívání léku na osm měsíců dnes zveřejnilo na webu ministerstvo zdravotnictví. Jde o lék se stejnou účinnou látkou jako plaquenil, který je v Česku registrovaný a jehož předepisování ministerstvo 22. března omezilo.

13:16
Dnes

"Pro ostatní pendlery jsme situaci upravili na systém dva týdny v práci, dva týdny doma. Jako ministerstvo vnitra jsme navrhovali trochu jiný režim, chtěli jsme to vce rozvolnit za předpokladu, že ti lidé budou schopni doložit certifikát o bezinfekčnosti. Nicméně toto bylo zamítnuto ministerstvem zdravotnictví a my toto odborné stanovisko respektujeme," oznámil ministr vnitra a šéf ÚKŠ Jan Hamáček (ČSSD).

13:14
Dnes

Stát by měl lidem, kteří kvůli koronavirové krizi nemohou platit nájem, poskytnout příspěvek na bydlení. Vládní návrh na odložení splátek nájmu povede ke zneužívání. V otevřeném dopise vládě to uvedli zástupci šesti firem, které vlastní bytové domy. Podle nich dostatečnou ochranu poskytuje občanský zákoník. Lhůtu pro odklad nájmů chtějí zkrátit o polovinu na tři měsíce.

13:13
Dnes

„Samostatná kapitola jsou pendleři. Snažili jsme se ta nová nařízení sjednotit na všechny hranice ČR, aby někde neplatilo něco jiného než jinde. Upozorňuji však, že jde o nařízení České republiky a musíme respektovat nařízení těch sousedících států,“ uvedl Jan Hamáček (ČSSD).

„Nadále platí, že umožníme překračování hranic bez povinnosti karantény těm pendlerům, kteří pracují ve zdravotnictví, sociálních službách a jsou součástí IZS na druhé straně hranice. Nově to platí i pro pracovníky kritické infrastruktury,“ dodal.

13:09
Dnes

Chci jasně říci, že ty nové podmínky platí až po Velikonocích. Máme proto dostatek času na to, abychom se připravili,“ řekl Hamáček na tiskové konferenci.

13:08
Dnes

Kdokoliv vycestuje z ČR a splní tato přísná kritéria, tak bude po návratu povinně umístěn do 14denní karantény,“ uvedl ministr vnitra a šéf ÚKŠ Jan Hamáček (ČSSD) s tím, že policie vede přesnou evidenci osob na výstupu a vstupu osob do České republiky a má o nich tak přehled.

13:07
Dnes

Stále ovšem platí to, že jsou státní hranice uzavřené. Nevadáváme víza a stále je v platnosti zákaz vstupu osob z cizích zemí do republiky. Až na výjimky, jako je mezinárodní doprava, servis kritické infrastruktury nebo nějaké humanitární či mimořádné situace,“ řekl Hamáček.

13:07
Dnes

Až sedm stovek litrů dezinfekce na ruce dodá týdně od vypuknutí pandemie nového koronaviru pracovištím Fakultní nemocnice Olomouc její lékárna. V nabídce má i malá balení dezinfekčního roztoku určená pro veřejnost. Přestože poptávka po dezinfekci už není tak velká jako v březnu, lékárna ve své laboratoři pokračuje v přípravě dezinfekčních prostředků.  Dnes to řekl hlavní lékárník FN Olomouc Robert Běhal.

Dezinfekční prostředek Anti-COVID
13:06
Dnes

Na kompenzace 25.000 Kč pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) musí mít nárok všichni živnostníci, kteří v současném krizovém stavu kvůli epidemii koronaviru a uzavírání provozoven nemohou podnikat. Dnes to sdělila Hospodářská komora. Současný vládní návrh ministerstva financí podle ní zapomíná na významnou část OSVČ, která současnou situací také trpí.

13:05
Dnes

Nemoci covid-19 již po celém světě podlehlo téměř 76.000 lidí. Koronavirus SARS-CoV-2 se přitom potvrdil u asi 1,36 milionu osob. Nejvíce obětí nákazy stále eviduje Itálie (16.523), za ní je Španělsko (13.798) a jako třetí jsou s bezmála 11.000 mrtvými Spojené státy. Vyplývá to z dat americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie celosvětově sleduje.

13:04
Dnes

Rozhodli jsme o zrušení plošného zákazu vycestování osob z ČR. Zároveň ale platí, že opustit republiku bude možné pouze výjimečných a odůvodněných případech,“ řekl ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) na tiskové konferenci ke změnám v cestování a opatření na hranicích.

13:03
Dnes

Desetina z více než 55.000 lidí, kteří si na internetu vyplnili indikativní test na covid-19, vykazovala závažné příznaky onemocnění. Zhruba 53 procent lidí bylo naopak bez symptomů. Test, který vychází z metodiky Světové zdravotnické organizace (WHO) i českého ministerstva zdravotnictví, byl spuštěn v rámci iniciativy SpojujemeČesko.cz.

Stane se také součástí aplikace Záchranka, proto by se v následujících dnech mohla dostat minimálně k milionu uživatelů. Uvedly to firmy podílející se na vývoji testu.

12:59
Dnes

Na celém světě se denně odeberou tisíce vzorků při testování na koronavirus.

Odebírání vzorků je nepříjemnou záležitostí. Pak následuje velice složitý proces zpracování vzorků Odebírání vzorků je nepříjemnou záležitostí. Pak následuje velice složitý proces zpracování vzorků Odebírání vzorků je nepříjemnou záležitostí. Pak následuje velice složitý proces zpracování vzorků Odebírání vzorků je nepříjemnou záležitostí. Pak následuje velice složitý proces zpracování vzorků
12:57
Dnes

Zaorálek nesouhlasí s požadavkem nakladatelů na miliardu. Ty malé podpoří záchranný balíček Ministerstva kultury, na velké firmy myslí jiné vládní programy, sdělil. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

verka1 ( 7. dubna 2020 20:06 )

Satanas má už od 17 h. večerku 🤣

titan33 ( 7. dubna 2020 20:01 )

no to je pecka večera , naposledy vylozit z brlohu bylo před vánoci, nevzali mě ani k očímu, vypadám jak pralesa, potraviny na zakázku mi házej přes plot, aby nedošlo k nákazu "
asi mě trefí šlak, a karel si meje vocas vesele prdí na hřitově
no

wp2t ( 7. dubna 2020 19:56 )

Mrtvých 88, aby to nebylo použito proti populistickým národním stranám.

wp2t ( 7. dubna 2020 19:54 )

Nesnažím, dávám dobré rady aby si to měl jištěný fšude.

wp2t ( 7. dubna 2020 19:54 )

jak se můžeš ptát xiiomy jestli babiš se zemanem něco udělali dobře nebo špatně?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud