
Koronavirus ONLINE: 7979 hospitalizovaných. A rozčilené sestřičky kvůli bludům a popíračům
Česko hlásí již 7979 hospitalizovaných s covidem-19. Od začátku pandemie zemřelo 21 882 lidí. Podle ministra Jana Blatného (za ANO) čeká české nemocnice nejkritičtější týden, varoval předtím i vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), který odsoudil demonstranty proti vládním opatřením. Podrazili dle něj doktory i sestry. „Jejich tvrzení mohou ve výsledku zabíjet,“ míní o popíračích lékařka ze Sokolova Alice Novotná. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.
- Česko hlásí k 8. březnu 21 882 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 1 325 291, vyléčených je 1 135 251, aktuálně nakažených je 168 158 – z toho 7979 v nemocnicích. Skóre PES je na 76 bodech. Vývoj nemoci na přehledných grafech sledujte zde.
- Nový virus SARS-CoV-2 způsobující nemoc covid-19 se dál šíří světem. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním) i řadou dalších. Obavy pak panují z mutací koronaviru. Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde.
- 27. února vstoupil v platnost nový nouzový stav, který vláda vyhlásila poté, co Sněmovna odmítla prodloužit starý nouzový stav.
- Od 1. března byla na tři týdny vyhlášena uzávěra okresů. Lidé je mohou opouštět jen ve výjimečných případech – při cestě za prací, k lékaři či na úřad aj. Prokázat se musí potvrzením zaměstnavatele či čestným prohlášením. Vycházky či sportování přes den jsou možné jen na území obce. Dál platí mj. zákaz nočního vycházení, a to od 21:00 do 4:59 hodin.
- Čestné prohlášení: Formulář ministerstva vnitra pro cesty mimo okres. Ke stažení ZDE
- Jak vypadá potvrzení zaměstnavatele na cesty kvůli výkonu práce? Ke stažení ZDE
- Uzavřené jsou školy, školky a značná část maloobchodu a služeb.
- Podívejte se na údaje o počtu hospitalizovaných s covidem-19, těžké případy jsou vyznačeny tmavě modře. Další grafy o koronaviru najdete na Živě.cz.































A rozčilené sestřičky kvůli bludům a popíračům---
Opět klasika. Stěžování, řeči a nic. Místo toho, aby navrhli vládě ne peněžité tresty za ony přestupky, ale přinutili zákonem ony provinilce týden, dva či měsíc povinně pracovat v nemocnicích. A třeba jen jako to tlačení vozíků. A jistě by se našlo i jiné - třeba v pathologických provozech. Tam by měli pak zkušenosti k nezaplacení........