Koronavirus ONLINE: 62 mrtvých v ČR, 4475 nakažených. Zeman dá Prymulovi metál

Aktualizováno -
5. dubna 2020
11:04
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 65 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k nedělnímu dni 4475 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu. Prezident Miloš Zeman českou vládu chválí a v říjnu chce udělit nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílého lva náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi. Policie o víkendu kontroluje lidi, zda nevyrazili v nepovoleném počtu na výlety. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
 • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
 • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V neděli 5. dubna jejich počet vystoupal na 4475.
 • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
 • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
 • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:40
11. 3. 2020

Středa přinesla hned několik zlomů týkajících se nového koronaviru, pojďme si je stručně shrnout.

 • Světová zdravotnická organizace označila šíření nákazy za pandemii a varuje, že stejně jako v Itálii či v Íránu se může počet nemocných raketově zvyšovat i v dalších zemích
 • V Česku přibylo během dne 31 nových případů, celkem už jich je 94. Ve vážném stavu, na jednotce intenzivní péče, je taxikář z Prahy, podle lékařů je napojen na umělou plicní ventilaci. Lékaři dohledali 96 jeho klientů, u desítky z nich potvrdili koronavirus také
 • Zavřené jsou základní, střední, vyšší a vysoké školy, což se týká 1,7 milionu dětí a studentů. Na neurčito také platí zákaz všech akcí nad 100 lidí
 • O vývoji nákazy v Česku bude ve čtvrtek ráno jednat vláda. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula večer naznačil, že ve hře je i uzavření hranic
 • Vážná situace je dál v Itálii, kde už zemřelo 847 lidí a víc než 12 tisíc je nakažených. Země zpřísnila opatření, aby zabránila šíření nemoci. Zavřou všechny obchody kromě těch s potravinami a lékáren, a také restaurace, bary či kadeřnictví
 • Stovky nových případů hlásí i další evropské státy, především Německo, Francie či Španělsko. Řada zemí omezuje veřejné akce a zavírá školy

Vážení čtenáři, děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Další čerstvé informace vám přineseme opět brzy ráno.

23:30
11. 3. 2020

Fotbalový klub Juventus Turín uvedl, že jeho obránce Daniele Rugani byl pozitivně testován na koronavirus. Pětadvacetiletý Ital nemá příznaky nemoci.

Italská vláda zakázala kvůli koronaviru konání všech sportovních akcí do 3. dubna. Týká se to i fotbalové ligy, která se nesmí hrát ani bez diváků.
23:20
11. 3. 2020

Co se týče dopadů šíření koronaviru na ekonomiku, ta česká je podle premiéra Babiše a guvernéra centrální banky Jiřího Rusnoka velmi dobře připravena. „Máme robustní rezervy, což nám dává možnost na tu situaci adekvátně reagovat,“ uvedl Rusnok. Podle Babiše vláda vyzve banky, aby byly nyní vstřícné k podnikatelům a firmám. Podle Hospodářské komory by firmy kvůli koronaviru mohly přijít řádově o desítky miliard korun.

23:01
11. 3. 2020
!

Zavře Česko hranice?

Tuto krajní variantu nevyloučil náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. „Jsme poměrně malá země. Když bude případů hodně a budou se šířit, zavřeme hranice. K tomu v nějaké etapě dojde v řadě evropských zemí a mělo by se to koordinovat v rámci Schengenu,“ řekl v České televizi. 

Zároveň varuje před cestami do zahraničí. „V tuto chvíli se začínáme blížit tomu, že nejlépe je nejezdit nikam, protože to riziko narůstá v řadě zemí,“ doplnil.

Kontroly na hraničním přechodu z Německem na dálnici D5 v Rozvadově na Tachovsku. (9.3.2020)Kontroly na hraničním přechodu z Německem na dálnici D5 v Rozvadově na Tachovsku. (9.3.2020)
22:47
11. 3. 2020

Ve čtvrtek ráno se mimořádně sejde česká vláda. Téma je jasné - kabinet projedná aktuální vývoj kolem šíření koronaviru. Tisková konference se čeká v 10.00, Blesk Zprávy vám ji přinesou živě.

22:30
11. 3. 2020
!

V Česku je 94 případů nákazy novým koronavirem. Nové případy dnes hygienici zaznamenali v 10 krajích. Od úterý počet nakažených vzrostl o 31, informuje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na twitteru.

 

22:10
11. 3. 2020
!

Itálie zpřísňuje opatření proti šíření koronaviru. 

Italská vláda dále zpřísňuje opatření ve snaze zabrzdit epidemii nového typu koronaviru. Premiér Giuseppe Conte oznámil, že v celé zemi se uzavřou všechny obchody vyjma potravinářských a lékáren. Dočasně se uzavřou i všechny bary, restaurace a kadeřnictví. Informují o tom italská i světová média.

„Zůstanou zavřené všechny obchody, kromě těch s nezbytně potřebným zbožím, jako jsou léky a potraviny. (...) Továrny zůstanou otevřené, ale s bezpečnostními opatřeními. Doprava bude zajištěná,“ citoval Conteho deník La Repubblica.

Itálie zpřísňuje opatření kvůli šíření koronaviru. Zavřené budou všechny obchody kromě těch s potravinami a lékáren. Dočasně se uzavřou i všechny bary, restaurace a kadeřnictví. Itálie zpřísňuje opatření kvůli šíření koronaviru. Zavřené budou všechny obchody kromě těch s potravinami a lékáren. Dočasně se uzavřou i všechny bary, restaurace a kadeřnictví. Itálie zpřísňuje opatření kvůli šíření koronaviru. Zavřené budou všechny obchody kromě těch s potravinami a lékáren. Dočasně se uzavřou i všechny bary, restaurace a kadeřnictví.
21:58
11. 3. 2020

Nejvyšší představitelé Spojených států včetně prezidenta Donalda Trumpa čelí kritice kvůli jejich postoji k epidemii koronaviru. Trump se dokonce nechal slyšet, že „to přejde“. Počet nakažených přitom ve středu 11. března přesáhl tisíc případů. Místo toho, aby prezident řešil bezpečnostní opatření, věnuje se ekonomickým otázkám, ekonomika USA totiž kvůli koronaviru zaznamenala propad. Varování před epidemií nepřišlo ani od první dámy Melanie Trumpové, ta se ve svém posledním veřejném vystoupení před Sdružením rodičů a přátel školy (PTA) ve Virginii o koronaviru ani nezmínila, uvedla stanice CNN.

Trump podepsal novou iniciativu reagující na šíření koronaviruPrvní dáma USA Melania Trumpová.
21:45
11. 3. 2020

Egypt, který je oblíbenou destinací Čechů, dnes zaznamenal sedm nových případů nákazy koronavirem, čímž bilance infikovaných v této severoafrické zemi stoupla na 67.

Nejméně 45 z nakažených se plavilo na výletní lodi po Nilu do Luxoru. V nemocnici v Hurgadě o víkendu nemoci podlehl šedesátiletý německý turista.

Egypt zavedl řadu opatření, aby turisty ujistil, že mohou v zemi bezpečně cestovat. Testům na koronavirus byly podrobeny stovky turistů a osob pracujících v cestovním ruchu. Dezinfikovány byly také hotely a výletní lodi v Luxoru a Asuánu. Vláda zároveň zakázala konání velkých akcí, jako jsou koncerty, výstavy či náboženské festivaly. Ministerstvo školství zastavilo sportovní a hudební akce na školách, ale výuka přerušena nebyla.

Desítky nakažených hlásí také Egypt, který je oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů.Desítky nakažených hlásí také Egypt, který je oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů.Desítky nakažených hlásí také Egypt, který je oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů.
21:30
11. 3. 2020

Češi by měli výrazně omezit své cesty do zahraničí, a to nejen do Itálie, ale také do Německa, Španělska či třeba Francie, tedy zemí, kde výrazně přibývá nemocných. Uvedl to ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD).

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček
21:18
11. 3. 2020

Dánsko kvůli koronaviru uzavře všechny školy, univerzity a denní stacionáře, postradatelní zaměstnanci veřejného sektoru budou od pátku doma.

21:07
11. 3. 2020

Kvůli šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa v krasobruslení, jež se mělo konat od 16. do 22. března v Montrealu.

Krasobruslařka Saraha Abitbolová obvinila bývalého trenéra, že ji opakovaně znásilnil
20:55
11. 3. 2020

Zákazy akcí s určitým počtem účastníků, rušení slavností či sportovních utkání, omezování prezenční výuky na vysokých školách. Spojené státy následují jiné zasažené země a v zemi dnes v souvislosti se šířením nového koronaviru rychle přibývají preventivní opatření. Přistupují k nim jednotlivé státy, města nebo instituce, ve Washingtonu se možná chystá vyhlášení stavu „národní pohromy“.

Počet potvrzených případů nákazy v USA v posledních dnech poměrně rychle narůstá a už se pohybuje kolem 1100, přičemž nejvíce nakažených evidují ve státech Washington, New York a v Kalifornii.

20:35
11. 3. 2020
!

V Česku je v tuto chvíli už 91 nakažených, řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula na ČT 24. Během dneška je tak hlášeno 28 nových případů. Mezi nově nemocnými jsou i klienti pražského taxikáře, který leží na JIP.

20:28
11. 3. 2020

Ještě v úterý večer popisoval řidič Uberu, jak nový typ koronaviru působí na jeho tělo. Ve středu večer ale skončil podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly na jednotce intenzivní péče v Nemocnici na Bulovce: „U jednoho  případu došlo ke zhoršení, je to v kategorii zhoršení vyžadující jednotku intenzivní péče,“ řekl pro televizi Nova náměstek. Nemocnice následně potvrdila, že mužův stav je vážný a je napojen na umělou plicní ventilaci.

Všichni pasažéři, které řidič vezl, skončili podle premiéra Andreje Babiše (ANO) v karanténě.

20:10
11. 3. 2020

V Praze bylo k dnešnímu podvečeru 41 potvrzených případů onemocněním Covid-19, nejvíce v zemi. Podle hygieniků jich přibylo 11. Mají vazbu na Itálii, Izrael nebo měli nakaženého v rodině či svém okolí. Pražská hygienická stanice o tom informovala na svém webu.

„V nových případech jde o devět dospělých osob a dvě děti - pět mužů a šest žen: v jednom případě se osoba vrátila z Itálie, ve dvou z Izraele. Šest nových laboratorně potvrzených případů se pohybovalo v těsné blízkosti již dříve diagnostikovaných nemocných. Tři nové diagnózy souvisí s nákazou v rámci rodiny,“ uvedli pražští hygienici.

19:52
11. 3. 2020

I ve Francii počet obětí COVIDu-19 dramaticky roste. Země hlásí 48 obětí nového typu koronaviru, o 15 víc než před 24 hodinami. Potvrzených případů nákazy je 2281, což je nárůst o téměř 500.

19:51
11. 3. 2020

Krajská hygienička Pavla Svrčinová ČTK potvrdila, že prvním moravskoslezským nakaženým je muž, který pobýval v Itálii.

Je to muž, ročník narození 1955 z okresu Nový Jičín. Byl od 1. do 7. března na lyžařském zájezdu v Trentinu,“ uvedla Svrčinová. Dodala, že od úterý měl muž zdravotní potíže. Měl teplotu 37 stupňů Celsia, byl dušný a bolely ho svaly.

„Proto vyhledal lékaře, odběr byl proveden ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Je v domácí karanténě,“ uvedla Svrčinová. Průběh onemocnění u něj není vážný. Hygienici zjišťují podrobnosti, například zda byl muž na horách individuálně nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

19:44
11. 3. 2020
!

Mužem, který leží ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče v Nemocnici Na Bulovce, je pražský taxikář, o němž lékaři mluví jako o zlomovém případu v Česku. Televizi Nova to potvrdil náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Čtyřicátník je napojen na umělou plicní ventilaci.

19:41
11. 3. 2020
!

V Česku je 81 lidí nakažených novým typem koronaviru, řekl premiér Andrej Babiš TV Nova. Vyhlášení pandemie WHO podle něj pro Česko nic neznamená.

air_ ( 5. dubna 2020 12:27 )

Já si to taky myslím!!!

hujer.z.blesku ( 5. dubna 2020 12:26 )

Samozřejmě že trefa. Všichni vidí, že tvoje úvahy jsou dementní.

air_ ( 5. dubna 2020 12:26 )

Koblihy k "Mengeleho" mlčí, i ony vědí že ujel!

verka1 ( 5. dubna 2020 12:26 )

Úředníci, teď je na úřadě zavřeno, jen po telefonu, a dostanou celý plat, taky mají dostat 80% plat.
Tak na co mají roušky a respiratory, když je potřebují ve zdravotnictví!

hujer.z.blesku ( 5. dubna 2020 12:25 )

Píše z Dubí, dělá tam pasáka 60ti letým ťapinám.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud