Koronavirus ONLINE: 56 mrtvých v ČR, 4194 nakažených. Babiš přesvědčil Trumpa?

Aktualizováno -
4. dubna 2020
08:31
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 56 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k sobotnímu dni 4194 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu, řekl ve čtvrtek v Epicentru na Blesk.cz. Americký prezident Donald Trump oznámil, že doporučuje Američanům nosit látkové roušky. Jen pár dní poté, co jej o tom přesvědčoval Babiš. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

  • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
  • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
  • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V sobotu 4. dubna jejich počet vystoupal na 4194.
  • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
  • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
  • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
12:17
Dnes

Počet nových případů nemoci COVID-19 na Slovensku v pátek stoupl o 21. Celkem tak má Slovensko 471 potvrzených případů nákazy. Oznámil to dnes slovenský premiér Igor Matovič. Otestováno bylo v pátek 1889 lidí.

12:09
Dnes

Asociace brazilských právníků (ABJD) podala stížnost k Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) na brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, jehož viní ze zločinů proti lidskosti kvůli jeho laxnímu přístupu k pandemii způsobené koronavirem. Informovala o tom agentura Europa Press.

Brazilský prezident nemoc COVID-19 zlehčuje a odmítá zavést v celé zemi omezení volného pohybu osob. Podle něj by to způsobilo velké ekonomické škody.

Dnes

Ve Španělsku zemřelo za posledních 24 hodin 809 lidí nakažených koronavirem, oproti pátečním údajům je denní počet obětí o stovku nižší. Celkem v zemi zemřelo už 11 744 lidí s nemocí COVID-19, nákaza koronavirem se dosud potvrdila ve Španělsku u 124.736 lidí. Od pátku přibylo na 7000 nových případů, informovalo dnes ministerstvo zdravotnictví.

Pandemie koronaviru ve Španělsku. (3.4.2020)Pandemie koronaviru ve Španělsku. (3.4.2020)Pandemie koronaviru ve Španělsku. (3.4.2020)
11:49
Dnes

V Německu bylo zaznamenáno již 85 559 případů nákazy koronavirem, infekci dosud podlehlo 1154 lidí. Vyplývá to ze statistiky agentury DPA.

11:43
Dnes

Znojmo nakoupilo velké množství dezinfekce na ruce, kterou rozdá občanům. Každá domácnost dostane asi 0,7 litru dezinfekce, uvedl dnes v tiskové zprávě starosta Znojma Jan Grois (ČSSD). Kromě toho radnice už nyní rozděluje mezi občany roušky. 

Radnice začne s distribucí dezinfekce v úterý. „Podařilo se nám zajistit velký nákup Anti-COVID dezinfekce přímo od výrobce Čepro. Díky tomu můžeme každou domácnost ve Znojmě zásobit asi 0,7 litrem dezinfekce, která je určena primárně na dezinfekci rukou,“ uvedl Grois.

11:41
Dnes

Celý seznam doporučení, jak v době pandemie vyučovat online, najdete na webu ministerstva školství.

11:29
Dnes

Aukční portál Aukro zaznamenal letos v březnu nárůst prodeje roušek, respirátorů, dezinfekčních gelů a dalšího zdravotnického materiálu o 74 000 procent na zhruba 34 000 prodaných kusů. V březnu 2019 se prodalo jen 46 kusů této kategorie produktů. Počet prodejců u zdravotních pomůcek pak meziročně vzrostl o 2374 procent. V tiskové zprávě o tom dnes informoval portál. Rovněž podle serveru stoupá i zájem o zlato jako bezpečné úložiště peněz, což je na Aukru nový trend.

11:22
Dnes

Pardubický kraj vyhlásil dotační výzvu na podporu výroby produktů a pomůcek proti nemoci COVID -19. Hejtmanství tak chce podpořit inovace v regionu, které pomohou rychle reagovat na současnou situaci. Limit podpory na jednoho žadatele činí dva miliony korun, zájemci se mohou hlásit do pondělí 13. dubna, formuláře jsou k dispozici na webu kraje, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

10:58
Dnes

Při nakupování v Německu mezi sebou lidé ve frontách udržují minimálně metrové rozestupy.

Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)
10:56
Dnes
!

V pražské Všeobecné fakultní nemocnici zemřela žena narozená v roce 1928, která se nakazila novým typem koronaviru v domově pro seniory v Michli.

10:52
Dnes

Testy 37 zdravotníků interního oddělení prachatické nemocnice nepotvrdily koronavirus. Všichni se po několikadenní karanténě mohou vrátit do práce.

10:45
Dnes

Počet nových případů nákazy koronavirem za den v Tokiu poprvé překonal hranici 100. Celkem vláda Tokia hlásí 118 nově potvrzených nakažených, uvedla agentura Kjódó. Hlavní město je nejzasaženější oblastí v Japonsku, celkem má 891 potvrzených nemocných.

Lidé s rouškami v poloprázdných ulicích Tokia
10:34
Dnes

V Moravskoslezském kraji je 334 nakažených COVID-19. Tři se vyléčili. Zveřejnil to hejtman Vondrák. V pátek po poledni bylo 322 nemocných.

10:26
Dnes

V Královéhradeckém kraji vzrostl počet potvrzených případů onemocněním COVID-19 o sedm na 123. Nové případy jsou z okresů Hradec Králové a Jičín.

10:19
Dnes

V České republice je nyní 29 policistů pozitivně testovaných na onemocnění COVID-19. Počet policistů v karanténě se snížil na 343, uvedl na dnes na twitteru policejní prezident Jan Švejdar. V úterý bylo v zemi 22 nakažených policistů, v karanténě měla policie 636 lidí.

10:16
Dnes

Počet lidí nakažených koronavirem se na Vysočině přes noc nezměnil, hygienici dál evidují 125 potvrzených případů, jednoho vyléčeného pacienta a jednoho člověka, který v souvislosti s nemocí zemřel. Dnes to sdělila Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

10:16
Dnes

Počet lidí nakažených koronavirem se na Vysočině přes noc nezměnil, hygienici dál evidují 125 potvrzených případů, jednoho vyléčeného pacienta a jednoho člověka, který v souvislosti s nemocí zemřel. Dnes to sdělila Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

10:00
Dnes

Ve Zlínském kraji se vyléčilo dalších 5 pacientů s onemocněním COVID-19. V kraji bylo ráno potvrzeno 190 případů nákazy, nejvíce v okrese Uherského Hradiště.

9:57
Dnes

Počet lidí s potvrzeným onemocněním COVID-19 způsobeným koronavirem v Maďarsku stoupl o 678 a dalších šest osob za posledních 24 hodin zemřelo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila maďarská vláda na svých internetových stránkách. V zemi již na nemoc zemřelo 32 osob, 58 se jich uzdravilo.

Boj s koronavirem v Maďarsku (29. 3. 2020)
9:56
Dnes

Tatínci mohou v opavské nemocnici od dnešního dne navštívit narozené děti. Uvidí je ale jen přes sklo a musí splnit řadu dalších podmínek. Tato opatření mají zabránit zavlečení koronavirové infekce do zdravotnického zařízení. Řekl to mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

„Novorozenecké oddělení Slezské nemocnice v Opavě umožní tatínkům narozených dětí, aby si potomky přišli prohlédnout,“ uvedl Krušina. 

9:52
Dnes

Na interně Nemocnice Břeclav mají nákazu koronavirem tři lékaři, tři sestry a devět pacientů. Dnes to řekl ředitel nemocnice Petr Baťka. V pátek nemocnice informovala pouze o nakaženém personálu a pacientech, čísla ale neuvedla. Podle Baťky bylo dalších 50 testů negativních. Oddělení nemusí být uzavřeno, ale interna B nepřijímá žádné pacienty.

9:44
Dnes

V Libereckém kraji počet potvrzených případů onemocnění s COVID-19 zůstal na 140, od pátečního večera nepřibyl ani jeden případ. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. O jeden na sedm se snížil počet hospitalizovaných pacientů v Liberci. Šest jich je na infekčním oddělení a jeden na ARO, řekl dnes mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. V kraji stoupl počet uzdravených ze dvou na tři, nikdo nezemřel.

9:39
Dnes

Celosvětová snaha sehnat obličejové roušky a respirátory, které ochrání všechny, kdo stojí v první linii boje proti koronaviru, změnila trh na Divoký západ - kde jsou Spojené státy často ochotné přeplatit kupce, kteří už měli uzavřenou smlouvu na dané zboží. Uvádějí to představitelé zemí od Evropy po americký kontinent.

„Na penězích jim nezáleží. Zaplatí jakoukoli cenu, protože jsou zoufalí,“ řekl vysoce postavený činitel z německé vládní CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. A německý vládní zdroj dodal: „Američané začali jednat - a vzali si na to spoustu peněz.“

Policisté zabavili třem mužům celkem 660 respirátorů třídy FFP3.Respirátor
9:27
Dnes

Mikrob a chirurgická rouška patří mezi nejpoužívanější znaky v textu známé jako emodži, které lidé v době šíření koronaviru vkládají do vzkazů na twitteru. Ale ještě častější jsou dva smajlíky, zjistil webový server Emojipedia, který analyzoval více než 200 000 zpráv obsahujících slovo koronavirus nebo 9:27COVID v období od 7. do 8. března.

9:17
Dnes

Brazilská fotbalová hvězda Neymar věnoval milion dolarů (25,7 milionu korun) na boj s koronavirem v rodné zemi. Podle televizní stanice SBT částku rozdělil mezi brazilskou pobočku dětského fondu UNICEF a nadaci svého přítele televizního moderátora Luciana Hucka.

9:02
Dnes

Jak jsou na tom s přírůstky jednotlivé kraje? Na jižní Moravě vzrostl počet potvrzených případů nákazy koronavirem o sedm na 252. Počet potvrzených případů COVID-19 se v Olomouckém kraji zvýšil na 380. 

8:58
Dnes

Koronavirus řeší i v samotném Rusku. Vrchní představitel tamní pravoslavné církve se v sobotu modlil za konec epidemie a všechny oběti koronaviru. 

Ruská pravoslavná církev se modlí za oběti koronaviru. (4.4.2020)Ruská pravoslavná církev se modlí za oběti koronaviru. (4.4.2020)Ruská pravoslavná církev se modlí za oběti koronaviru. (4.4.2020)
8:50
Dnes

Do dobrovolné pomoci v boji proti epidemii koronaviru se zapojila i ruskojazyčná menšina v Česku. Její zástupci šijí a zdarma rozdávají roušky, nabízejí pomoc při nákupech a zapojili se i do rozdávání potravin lidem, kteří jsou v nouzi. Sdělili to zástupci ruské komunity

8:38
Dnes

V Brazílii se konají časté pohřby, pozůstalí se loučí s oběťmi koronaviru.

V Brazílii pohřbívají mrtvé na nákazu koronavirem. (4.4.2020)V Brazílii pohřbívají mrtvé na nákazu koronavirem. (4.4.2020)V Brazílii pohřbívají mrtvé na nákazu koronavirem. (4.4.2020)
8:34
Dnes
!

K sobotě je v České republice registrováno 4 194 nakažených koronavirem, testováno bylo celkem 74 170 lidí. Z nemoci COVID-19 se zatím vyléčilo 74 infikovaných, 56 nákaze podlehlo. Počty vyplývají z informací zveřejněných na stránkách ministerstva zdravotnictví.

8:09
Dnes

Do republiky se vrátila další skupina českých turistů z Rakouska, která kvůli koronavirové karanténě zůstávala od poloviny března v Tyrolsku. Speciální konvoj několika aut a dvou autobusů dorazil do Českých Budějovic v pátek před půlnocí. Organizovalo jej ministerstvo zahraničních věcí za pomoci hasičů a policistů. Informoval o tom mluvčí záchranného útvaru hasičů Ivo Adámek.

7:57
Dnes

Svět sice aktuálně řeší pandemii koronaviru, ale problémy s klimatem jsou tu stále, upozorňuje Strana zelených. Podle ní nesmíme zapomenout, jak nesmírně suchá uplynulá zima byla. 

7:42
Dnes

Ve ztichlých Benátkách se kvůli koronavirové karanténě potýkají s nucenou nečinností i stovky tamních gondoliérů, jeden z nich však svými pravidelnými tréninky na podomácku vyrobeném balkonovém trenažéru baví nejen sousedy, ale i lidi na internetu. Dvaaosmdesátiletý Lucio Dolcetta se snaží udržet v kondici a zároveň svým nadhledem a sebeironií dodává odvahu Italům, kteří jeho nahrávky sledují, napsala agentura DPA.

V italských Benátkách se kvůli omezení vycházení a úbytku lodní dopravy pročistila voda, do které se vrátily ryby.V italských Benátkách se kvůli omezení vycházení a úbytku lodní dopravy pročistila voda, do které se vrátily ryby.V italských Benátkách se kvůli omezení vycházení a úbytku lodní dopravy pročistila voda, do které se vrátily ryby.
7:37
Dnes

Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí zaměstnance. Zatím se přihlásili dva lidé, centrum tak hledá další zájemce, ideálně by jich potřebovalo aspoň dvacet, nedostatek je i stálých zaměstnanců. 

7:27
Dnes

V nemocnicích Ústeckého kraje působí v rámci uložené pracovní povinnosti 30 budoucích sestřiček z Univerzity J. E. Purkyně (UJEP). Další pomáhají dobrovolně, jde třeba o studentky oboru Porodní asistentka. Uvedla to mluvčí univerzity Jana Kasaničková.

satanas ( 4. dubna 2020 12:27 )

Jak rika Soukup na Barrandove..prachy je treba vytahat z "luzy",,ta ma sice malo, ale je ji hodne..

satanas ( 4. dubna 2020 12:23 )

Michael Rayen tvrdi ze noseni rousek nicemu nepomaha..Poze snad k vytahani penez z penezenek poblazneneho davu..

satanas ( 4. dubna 2020 12:21 )

AAaaa, Roco nam zmutoval v "Dzankieho! Jeste vetsi blbec nez ten original..

satanas ( 4. dubna 2020 12:19 )

TY se radsi poradne,vyspi, ta prochlastana noc se na tobe podepsala!! Ja se za masku skovavat nemusim! Ja jsem hezkej!!

mascula ( 4. dubna 2020 12:17 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud