Koronavirus ONLINE: 56 mrtvých v ČR, 4194 nakažených. Babiš přesvědčil Trumpa?

Aktualizováno -
4. dubna 2020
08:31
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 56 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k sobotnímu dni 4194 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu, řekl ve čtvrtek v Epicentru na Blesk.cz. Americký prezident Donald Trump oznámil, že doporučuje Američanům nosit látkové roušky. Jen pár dní poté, co jej o tom přesvědčoval Babiš. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

  • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
  • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
  • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V sobotu 4. dubna jejich počet vystoupal na 4194.
  • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
  • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
  • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:40
22. 3. 2020

Po prvním úmrtí na koronavirus v Česku se ozval i prezident Miloš Zeman: „Milí spoluobčané, zpráva o odchodu člověka je vždy bolestná a zasáhne srdce. Chci vás všechny moc poprosit, abyste pečlivě dodržovali přijatá opatření, nepropadali strachu, protože oslabuje. S odvahou a společně toto období překonáme! Velké poděkování vyslovuji lékařům a dalším zdravotníkům, protože jsou doslova v první linii a bojují o záchranu nemocných ohrožených na životě."

23:25
22. 3. 2020

Podle Trumpa bude epidemie koronaviru pro Američany náročnou zkouškou. Do nejpostiženějších oblastí vyšle Bílý dům polní nemocnice a národní gardu.

23:00
22. 3. 2020

Zahraniční studentky měly pozitivní test, v karanténě v Brně spolubydlící

Dvě zahraniční studentky, které pobývaly v minulých dnech na Mendelově univerzitě v Brně v rámci programu Erasmus, po návratu do své země mají koronavirus. Tamní lékaři je totiž po návratu z Česka pozitivně testovali. „Studentky o své chorobě okamžitě informovaly Mendelovu univerzitu. Škola se okamžitě obrátila na Krajskou hygienickou stanici v Brně, s kterou spolupracuje na preventivních opatřeních,“ informovala univerzita.

Studentky podle svých slov v Brně „nepociťovaly příznaky nemoci a doma se nechaly otestovat jen z preventivních důvodů“. Mendelova univerzita ihned vytipovala lidi, se kterými se v posledních dnech svého pobytu studentky v Brně setkaly, a seznam předala hygienikům. „Univerzita uvalila karanténu na studentky bydlící v sousedním pokoji. Případné uvalení karantény na další lidi je věcí hygienické stanice. Pokoje obou studentek byly dezinfikovány, nikdo na nich po jejich odjezdu nebydlel,“ zmínili zástupci univerzity na webu.

22:28
22. 3. 2020

"Moje dcera je v karanténě, takže doma nebydlím, bydlím teď sám, rodinu nevidím. Chodím do práce a do jedné kanceláře, kde mám ložnici,"

uvedl v neděli pro iDnes.cz premiér Babiš. K takřka každodenním tiskovkám ke koronaviru pak Babiš řekl: "Prosím vás, já na tiskovky nejsem. Dobře víte, že neumím dobře mluvit. A moje čeština… Jsem rád, že moje čeština je vděčným tématem na sítích."

Větší množství tiskovek Babiš hájí. "Vždyť my potřebujeme lidi informovat. Vždyť se všechno mění v pohybu. Neustále ty věci upravujeme, přizpůsobujeme, lidi nám dávají podněty, na které reagujeme. Tak je musíme informovat. Ale děláme tiskovky jenom po vládě. Anebo na letišti. Ale já už k letadlům chodit nebudu. Chtěli jsme jen ukázat, že to funguje, že zboží chodí," dodal premiér.

Andrej Babiš s respirátorem kvůli ochraně před koronaviremAndrej Babiš na letišti v Pardubicích po příletu Ruslanu se 106 tunami zdravotnického materiálu
22:15
22. 3. 2020

"Je pravda, že nám Čína pomohla. Jednal jsem s velvyslancem a narovnali jsme vztahy. Dnes zkrátka celá planeta kupuje v Číně,"

uvedl Babiš v aktuálním rozhovoru pro iDnes.cz. Na dotaz, proč dlouho tvrdil, že máme roušek a zdravotnického materiálu dost a dokonce prohlašoval, že je bude osobně rozvážet, Babiš reagoval slovy: "Jasně. Ale bylo to tvrzení na základě informací ministerstva zdravotnictví. Měla přijít dodávka pěti milionů roušek. Ta firma nás ale asi neúmyslně uvedla do omylu. Měly být i další dodávky, včetně stovek tisíc respirátorů. Dnes vidíte na světě, že plno lidí i z jiných států bylo podvedeno, je spousta spekulantů. Takže jsem tehdy vycházel ze špatných informací, už jsem se za to omluvil."

A vysekl poklonu koaličnímu partnerovi Janu Hamáčkovi. "Jsem rád, že se ukázal jako dobrý manažer. Má na to nejlepší resort, kde jsou policie a hasiči, navíc měl skvělé kontakty do Číny. Všechna čest. Opakovaně mu i veřejně děkuji," poznamenal Babiš a dodal: "Já s nikým nesoutěžím."

Andrej Babiš s respirátorem na Letišti Václava HavlaAndrej Babiš s respirátorem na Letišti Václava Havla spolu s Janem Hamáčkem, Alenou Schillerovou a velvyslancem Číny
21:50
22. 3. 2020

Firma Gilead, která vyvinula potenciálně účinný lék proti koronaviru Remdesivir, přestává kvůli přílišné poptávce udělovat povolení k pokusné léčbě.

22:02
22. 3. 2020

21:26
22. 3. 2020

„Máme s tím problém, že pendleři mohou nosit ten vir z Německa k nám. Není možné, aby mi lidi posílali videa z trhů z Německa, že tam lidi volně chodí,“ reagoval Babiš v ČT na problém Čechů jezdících do Německa do práce. Německo však přikázalo nově omezení shromažďování více než dvou lidí (s výjimkou rodinných příslušníků).

K dodávkám ochranných prostředků Babiš řekl: „Celá planeta nakupuje, všude, nikdo to nečekal. Já už samozřejmě jsem opatrný (...) Pokud to neuvidím, tak tomu neuvěřím. Jak přišlo to letadlo, tak jsem říkal Hamáčkovi: Pojďme pro jistotu otevřít ten kartón, a když už jsem to viděl, tak jsem tomu uvěřil. Ale to je taková situace.“

21:15
22. 3. 2020
!

Babiš prosil Prymulu, ať neděsí lidi. Velikonoce? Prý všichni doma

"Já jsem prosil pana profesora, aby skutečně tyhle nějaké teoretické spekulace neřešil, aby lidi neděsil, protože já si myslím, že to děláme dobře. Teď další termín je, že ta opatření prodloužíme na 1. dubna. Pravděpodobně budeme ty Velikonoce muset trávit doma, ale já doufám, že kolem těch Velikonoc budeme mít nějaká čísla, která budou pozitivní na to, abychom přemýšleli o tom, aby běžela výroba, abychom se vrátili do normálního života," komentoval Babiš znovu i slova Romana Prymuly o omezení cestování na rok, možná dva.

"My nejsme ve vzduchoprázdnu, my nejsme sami v Evropě, (uvidíme) jaký bude ten vývoj kolem nás. Samozřejmě je vidět, jak ty počty stoupají," pokračuje Babiš.

"Je to neuvěřitelný nepřítel, kterého nevidíme, který je tady někde mezi námi, kterého přenášejí zdraví lidé a my musíme zkrátka udělat všechno pro to, abychom to zvládli. Já myslím, že naši experti mají jasné představy. My teď připravujeme chytrou karanténu, s armádou. Představíme ji budoucí týden," dodal Babiš s tím, že "ten vir je rychlej, my musíme reagovat rychle".

21:15
22. 3. 2020

"Česká republika má první oběť koronaviru. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast jeho blízkým. Je mi to moc líto. Doufám, že tato smutná zpráva otevře oči všem, kdo nemoc zlehčují," uvedl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD).

21:10
22. 3. 2020

Návraty Čechů do vlasti - i z Honolulu či Bali

Více než 600 Čechů se kvůli koronaviru v posledních dnech vrátilo přes Německo do své vlasti speciálně vypravenými autobusy. Uvedl to velvyslanec v Berlíně Tomáš Podivínský. Zatímco dosud většina autobusů jezdila z Frankfurtu nad Mohanem, dnes večer první dva se zhruba 70 lidmi vyrazily přímo od budovy české ambasády v německé metropoli.

"Jsou to různé destinace, je to Bali, je to Honolulu, ale je to třeba i Kanada, Londýn, Paříž," vyjmenoval Podivínský místa, odkud lidé dorazili do Německa. "Cestujeme z Kuby. (O autobusovém spoji) jsme se dozvěděli z aplikace DROZD. Letenku jsme měli původně z Kuby do Moskvy a z Moskvy do Prahy. Aeroflot nám to zrušil a přerezervoval nám to sem do Berlína," řekl ČTK ke své cestě muž, který se představil jako Slávek.

21:06
22. 3. 2020
!

Opatření v domově seniorů, odkud byl 1. mrtvý s koronavirem

"Rodina byla vyrozuměna o úmrtí jako první. Ke smrti došlo kolem 19. hodiny. Je to domov seniorů na Praze 4. Pacient tam měl ale trvalé bydliště, byl tam klientem. Krajská hygienická stanice přistoupila v tomto domově k příslušným opatřením. Zatím žádný pozitivní pacient tam naštěstí nebyl identifikován. Ta opatření spočívají v používání ochranných prostředků, dojde také k separaci klientů, kteří mohli přijít do styku s tímto pacientem. Klienti jsou ale na samostatných pokojích, takže není žádné velké riziko masivního šíření," shrnul situaci pro Blesk Zprávy ministr Adam Vojtěch.

"Personálu byly poskytnuty ochranné prostředky, které používají. Jestli je měli do té doby, to nevím – samozřejmě personál v domovech pro seniory prostředky ve větším rázu masivně nenosil. To ale měla na starosti krajská hygienická stanice v Praze. Předpokládám, že personál, který přišel do kontaktu s tímto pacientem, je v karanténě, ale nemám úplně přesné informace," dodal.

21:00
22. 3. 2020

20:51
22. 3. 2020

Babiš uvedl, že se vyhodnocují různé modely a procenta, k jakému nárůstu nakažených dochází - jde o zploštění křivky. „Pokud se nám to povede do 10 tisíc nakažených, jak o tom mluví odborníci, tak by to bylo úspěšné,“ podotkl.

„Musíme hlavně všichni striktně dodržovat to, co vláda rozhodla. Podle vývoje ve světě vidí všichni, že je to vážná záležitost, co se děje kolem nás,“ pokračuje Babiš.

20:48
22. 3. 2020
!

„Samozřejmě každá smrt je bolestná, já bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým. Pán měl úctyhodných 95 let a byl nemocný, takže samozřejmě bohužel zemřel, ale tu podstatu to nemění. Jenom to potvrzuje to, že my musíme pomoci hlavně těm starším lidem, musíme se o ně postarat jako společnost. Proto děláme opatření v maloobchodě, v domově důchodců atd. Je mi to  samozřejmě líto. Ale na naší strategii to nic nemění,“

reagoval premiér Andrej Babiš.

20:44
22. 3. 2020

„Není žádný další pozitivní klient, naštěstí, toho domova seniorů. Pokud se nemoc dostane do této rizikové skupiny, tak je to velmi nebezpečné,“

upozornil v ČT ministr Vojtěch. Muž byl hospitalizován v léčebně dlouhodobě nemocných, pocházel z Prahy, měl trvalé bydliště právě v tomto domově seniorů.

20:38
22. 3. 2020
!

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) uvedl v ČT, že pacient byl ročník 1925, který žil v domově důchodců a byl převezen do Nemocnice Na Bulovce 18.3., kdy u něj také byl potvrzen koronavirus. Byl na standardním lůžku na infekční klinice, potvrdil Vojtěch.

„Nepatřil tedy k těm, kteří by byli na JIP na plicní ventilaci. Byl to pacient, který byl velmi polymorbidní, velmi nemocný, byly tam přidružené choroby jako chronické srdeční selhání, měl kardiostimulátor. I samotní lékaři říkají, že tento pacient by velmi pravděpodobně zemřel dříve nebo později přirozenou smrtí na základě těch chorob, kterými trpěl. Skutečně to bylo celkové vyčerpání orgánových rezerv u toho pacienta,“ dodal ministr.

20:35
22. 3. 2020

„Kandidátem, který je na tom špatně, je opět osoba poměrně vysokého věku, ale jinak u těch ostatních ten věk takto vysoký není,“ řekl v ČT k dalším případům ve vážném stavu Prymula. „Některé oběti tady budou, ale je to vidět na řadě zemí, že ty počty obětí jsou rozdílné v různých zemí, a já si nemyslím, že by tady u nás mělo být těch obětí dramaticky mnoho,“ podotkl.

20:29
22. 3. 2020
20:25
22. 3. 2020

„Není to zas člověk, který by tam ležel nějakou extrémně dlouhou dobu,“ podotkl Prymula k mužově hospitalizaci na Bulovce. „U něj by podle mého určitě nasazen nebyl, protože tady ta kritéria by nebyla naplněna, tam byly jiné problémy, zánět a fibróza plic tam nebyla v tom slova smyslu, aby byl indikován k použití pro tento preparát,“ uvedl v ČT Prymula k případnému nasazení Remdesiviru.

„To není záležitost, která by měla ovlivnit celý ten model, který vlastně počítá s počtem nemocných,“ podotkl. Je podle něj logické, že při určitém počtu nemocných budou zemřelí. „Bylo spíše výjimečné, že v ČR zatím žádný takovýto případ nebyl. Ty osoby, které jsou v takto vysokém věku, mají podstatně horší prognózu, pokud onemocní a pokud jsou ventilovány,“ dodal Prymula.

20:20
22. 3. 2020

„V tuto chvíli je několik osob v kritickém stavu, kde ten stav nechci říct, že je stabilizovaný, ale nemění se, není tady ani posun k horšímu, ani posun k lepšímu. Každý z nich může zemřít, protože ta situace je opravdu velmi vážná,“ upozornil Prymula. Připomněl, že se čeká na preparát Remdesiviru pro nakaženého taxikáře.

„Ten muž byl hospitalizován v poměrně dlouhém sledu různých svých onemocnění a ten organismus byl opravdu vyčerpán. Spíš to byla otázka až kardiovaskulárního selhání než konkrétní plicní záležitosti, která by byla v souvislosti s tímto onemocněním,“ dodal.

20:18
22. 3. 2020
!

Vyčerpaný organismus a chronické nemoci první oběti v ČR

„Je to skutečně první pacient, který zemřel v souvislosti s koronavirovým onemocněním a bude takto hodnocen. Na druhou stranu je třeba říci, že to byl člověk ve vysokém věku opravdu, 95 let, který měl řadu komorbidit a v poslední době byl chronicky nemocný. Organismus byl velmi vyčerpán, takže já bych možná neřekl, že zemřel na koronavir, ale že zemřel s koronavirem, protože tam nebyla ta typická pneumonie, která bývá u případů, které jsou na Jednotce intenzivní péče. Ten stav byl komplikovanější a měl vazbu na onemocnění z minulosti,“ pokračuje v ČT Roman Prymula a dodal: „Nemám tam vytrasovanou souvislost, od koho se nakazil.“

20:13
22. 3. 2020
!

„Bohužel je to tak, ale byl to polymorbidní pacient, který měl v poslední době řadu chronických problémů a zemřel ve věku 95 let. Ale jeho skutečná pozitivita byla a je tedy skutečně hodnocen jako první pacient, který zemřel na koronavirus u nás. Tu informaci mám velmi čerstvou, před pár minutami. Počet pacientů v kritickém stavu se nijak nemění. Nedošlo k žádnému dramatickému zlepšení ani zhoršení u žádného z nich,“

potvrdil Blesk Zprávám Roman Prymula.

20:11
22. 3. 2020
!

Koronavirus má v Česku první oběť. Je jí muž (†95) který byl hospitalizovaný v Praze v Nemocnici Na Bulovce. Uvedl to zpravodajský web iDnes.cz.

Podle informací iDnes.cz nešlo o pacienta hospitalizovaného na JIP. Muž trpěl jinými přidruženými onemocněními.

19:58
22. 3. 2020

Ve Francii se druhý den za sebou počet obětí nákazy koronavirem zvýšil o více než stovku.

Mrtvých je už 674. Infikovaných přibylo o 1559 na 16 018.

Koronavirus ve Francii: V zemi platí přísná bezpečnostní opatření, (22.03.2020).Koronavirus ve Francii:V zemi roste počet nakazažených, (22.03.2020).
19:54
22. 3. 2020

Nakažený americký senátor

Americký republikánský senátor a lékař Rand Paul dnes na twitteru oznámil, že se nakazil koronavirem. Jde o prvního nakaženého člena horní komory Kongresu, která nyní jedná o finanční pomoci americké ekonomice zasažené pandemií nemoci COVID-19.

Podle Univerzity Johnse Hopkinse, která údaje o nákaze globálně sleduje, se v USA za poslední den počet obětí nákazy koronavirem zvýšil o více než stovku.

Americký senátor Rand Paul
19:53
22. 3. 2020

„My jsme jasně řekli, že mimo bydliště se to musí nosit. I v tom autě, vy nevíte, kdo v tom autě seděl předtím, dost možná víte, kdo s ním jel. Já si myslím, že je to jasné. Mimo bydliště se musí nosit roušky, je to důležité, je to ta naše hlavní zbraň, hlavní zbraň na to, abychom, porazili ten virus,“

uvedl Babiš na Nově k nošení roušek na veřejnosti. „A pokud je někdo nenosí, tak musí občané ho na to upozornit, vysvětlit mu, že ten vir může mít v sobě. Sice může může být zdravá, ale může přenášet ten vir. A každý člověk je jinak infekční. Ten taxikář, který je ve vážném stavu, byl maximálně infekční. Nakazil manželku a asi i ty sestřičky,“ dodal.

19:43
22. 3. 2020

„Ne, prosím vás, to je spekulace,“ reagoval Babiš na Nově na Prymulova slova o cestování omezeném na rok či dva.

„Prosím vás, já zahraničí neřeším, já chci, aby u nás běžela výroba, abychom znovu otevřeli obchody, restaurace a bary, abychom se vrátili do normálního života, ale i když budou ty naše hranice zavřené a budou tam běhat ty kamiony, export – import, tak zkrátka budeme doma, tady, v České republice, a budeme čekat, než to okolí kolem nás vlastně porazí ten vir a já jsem přesvědčen, že ho porazíme, ale když vidím, co dělají ostatní státy…,“ dodal Babiš a opět se navezl do Německa za nenošení roušek.

„Podívejte se, jaké my máme nárůsty a podívejte se, co se děje dneska ve Spojených státech – 14 tisíc za jeden den. To je další centrum epidemie. My jsme v pandemii, podívejte se, co je ve Španělsku. Itálie, tam už přestali lidi inkubovat, tam umírají stovky lidí, to je katastrofa,“ podotkl na Nově Babiš.

19:38
22. 3. 2020

Mezinárodní olympijský výbor uvedl, že rozhodnutí o případném odložení začátku OH v Tokiu by mělo padnout do čtyř týdnů. Zrušení her MOV vyloučil. „To by žádný problém nevyřešilo a nikomu by to nepomohlo. Proto není téma zrušení her na stole,“ uvedl Mezinárodní olympijský výbor po dnešním krizovém jednání své výkonné rady.

Olympijské hry v Tokiu se mají konat od 24. července do 9. srpna. Představitelé MOV i japonští organizátoři dosud na trvali na tom, že hry se uskuteční v původním termínu. V posledních dnech ale začaly sílit hlasy z národních olympijských výborů, sportovních svazů i od samotných sportovců, aby byly kvůli koronavirové krizi hry odloženy.

Japonsko stále počítá s tím, že se zde v létě uskuteční olympijské hry.
19:27
22. 3. 2020

Zítra prodloužíme omezení pohybu osob do 1. 4. Hovořil jsem o tom i s panem ministrem vnitra Hamáčkem. Co se týče ochranných pomůcek, někteří ředitelé nemocnic říkají, že jim ty FFP2, co přišly z Číny, stačí. Já jsem dneska mluvil s českou firmou a výrobcem Respilon, volal jsem i s německým výrobcem přímo do Stuttgartu, takže dodávky přijdou,“ oznámil premiér Andrej Babiš (ANO) v Událostech České televize.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v Událostech ČT
19:25
22. 3. 2020

„Náš cíl není otevřít hranice, náš cíl je především, aby výroba u nás běžela, abyhcom znovu otevřeli obchody, restaurace a bary, abychom se znovu vrátili do života, jaký jsme měli před nákazou,“

uvedl Babiš k případnému dalšímu omezení cestování na ČT. „Od toho světa kolem nás nebudeme odříznutí, bude fungovat dopravní spojení, budou chodit kamiony, export, import. Já jsem dneska mluvil dvakrát s kancléřkou Merkelovou, s bavorským premiérem, s panem premiérem Saska. Kritizoval jsem Německo, že nenosí povinně roušky, že nemají zakryté ústa a nos. Paní kancléřka říkala, že podle jejich virologů to není potřeba. Naši virologové, naši epidemiologové jasně říkají NE. Pro nás je  vzor Čína, Korea, tam to zvládli a tam všichni měli zakrytá ústa a nos. Zítra na vládě budeme řešit pendlery, přijmeme další opatření a prodloužíme omezení pohybu osob do 1.4.,“ prozradil Babiš.

19:16
22. 3. 2020

Zásilka roušek z Číny dnes odpoledne dorazila do skladu v Sedlčanech. Odtud je bude armáda rozvážet do fakultních nemocnic, krajských hygienických stanic a dalších zařízení. Děkuji Ministerstvu vnitra ČR za spolupráci. A hlavně armádě, policistům a hasičům, bez kterých by to nešlo,“ uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

19:07
22. 3. 2020

V Africe dnes počet nakažených koronavirem vzrostl na 1198. S odvoláním na africké Středisko pro kontrolu nemocí (CDC) o tom dnes informoval server BBC.

Podle Světové zdravotnické organizace byla nákaza registrována již ve 40 z 52 států tohoto kontinentu. První případy hlásí Uganda a Mozambik, první úmrtí Kongo. Nejvíce zasaženy jsou Jihoafrická republika, Egypt, Maroko a Alžírsko.

19:02
22. 3. 2020
!

Merkelová musí do karantény

Německá kancléřka Angela Merkelová bude v příštích dnech v domácí karanténě. U lékaře, který ji v pátek očkoval, se totiž prokázala nákaza koronavirem. Dnes o tom informoval její mluvčí Steffen Seibert, podle něhož bude šéfka německé vlády v dalších dnech opakovaně testována.

Pětašedesátiletá politička ještě dnes vpodvečer na tiskové konferenci v Berlíně představila nová opatření v boji proti koronaviru, na nichž se domluvila s ministerskými předsedy spolkových zemí. Krátce poté se ale dozvěděla o nákaze lékaře, a rozhodla se proto jít okamžitě do domácí karantény. Z ní bude v dalších dnech pracovat.

Angela Merkelová na summitu ke krizi na Ukrajině (10.12.2019)
18:57
22. 3. 2020

O reálném nebezpečí šíření nákazy prostřednictvím tzv. bezpříznakových pacientů referovala na twitteru uživatelka Tereza Novotná.

„Dnes poprvé u akutního výkonu do plné polní, abychom nemuseli litovat později. Zároveň se ukázalo, že je nutné testovat pacienty na plánované výkony, první vlaštovka už by uletěla na sál. Bez příznaků. Provedení testů si ale stále musíme obhajovat. Testuji, testuješ, testujeme,“ napsala lékařka.

satanas ( 4. dubna 2020 12:19 )

TY se radsi poradne,vyspi, ta prochlastana noc se na tobe podepsala!! Ja se za masku skovavat nemusim! Ja jsem hezkej!!

mascula ( 4. dubna 2020 12:17 )

junkiexl ( 4. dubna 2020 12:16 )

SSatanaSS, k noze! Aport SSnapSS!

satanas ( 4. dubna 2020 12:12 )

NO,pitchovani, NATO vas uzije, ale k faktum reakci nemate??

junkiexl ( 4. dubna 2020 12:12 )

Nekacej, na tech fotkach z Reichu je videt, ze nahubky nosi nejmene polovina dederonu. A ty budes jednou rad, ze masky jsou povinne, tak te aspon nikdo nepozna, aby ti rozflakal tu tvoji sprostou tlamu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud