Koronavirus ONLINE: 56 mrtvých v ČR, 4194 nakažených. Babiš přesvědčil Trumpa?

Aktualizováno -
4. dubna 2020
08:31
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 56 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k sobotnímu dni 4194 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu, řekl ve čtvrtek v Epicentru na Blesk.cz. Americký prezident Donald Trump oznámil, že doporučuje Američanům nosit látkové roušky. Jen pár dní poté, co jej o tom přesvědčoval Babiš. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
 • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
 • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V sobotu 4. dubna jejich počet vystoupal na 4194.
 • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
 • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
 • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23
21. 3. 2020

Škodovka zavřená déle, než se čekalo?

Německá automobilka Volkswagen možná bude muset nechat své továrny zavřené kvůli koronaviru déle, než se původně domnívala. Uvedl to dnes její šéf Herbert Diess. Největší výrobce aut na světě tento týden oznámil, že zavře své evropské továrny na dva až tři týdny, opatření se týká i mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen.

„Většina našich továren se zavírá na dva týdny, v některých regionech na tři. Je pravděpodobné, že tato opatření zůstanou zachována,“ napsal Diess v příspěvku na síti LinkedIn.

23:49
21. 3. 2020

Na Letiště Václava Havla míří letadlo se 7 miliony rouškami - jde o další letadlo China Eastern, první přiletělo v pátek.

23:44
21. 3. 2020

Počet případů nákazy koronavirem celosvětově překročil hranici 300.000, téměř 13.000 lidí nemoci COVID-19 způsobené koronavirem podlehlo. Vyplývá to z dat vědců Univerzity Johnse Hopkinse, kteří se studiu pandemie věnují.

23:30
21. 3. 2020
!

V Pardubicích přistál Ruslan, obří vojenské nákladní letadlo, které je očekáváno hlavně kvůli 100 tunám roušek, respirátorů a dalšího zdravotnického materiálu. Více čtěte ZDE.

V Česku přistál letoun Ruslan s rouškami a respirátory z Číny (21.3.2020)V Česku přistál letoun Ruslan s rouškami a respirátory z Číny (21.3.2020)
Video Obří letoun Ruslan přiletěl do Česka: Kvůli koronaviru přepravil 106 tun roušek, respirátorů a zdravotnického materiálu z Číny  - Aktu.cz
22:55
21. 3. 2020

„Přál bych si příští týden od vlády informaci, jak mobilizuje domácí kapacity výroby zdravotních pomůcek, a to i v příbuzných oborech. Pobídky budou mít dvojí efekt: Budeme méně závislí na importu a firmy budou mít práci. Ministerstvo průmyslu a obchodu na tom, doufám, maká,“ uvedl na facebooku šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Každý český výrobce ochranných pomůcek zaslouží velkou podporu. Byl bych i pro speciální státní podpůrný program například na restrukturalizaci, pokrytí ztrát z přerušení jiné výroby, garantovaný odběr apod.,“ upozornil šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

22:43
21. 3. 2020

První známá nakažená koronavirem, trhovkyně Wej Kuej-sien (57) z čínského Wu-chanu, se uzdravila. Hospitalizována byla 10. prosince, v lednu byla propuštěná do karantény na doléčení, tento týden se podle čínského tisku už vrátila k sobě domů. Její dcera zůstává v polní nemocnici. Listu Wall Street Journal Wej sdělila, že je velmi šťastná, že se uzdravila. Trápí ji jen poplatky za léčení, které bude muset nyní zaplatit, vyšplhaly se do výšky necelých 253 tisíc korun.

22:30
21. 3. 2020

"Tak skvělé, těch 5 milionů masek, které včera s velkou slávou dorazily do Belgie z Číny, jsou chirurgické masky, které před koronavirem neochrání. Nemocničnímu personálu jsou tedy v této chvíli k ničemu," uvedl na twitter Čech Marek Hannibal z tiskového oddělení poslaneckého klubu EPP (Evropská lidová strana).

22:11
21. 3. 2020

Bývalý předseda Realu Madrid Lorenzo Sanz, který se nakazil koronavirem, zemřel ve věku 76 let. S týmem slavil dvě vítězství ve fotbalové Lize mistrů.

22:09
21. 3. 2020

Odborníci dnes na jihu Čech posuzovali 64 podezření na koronavirus. "Jednalo se převážně o vyšetření osob s příznaky onemocnění, které by mohly svědčit pro onemocnění, což je teplota, rýma, kašel či bolesti těla, nebo kvůli kontaktu s již dříve zjištěným pozitivním případem onemocnění," uvedla krajská epidemioložka Jitka Luňáčková.

Testy v Jihočeském kraji dnes potvrdily další případ koronaviru. Nákazou onemocněla mladá žena z Českobudějovicka, která pracuje v Rakousku. V regionu je tak v současnosti 30 pacientů s nemocí COVID-19.

22:00
21. 3. 2020

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) potvrdila, že na pondělním jednání vlády navrhne v novele zákona o státním rozpočtu zvýšit schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun. "Mám připravený návrh s deficitem 200 miliard korun a počítám s posílením nemocenského pojištění. Nevíme, kolik budou náklady krize, tak bych posílila kapitolu rozpočtové rezervy a vláda by hlasovala o každém mimořádném výdaji," uvedla.

V případě úspor se Schillerová domluvila s ministrem obrany Lubomírem Metnarem, že by ministerstvo letos odložilo nákupy za zhruba tři miliardy korun. Dále také plánuje snížit o 1,5 miliardy korun výdaje na jízdné důchodců a studentů. V roce 2019 stály slevy jízdného pro studenty a důchodce 5,78 miliardy korun.

21:50
21. 3. 2020

Hamáček chválí pokuty za roušky a omluvil se měšťákům

"Mám zpětnou vazbu k mému vystoupení na TV Prima, kde jsem chválil Policii ČR za to, že pokutuje nenošení roušky - zapomněl jsem na městskou policii, takže jim takto také děkuji a omlouvám se," vzkazuje Hamáček.

21:45
21. 3. 2020

Policie na Olomoucku zatkla čtveřici cyklistů, která vjela do zakázaného pásma, v němž je izolováno 21 obcí a vesnic. „Někteří lidé upozornění, zákazy a nařízení nerespektují. V uzavřených lokalitách na Litovelsku a Uničovsku, které jsou nepřetržité monitorovány, jsme zaznamenali skupinku osob, která se pohybovala v zakázané zóně," uvedla pro Novinky.cz mluvčí policie Jitka Dolejšová. „Policisté zjistili totožnost osob, jejich jednání zadokumentovali a bude postoupeno příslušnému správnímu orgánů k vyřízení,“ dodala mluvčí.

21:34
21. 3. 2020

Přílet Ruslanu na letiště do Pardubic se 100 tunami zdravotnického materiálu je naplánován na 23:00. Vojáci 14. pluku logistické podpory jsou již připraveni. Nechybí roušky ani těžká vojenská technika.

"Chtěl bych rozptýlit obavy ohledně distribuce roušek z dnešní dodávky, situace je následující: 2,3 mil. roušek předáváme Ministerstvu zdravotnictví pro fakultní nemocnice, 2,9 mil. jde krajům, a ty budou zásobovat krajské nemocnice a další zařízení," uvedl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD).

21:27
21. 3. 2020
21:24
21. 3. 2020

Americká společnost Amazon přestane dodávat postradatelné zboží do Itálie a Francie. Cílem kroku podle ní je, aby se pracovníci firmy v logistice mohli věnovat plnění a doručování těch objednávek, které spotřebitelé nyní potřebují nejvíce.

Největší světový internetový prodejce uvedl, že dodavatelé své zboží mohou prodávat a doručovat zákazníkům v regionu napřímo. Prohlášení směrovalo především k čínským prodejcům, kteří by mohli být postiženi ztrátou části svého evropského odbytiště. Podle výzkumné firmy Marketplace Pulse tvoří čínské firmy bezmála polovinu všech prodejců přes Amazon ve Francii i Itálii.

21:15
21. 3. 2020

V Turecku platí ode dneška pro všechny lidi nad 65 let a osoby se zdravotními problémy kvůli šíření koronaviru zákaz vycházení. Nově jsou zavřená všechna kadeřnictví a holičství a nesmějí se pořádat pikniky ani další hromadné venkovní akce. Na seznam zemí, do nichž z Turecka nesmějí létat letadla, přibylo dalších 46 států včetně Česka.

V Turecku se v posledním týdnu každý den v podstatě zdvojnásobil počet nakažených lidí, a úřady proto už nechaly uzavřít školy, bary, zakázaly náboženská shromáždění a odložily sportovní utkání.

Ministerstvo zdravotnictví dnes informovalo, že počet nakažených se za poslední den zvýšil o 277 na 947. Počet mrtvých stoupl téměř dvojnásobně: v pátek úřady hovořily o 12 lidech, kteří zemřeli a měli pozitivní test na koronavirus. Dnes už je obětí 21. 

21:01
21. 3. 2020

Zdravotnické odbory a Asociace českých a moravských nemocnic kritizují ministra zdravotnictví Vojtěcha. Podle nich selhal, když nezajistil pomůcky.

20:49
21. 3. 2020

Žena z nahrávky se přihlásila na policii

Eliška Vraná, advokátka ženy, která na nahrávce mluví o zavedení úplného zákazu vycházení Vládou ČR, ČTK sdělila, že její klientka se dnes po poledni sama přihlásila na policii na služebně v pražské Bartolomějské ulici, a policisté ji tedy nemusí hledat. Žena podle ní jednala v dobré vůli, její nahrávka byla soukromá a rozhodně neměla vyděsit veřejnost.

Kvůli nouzovému stavu policie ženu odkázala na elektronickou komunikaci. Advokátka proto zaslala řediteli Obvodního ředitelství Policie pro Prahu I. prohlášení, které poskytla i médiím. Zdůrazňuje v něm, že zpráva byla určena pro úzký okruh spolupracovníků, nikoliv pro další šíření ve společnosti. Byla navíc vytržena z kontextu a označena za poplašnou zprávu, což není, tvrdí Vraná. "V České republice zatím funguje demokracie a svoboda slova, takže ji v žádném případě nenapadlo, že by si na nějaké informace sdílené do soukromé skupiny měla takto dávat pozor," zdůraznila advokátka.

20:19
21. 3. 2020

Tři nemocné děti v Praze mladší jednoho roku

V Praze je k dnešnímu večeru 299 nakažených. Nejvíc z nich (59) je v Praze. 

Nejvíc nemocných je ve věku 40 až 49 let (62), následují dvacátníci (50), třicátníci (48) a padesátníci (46). Naopak nejméně je nemocných dětí. Ve věku nad 60 let, kteří patří mezi nejohroženější skupiny vážným průběhem nemoci COVID-19, je 70 nakažených Pražanů. Jednomu z nich je 98 let, tři děti jsou mladší než jeden rok.

20:05
21. 3. 2020
!

Městská policie zajistila muže, jenž dnes v Českých Budějovicích podle ní prodával roušky a dezinfekce, aniž by na to měl povolení. Zdravotní pomůcky, které mají pomoci proti nákaze koronavirem, navíc nabízel za výrazně vyšší ceny, než je obvyklé.

Strážníci vyjížděli na místo na základě oznámení dnes po poledni. Muž nabízel roušky a dezinfekci v jednom hypermarketu na sídlišti Vltava. "Na dotaz strážníků odvětil, že má k prodeji povolení vedoucího zaměstnance zdejší prodejny. Od toho se však strážníci dozvěděli, že prodejce sliboval zdravotnický materiál nabízet zdarma," uvedla mluvčí Věra Školková.. Případ nyní bude řešit příslušný správní orgán.

19:51
21. 3. 2020

Nemocnice Northwick Park Hospital v severozápadní londýnské čtvrti Harrow je první z britských nemocnic, která neustávala nápor pacientů s koronavirem. Tamní jednotka intenzivní péče musela být uzavřená. Zaměstnanci se potýkají s nedostatkem ochranných oděvů a sestry musí nosit provizorní oděvy z odpadkových pytlů.

19:36
21. 3. 2020

Koronavirus se nevyhýbá ani sportovcům:

 • V první německé lize jsou čtyři potvrzené případy mezi fotbalisty ve třech klubech. Vedle Frankfurtu se už dříve infekce objevila u obránce Lucy Kiliana z Paderbornu, tento týden ohlásila bez zveřejnění identity jednoho nakaženého Hertha Berlín, jejíž barvy hájí i český záložník Vladimír Darida. Ve druhé lize mělo pozitivní test na koronavirus pět hráčů ze čtyř klubů.
 • Argentinský útočník Paulo Dybala na instagramu potvrdil, že měl pozitivní test na koronavirus. Je už třetím nakaženým fotbalistou Juventusu Turín.
 • Druhý hokejista Ottawy měl pozitivní test na koronavirus. Jméno hráče kanadský klub stejně jako u prvního případu zveřejněného před třemi dny neoznámil. NHL je kvůli pandemii koronaviru přerušená od 12. března. V žádném jiném týmu NHL se nákaza koronavirem neobjevila.
19:31
21. 3. 2020

Ve Francii stoupla za poslední den bilance obětí koronaviru o 112 mrtvých, celkem nákaze podlehlo 562 lidí. Na jednotkách intenzivní péče je 1525 osob.

Zdravotníci s pacientem nakaženým koronavirem ve francouzském ŠtrasburkuBěhem pandemie koronaviru platí přísná bezpečnostní a karanténní opatření po celém světě. Na snímku z francouzské tržnice, (19.03.2020).
19:28
21. 3. 2020

V Británii už zemřelo 233 lidí nakažených koronavirem, za poslední den se počet obětí zvýšil o více než pět desítek. Informoval o tom dnes britský státní zdravotnický systém NHS. 

Světová pandemie koronaviru, vylidněné ulice Británie (20.03.2020).Během pandemie koronavirus platí přísná karanténní opatření po celém světě. Snímek z vylidněného londýnského nákupního centra, (19.03.2020).
19:25
21. 3. 2020

Koronavirus v Latinské Americe:

 • Kolumbie vstoupí do celonárodní karantény v noci z úterý na středu a izolace potrvá 19 dní, oznámil prezident Iván Duque. Země zatím eviduje 158 potvrzených případů nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Již od pondělka nepřijímá lety ze zahraničí a vláda lidem nad 70 let zakázala až do května vycházet z domova. Uzavřela také školy, bary a hranice se sousedními zeměmi.
 • Povinnou 14denní karanténu dnes vyhlásila další andská země, Bolívie. Úřadující prezidentka Jeanine Áňezová dnes uvedla, že zákaz vycházení začne platit v neděli a potrvá do 4. dubna. Stejně jako sousední Kolumbie i Bolívie již tento týden zastavila všechny mezinárodní lety a uzavřela hranice se sousedy. Dosud země zaznamenala 19 případů koronaviru.
 • Zákaz opouštět domov po dobu osmi dnů dnes nařídil občanům své země také prezident Guatemaly Alejandro Giammattei. Středoamerická země dosud registruje 17 případů nákazy koronavirem. Z latinskoamerických zemí zavedla karanténu již dříve také Argentina.
 • První oběti nákazy dnes zaznamenalo Chile a Portoriko. Chilský ministr zdravotnictví Jaime Manalich oznámil, že obětí je 83letá žena a že země eviduje již 537 případů výskytu koronaviru. V Portoriku, které je nezačleněným územím USA, zemřel na nemoc COVID-19 pasažér výletní lodi Costa Luminosa.
Během pandemie koronavirus platí přísná karanténní opatření po celém světě,. Na snímku vylidněné ulice brazilské metropole, (19.03.2020).V Brazílii se po večerech masivně dezinfikují dopravní prostředky (18.3.2020)
19:17
21. 3. 2020

Obavy z šíření nebezpečné nákazy se nevyhnuly ani historické části Jeruzaléma s jeho nejnavštěvovanějšími památkami. Správci Chrámu Božího hrobu, který je pro mnohé křesťany hlavním poutním místem ve městě, vyzvali věřící, aby vzájemně dodržovali bezpečnou vzdálenost a „vyhnuli se jakémukoli fyzickému kontaktu včetně doteků a polibků zdí, relikvií, ornátů nebo dohlížejícího personálu“.

Do chrámu smějí poutníci vejít nanejvýš v počtu deseti a udržovat mají mezi sebou vzdálenost nejméně dvou metrů. „Chrám Božího hrobu je místem naděje, že víra přemůže pochybnosti, světlo potlačí tmu a život zvítězí nad smrtí,“ uvedla v prohlášení správa kostela. V Izraeli bylo dosud zaznamenáno 883 osob s chorobou COVID-19. Nemoci zatím jedna z nich podlehla.

Během pandemie koronaviru platí přísná bezpečnostní a karanténní opatření po celém světě. Screening osob na hranicích Palestiny a Izraele, (19.03.2020).Izraelští hraniční policisté v ochranných oblecích (11.3.2020)Lidé s rouškami v Jeruzalémě
18:49
21. 3. 2020

Slovensko má nejvíc nemocných za jeden den

Slovensko dnes zaznamenalo podle nového premiéra Igora Matoviče dalších 41 potvrzených případů nákazy koronavirem. V zemi tak jde o nejvyšší denní nárůst, celkově eviduje Slovensko 178 potvrzených nakažených. 

"Vypadá to, že dramaticky méně testujeme, než testují okolní země. Zřejmě skutečně platí, že pokud bychom testovali více, měli bychom i více pozitivně testovaných. To je i největší riziko, že máme mezi sebou možná stovky nositelů této nemoci, ale neumíme je identifikovat, protože netestujeme," řekl Matovič po prvním jednání nové vlády, kterou dříve během dne jmenovala prezidentka Zuzana Čaputová.

18:40
21. 3. 2020

Epidemiolog Prymula upozornil, jak se chovat během nákupů

"To, co ještě nemáme úplně dobře propracováno, jsou algoritmy, jakým způsobem se chránit nákaze na těch různých površích. Byť dochází k dezinfekci madel košíků nebo různých madel v dopravních prostředcích, tak já  sám jsem si udělal takovou mikrostudii, když jsem šel do obchodu, na kolik věcí člověk sáhne - od dveří, ne všude jsou elektronické dveře, sáhne na košík, různé zboží, regál atd. Těch kontaktů celá řada. Když člověk přinese ten nákup domů, tak bych měl sáhnout v podstatě na tu zevní kliku, ale uvnitř toho bytu by měl udržet čisté prostředí. Měl by to někde složit, adekvátním způsobem se omýt, některé ty věci dezinfikovat, kde je problém, a opravdu si dávat pozor, abych nesahal na věci, které kontaminované mohou být, a opravdu se k nim choval  jako k potenciálně kontaminovaným. To je jediná šance, jak se nenakazit," uvedl Prymula v ČT.

Masivní používání roušek, i když improvizovaných, považuje za rozhodující faktor v boji s nemocí.

18:20
21. 3. 2020
!

V Brně prý leží ve vážném stavu zubař

"Muž, který leží ve velmi vážném stavu v brněnské nemocnici, je zubař z Uničova. Údajně chtěl několik dnů, aby mu hygiena umožnila test. Neprotlačila to ani jeho obvoďačka. Včera ho odvezli sanitkou s velkými problémy s dýcháním. Do Prostějova, pak do Brna," informoval na twitteru redaktor ČT Martin Laštůvka. "Zubař ordinoval do 13.3. Pak zůstal doma. Vedení krajské hygieny o tom žádné zprávy nemá," dodal.

Blesk Zprávám potvrdil zdroj blízký nemocnici, že hospitalizovaným pacientem je právě zubař z Uničova. Ordinace kontaktuje pacienty, v zahraničí zubař nebyl.

18:14
21. 3. 2020

V Itálii padl další smutný rekord, za jediný den se počet mrtvých s nákazou koronavirem zvýšil o 793. Obětí pandemie je už 4825, infikovaných 53.578.

Koronavirus v Itálii, vojáci z nemocnic urychleně odvážejí oběti nákazy, (21.03.2020).Koronavirus v Itálii, vojáci z nemocnic urychleně odvážejí oběti nákazy, (21.03.2020).
17:53
21. 3. 2020
!

"To je vlastně ta první žena, jedna z těch prvních dvou cizinek, které tady byly. Dnes měla druhý test, který je negativní, čili ji považujeme za vyléčenou. Ona žádná speciální léčba tam podávaná není, ale vlastně za zbavenou té infekce. Je to první z prvních, u které se tohle podařilo,"

podotkla Roháčová k 6. vyléčenému pacientovi v Česku. Jde o mladou Ekvádorku, zjistily Blesk Zprávy. „Jedná se konkrétně o ženu z Jižní Ameriky, která měla druhý test negativní, tudíž k ní přistupujeme tak, že je zbavená infekce,“ podotkla Roháčová a uvedla: „Ano, z Ekvádoru.“ 

Tiskovka k pacientům s koronavirem na Bulovce: Ředitel nemocnice Kvaček a primářka Roháčová (21.3.2020)Tiskovka k pacientům s koronavirem na Bulovce: Primářka Hana Roháčová (21.3.2020)
17:43
21. 3. 2020
!

"Stále platí, že všichni občané, kteří mají v okolí pocit, že by mohli být nakaženi koronavirem, mohou přijít a nechat se otestovat. Velmi bych chtěl poděkovat, že již opadl takový ten nápor pacientů úplně bezpříznakových, kteří vlastně chodili zbytečně," podotkl primář Bulovky Kvaček.

"V současné době máme na oddělení 15 pacientů s pozitivním onemocněním COVID-19. Dnes jsme tři propustili do domácí izolace. Jakmile to klinický stav umožňuje, tak to preferujeme, samozřejmě i naši nemocní preferují domácí izolaci. Dál máme ale pět pacientů na Jednotce intenzivní péče, kteří tedy vyžadují velké úsilí zdravotníků, aby jejich funkce zůstaly zachovány, jsou samozřejmě na ventilačních přístrojích," vzkázala primářka a náměstkyně nemocnice Hana Roháčová..

"Tito pacienti sice tvoří jen zlomek, ale s určitým předpokladem vzrůstu počtu pacientů lze očekávat i přibývání pacientů, kteří intenzivní péči budou potřebovat. Situace se mění ze dne na den, ale oproti jiným státům se zdá, že nárůst není tak masivní,“ dodal Roháčová.

17:40
21. 3. 2020
17:36
21. 3. 2020

"Počet nakažených v ČR stoupl již téměř na tisícovku," upozornil ředitel Bulovky Jan Kvaček. "Na takovéto situace musíme být připraveni, máme zde největší infekční kliniku v zemi, která je samozřejmě z podstatné části převedena na starání se o pacienty s nemocí COVID-19 a připravujeme další kapacity nemocnice," pokračuje. Dnešní kapacita sice stačí, nemocnice však od úterka zastavila veškeré plánované hospitalizace a operace.

17:20
21. 3. 2020

Zatímco na Bulovce se chystá tiskovka ke stavu tamních pacientů, kterou můžete na Blesk.cz sledovat živě, podíváme se na další dnešní dění v zahraničí:

 • Počet prokázaných případů nákazy koronavirem v Německu podle agentury DPA překročil 20.000 a vyšplhal se na zhruba 21.600. Mrtvých je přes 70.  
 • V severoitalské Lombardii zemřelo za jediný den 546 pacientů nakažených koronavirem. Celostátní bilance zatím není, ale nejspíš bude rekordně vysoká.
 • V Rakousku od pátku přibylo dalších 426 potvrzených případů nákazy koronavirem a celkem tak už bylo pozitivně testováno 2814 lidí.
Svět dál čelí pandemii koronaviru, přísná bezpečnostní a karanténní opatření platí také v Německu, (21.03.2020).Světová pandemie koronaviru v Německu (21.03.2020)Během pandemie koronaviru platí přísná bezpečnostní a karanténní opatření po celém světě. Kontroly na německo-polské hranici, (19.03.2020).Během pandemie koronaviru platí přísná bezpečnostní a karanténní opatření po celém světě. Kontroly na německo-polské hranice, (19.03.2020).

satanas ( 4. dubna 2020 10:44 )

TOvis, to HaWloidni Koudelkovuv NUKIB, ten nezvlada ani sebe..Naco sahne, sprasi..A lovi "Cinsky Diverzanty" trebaze vlastnich lotru ma Cesko habadej!!

jjusa ( 4. dubna 2020 10:44 )

satan musím uznat ač nerada,že tady není potřeba nikoho,ty si s tou FAŠOUNSKOU LŮZOU PORADÍŠ SÁM

77fugas ( 4. dubna 2020 10:44 )

Máš recht, každým krokem agenta Baviše se ukazuje, jak maká zadarmo a nezištně..

dobromysl ( 4. dubna 2020 10:43 )

Někdo se tě na něco ptal bolševická lůzo,,,,ty šoupej nohama, když vše tady lidi baví mezi sebou!

kwido ( 4. dubna 2020 10:42 )

Baviš

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud