Koronavirus ONLINE: 56 mrtvých v ČR, 4194 nakažených. Babiš přesvědčil Trumpa?

Aktualizováno -
4. dubna 2020
08:31
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 56 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k sobotnímu dni 4194 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu, řekl ve čtvrtek v Epicentru na Blesk.cz. Americký prezident Donald Trump oznámil, že doporučuje Američanům nosit látkové roušky. Jen pár dní poté, co jej o tom přesvědčoval Babiš. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
 • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
 • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V sobotu 4. dubna jejich počet vystoupal na 4194.
 • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
 • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
 • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:30
12. 2. 2020

Děkujeme za pozornost našemu online zpravodajství z dění okolo nového koronaviru Covid-19. S dalšími informacemi se vám přihlásíme ve čtvrtek brzy ráno. Z výrazných středečních novinek uveďme tyto:

 • Vir si vyžádal životy už více než 1100 lidí, kromě jedné oběti na Filipínách byla všechna zbývající úmrtí zaznamenána v Číně.
 • Země se potýká s nedostatkem ochranných roušek a obleků i lůžek; prezident Si Ťin-pching slíbil snížení daní firmám z odvětví, jež byla epidemií nejvíce zasažena.
 • Vládní poradce pro zdravotnictví Čung Nan-šan prohlásil, že počty nových nákaz v některých čínských provinciích klesají, a předpověděl, že epidemie koronaviru do dubna skončí.
 • Jedním z dalších opatření proti šíření epidemie je i zrušení Velké ceny Číny formule 1 v Šanghaji, plánované původně na 19. dubna. Odložena je na neurčito. I organizátoři veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress v Barceloně se rozhodli akci kvůli koronaviru zrušit, řada firem jim totiž odřekla účast.
 • Kritický nedostatek ochranných roušek a obleků komplikuje práci zdravotnického personálu zejména v nemocnicích v hlavním městě provincie Chu-pej Wu-chanu, odkud se od konce loňského roku nákaza šíří.
 • Aby použili ochranných kombinéz co nejméně, tráví v nich lékaři nepřetržitě třeba i osm hodin. Po tuto dobu nemohou kolegové jíst, pít nebo si dojít na záchod, někteří nosí proto pleny pro dospělé.
 • Číně se snaží pomoci i české subjekty. V humanitární sbírce pro město I-čchang z provincie Chu-pej se díky Třebíči, Kraji Vysočina a dalším dárcům sešlo takřka 400 kilogramů zdravotnického materiálu včetně roušek a dezinfekce. Do Číny by měl materiál přepravit vládní speciál, vládu Andreje Babiše (ANO) o jeho vyslání požádal prezident Miloš Zeman.
 • Infekce se dál šíří i mimo Čínu; již devátý případ ohlásila Británie. V londýnské nemocnici se léčí žena, jež před několika dny přiletěla z Číny. Nákaza se potvrdila i u dalších 40 lidí na výletní lodi Diamond Princess kotvící v Jokohamě, uvedl dnes japonský ministr zdravotnictví Kacunobu Kató. Dohromady se tak nákaza objevila u 175 lidí na výletní lodi.
22:48
12. 2. 2020

Kontrola cestujících na hranicích mezi Sýrií a Libanonem.

Kontrola cestujících na hranicích mezi Sýrií a LibanonemKontrola cestujících na hranicích mezi Sýrií a LibanonemKontrola cestujících na hranicích mezi Sýrií a LibanonemKontrola cestujících na hranicích mezi Sýrií a Libanonem
21:40
12. 2. 2020

Lékárny zaznamenaly extrémní poptávku po rouškách i v Česku. Vyprodány jsou na mnoha místech také respirátory proti virům. Přerovská firma Ardon Safety, která ochranné pomůcky dováží právě z Číny, nyní domlouvá nové dodavatele ústenek a respirátorů s nanovlákny v Indii.

20:35
12. 2. 2020

Čínské úřady začaly v oblastech postižených epidemií zabírat soukromé nemocnice, hotely a byty, aby získaly místa pro nakažené. Úředníci zabavují i auta, a dokonce i ochranné roušky, napsal list Financial Times.

20:05
12. 2. 2020
!

Zrušený veletrh kvůli koronaviru: Pořadatelé se rozhodli zrušit veletrh mobilních technologií Mobile World Congress v Barceloně poté, co řada firem odřekla účast kvůli koronaviru.

19:59
12. 2. 2020

Čína dnes oznámila, že v úterý zaznamenala 2015 nových případů, což je podle agentury Reuters nejméně za jeden den od 30. ledna.

Celkem se v Číně dosud novým koronavirem nakazilo 44 653 lidí a bilance obětí stoupla v úterý o 97 na 1114, z toho je 1068 v centrální provincii Chu-pej, kde v úterý zemřelo 94 infikovaných.

Čína v kleštích koronaviru: Lidé se ani nehnou bez roušky. Někteří se nebojí popadnout i pláštěnku, brýle a sluchátka
19:15
12. 2. 2020

První případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc nazvanou Covid-19, byl potvrzen v Londýně. Podle vedení britské metropole je infikovaným muž čínské národnosti, u něhož se nákaza prokázala dnes odpoledne.

18:17
12. 2. 2020

Epidemie nového koronaviru bude mít výrazný dopad na tržby a zisky leteckých společností, protože snižuje poptávku po osobní přepravě a podkopává oživení nákladní přepravy.

Uvedli to dnes představitelé amerického výrobce letadel Boeing na veletrhu letecké techniky v Singapuru.

Podle viceprezidenta divize Boeingu pro komerční letadla Randyho Tinsetha je nyní kvůli koronaviru nepravděpodobné, že by celosvětový objem nákladní letecké přepravy v letošním roce dosáhl růstu.

Boeing přitom dříve předpovídal nárůst o jedno až dvě procenta, a to mimo jiné díky příznivému vlivu dílčí obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou, napsala agentura Reuters.

Boeing po problémech s řadou 737 MAX loni dodal pouze 380 strojů. Předstihl ho Airbus.Čínsští pracovníci nosí ochranné obleky, aby se chránili před koronavirem
17:49
12. 2. 2020

Tisíc respirátorů zajistila Univerzita Palackého v Olomouci pro partnerskou univerzitu v čínském městě Chang-čou, aby jí pomohla čelit epidemii koronaviru.

Respirátory, které splňují parametry žádosti čínských úřadů o materiální pomoc, dnes zástupci Univerzity Palackého předali pracovníkům čínské ambasády. ČTK to sdělil prorektor Univerzity Palackého pro zahraničí Martin Kudláček.

Chang-čou leží v provincii Če-ťiang, která patří mezi nákazou nejpostiženější oblasti Číny.

Prioritou pro nás byla adresnost a rychlost dodání konkrétní hmotné pomoci. Situace v Číně je stále vážná a zásoby ochranných pomůcek a obleků tamním úřadům docházejí. I s ohledem na naše zahraniční vědecko-vzdělávací spolupráce s některými čínskými univerzitami je proto naší morální povinností snažit se pomoci dostupnými prostředky,“ uvedl Kudláček.

Obavy z koronaviru: Firma Pardam z Roudnice nad Labem vyrobila tisíce respirátů (31.1.2020)
17:28
12. 2. 2020

Prezident Miloš Zeman požádá premiéra Andreje Babiše (ANO), aby vláda schválila vyslání armádního speciálu s humanitární pomocí do Číny. Poveze pomoc na boj proti koronaviru z krajů či firem. Vlastní sbírku pořádá i Pražský hrad. ČTK to dnes řekl kancléř prezidenta Vratislav Mynář.

„Pan prezident se rozhodl, krom toho, že napsal solidární dopis čínskému prezidentovi (Si Ťin-pchingovi), pomoct při organizaci humanitární pomoci,“ řekl Mynář. V dopise z 2. února Zeman vyjádřil svému čínskému protějšku zármutek kvůli obětem koronaviru.

Zeman podle kancléře požádá Babiše, aby pomoc do Číny přepravilo armádní letadlo. Na palubě by mělo mít materiál, který shromáždí dárci z krajů, od soukromých subjektů i firem. Vlastní sbírku organizuje podle Mynáře i Pražský hrad.

Zaměstnanci Kanceláře prezidenta republiky, její spolupracovníci a příspěvkové organizace podle něj nakoupí hygienické prostředky jako dezinfekci a roušky.

16:51
12. 2. 2020

Ruské sexshopy se kvůli koronaviru obávají nedostatku zboží, upozornil dnes ruský internetový list Gazeta.ru. Intimní pomůcky pro dospělé totiž dovážejí z Číny, respektive tam si je nechávají vyrábět americké a evropské dodavatelské společnosti, které zásobují ruský trh.

„Kvůli koronaviru zavřeli hranice s Čínou, nemůžeme dostat zboží,“ postěžoval si deníku majitel sítě sexshopů Rozovyj Krolik (Růžový králík) Maxmilian Lapin. „Není to nic strašného, protože čínského zboží máme spoustu a většinu stejně dovážíme z Ameriky, Evropy a Ruska,“ dodal.

Lapin nicméně připustil, že i četné americké a evropské společnosti své zboží vyrábějí v Číně, a tak v delší perspektivě by mohly hrozit potíže.

16:25
12. 2. 2020

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) kvůli epidemii nového koronaviru snížila odhad letošního růstu globální poptávky po ropě o 230 000 barelů na 990 000 barelů denně. Vyplývá to z měsíční zprávy kartelu OPEC o situaci na trhu s ropou.

Vliv epidemie koronaviru na čínskou ekonomiku zvýšil nejistotu ohledně globálního hospodářského růstu v roce 2020, a tím pádem také ohledně růstu globální poptávky po ropě,“ uvedl OPEC ve své zprávě.

Kartel dnes rovněž předpověděl, že poptávka po jeho ropě bude v letošním roce činit v průměru 29,3 milionu barelů denně. To je o 200 000 barelů denně méně, než dosud předpokládal. V lednu těžba OPEC podle dnešní zprávy klesla o 509 000 barelů denně na 28,86 milionu barelů denně, a to kvůli nedávné dohodě o výraznějším omezení dodávek na trh i kvůli výpadkům produkce v Libyi.

Rusko dodává ropu do Běloruska, Polska, Německa, Maďarska a České republiky přes přístav Usť-Luga a pak ropovodem DružbaŽivot v Číně pokračuje dál. Ulice jsou plné sloganů a plakátů, které nabádají lidi k opatrnosti
15:59
12. 2. 2020

Matthew Smith (57), jeden z cestujících na výletní lodi Diamond Princess, je již od 5. února vězněm své kabiny. Na vzduch se na několik minut podívá jen párkrát za den. Z 3700 pasažérů je již 175 potvrzených nakažených. Karanténa by měla skončit 19. února, pokud nedojde k dalším komplikacím.

Přítomní na lodi jsou každý den podrobeni důkladným prohlídkám, které mají potvrdit či vyvrátit nakažení koronavirem. Stísněné prostory kabin, ve kterých jsou pasažéři nuceni pobývat, vyvolávají klaustrofobii a zhoršení psychického stavu cestujících.

Na Diamond Princess jsou stále uvěznění lidé v karanténě. Pro zdravotníky se jedná o takového plovoucí ohnisko nákazy
15:32
12. 2. 2020

Letošní ročník veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress (MWC) v Barceloně budou organizátoři možná nuceni zrušit, řekly dnes agentuře Reuters zdroje obeznámené se situací. Několik významných podniků totiž kvůli epidemii nového koronaviru odřeklo účast.

Organizátorem veletrhu je svaz GSMA, který zastupuje zájmy mobilních operátorů. Představitelé svazu by dnes podle zdrojů měli o osudu letošního veletrhu jednat. Veletrh, který obvykle navštíví přes 100 000 lidí, se má konat 24. až 27. února.

Prozatím účast na veletrhu zrušili například telekomunikační operátoři Deutsche Telekom, Vodafone a BT, stejně jako výrobce telekomunikačních zařízení Nokia.

Mobile World CongressMobile World Congress
14:41
12. 2. 2020

Čínský prezident Si Ťin-pching slíbil snížení daní a další podporu firmám z těch odvětví, která byla nejvíce zasažena epidemií koronaviru. Informují o tom dnes čínská média. Čína se tak snaží mírnit rostoucí ztráty a dopady na ekonomiku.

Podniky čelí vysokým ztrátám kvůli nutnosti přerušit činnost v továrnách i kancelářích v důsledku zatím největších krizových opatření, jaká vláda v Pekingu kdy zavedla, uvedla agentura AP.

Dosavadní opatření proti šíření epidemie narušila turistiku i další odvětví. Některé podniky se sice začínají vracet k běžné činnosti, většina se ale ani tak nevyhne značným ztrátám.

Prezident v televizi oznámil, že země potřebuje „udržet stabilní ekonomickou aktivitu a sociální harmonii“. K tomu by měl přispět i plán vládnoucí komunistické strany zajistit flexibilnější měnovou politiku a pomoci firmám obnovit činnost, jakmile to bude možné.

Čínský prezident Si Ťin-pching se předvdl se šedivými vlasy.Novináři jsou navštívit nemocné koronavirem (12.2.2020)
14:20
12. 2. 2020

Rusce Alle Iljinové (32) se povedl husarský kousek. Podařilo se jí utéct z petrohradské nemocnice, kde po svém návratu z čínského letoviska Chaj-nanu skončila v karanténě. Iljinovou hospitalizovali potom, co přišla na vyšetření s bolestí krku, i když testy nepotvrdily koronavirus, lékaři ji umístili do izolace. Testy třikrát prokázaly, že není infikovaná, přesto nebyla propuštěná. Žena se rozhodla vzít svůj osud do vlastních rukou.

„Nakreslila jsem si mapu a promyslela jsem plán útěku. Večer, když polevila ostražitost nemocničních zaměstnanců, vyzkratovala jsem zámek na mé cele a otevřela jsem dveře. Mám vystudovanou fyziku, to mi dost pomohlo,“ pochlubila se na svém instagramu matka v domácnosti. „Naše ústava nám garantuje svobodu, nechápu, proč mě v nemocnici zavřeli do klece,“ sdělila deníku The Moscow Times.

„Její útěk je šokující. Je to nepromyšlený impulzivní čin, který bude mít vážné následky,“ uvedl specialista na infekční nemoci Vladislav Žemčugov. Iljinová není první ruskou pacientkou, která utekla z karantény. Minulý týden z izolace v nemocnici v Samaře utekla těhotná Guzel Nederová (34) se synem. „Neměli jsme jinou možnost než vyskočit z okna. Podmínky v nemocnici jsou hrozné, lékaři jsou neprofesionální,“ vysvětlila Nederová.

Ruska Alla Iljinová (32) utekla z nemocniční karantény.
14:20
12. 2. 2020

Čínské úřady začaly v oblastech nejhůře postižených epidemií koronaviru Covid-19 zabírat soukromé nemocnice, hotely a byty, aby získaly místa pro nakažené. Úředníci zabavují také auta, a dokonce i ochranné roušky.

Tato nouzová opatření, zvlášť pak zabírání soukromých nemocnic, nechávají některé pacienty, kteří jsou v ohrožení života kvůli jiným nemocem, bez odpovídající lékařské péče, píše dnes list Financial Times.

Ve městě Wu-chan, které je centrem nákazy, je kritický nedostatek lůžek, přestože zde byly v rekordním čase vybudovány dvě nové nemocnice a další provizorní nemocniční zařízení vznikla ze sportovních či výstavních hal.

Úřady proto umísťují další lůžka pro pacienty s koronavirem do kanceláří, studentských kolejí a nemocnic sloužících původně lidem s jinými chorobami.

Život v Číně pokračuje dál. Ulice jsou plné sloganů a plakátů, které nabádají lidi k opatrnosti Život v Číně pokračuje dál. Ulice jsou plné sloganů a plakátů, které nabádají lidi k opatrnosti Doktoři v nemocnici v čínském velkoměstě Wu-chan, ohnisku koronavirové nákazy
13:45
12. 2. 2020

Bloudění výletní lodi Westerdam s 2257 lidmi na palubě je u konce. Smí zakotvit v Kambodži. Předcházela tomu 11denní plavba od přístavu k přístavu, kde je odmítali kvůli obavě z koronaviru. 

Na lodi jsou pasažéři ze Spojených států, Kanady a Británie. Odmítli je přijmout v Japonsku, Tchaj-wanu i na Filipínách. A to i přes to, že na palubě nebyla prokázána žádná nákaza. 

Holandská výletní loď Westerdam byla pod drobnohledem - nikdo jí nechtěl pustit k sobě do přístavuHolandská výletní loď Westerdam byla pod drobnohledem - nikdo jí nechtěl pustit k sobě do přístavuHolandská výletní loď Westerdam byla pod drobnohledem - nikdo jí nechtěl pustit k sobě do přístavu
13:05
12. 2. 2020

Závody F1 v Šanghaji, které byly naplánovány na 19. dubna, budou zrušeny. Se zprávou přišel The Times. 

Přestože oficiální vyjádření Grand Prix ještě nevydala, dala se tato událost vzhledem k šíření koronaviru Covid-19 očekávat. Šanghajská sportovní federace doporučila, aby byly všechny události odvolány, dokud se nezvládne virus dosta na uzdu. 

V ohrožení jsou také závody v Hanoji a ve Vietnamu. 

12:24
12. 2. 2020

Personál nemocnice ve Wu-chanu je nesmírně přetížen a nucen pracovat ve dne v noci. „Kvůli nedostatku zdravotnického materiálu se někteří kolegové chrání pouze lékařskými plášti... Lékaři, kteří dostanou horečku, jsou umístěni do karantény. Je nás ale málo, takže pokud po sedmi dnech lékaři teplota klesne, nemocnice ho nutí vrátit se zase rychle do práce,“ vylíčil jeden z lékařů pod podmínkou anonymity.

Údajně je jen ve Wu-chanu potvrzeno 17 nakažených lékařů. Některé zdroje hovoří dokonce o 40. Do služby jsou podle věrohodného zdroje povoláni všichni lékaři. „Na jednom oddělení přijmou za osm hodin kolem 400 pacientů,“ popsal doktor z Wu-chanu.

Číňané tancují v ohnisku nákazy Wu-chan populární píseň Red flowers - video pobavilo uživatele internetuČína v kleštích koronaviru: Lidé se ani nehnou bez roušky. Někteří se nebojí popadnout i pláštěnku, brýle a sluchátka
11:45
12. 2. 2020

Lékaři ve Wu-chanu opakovaně užívají jednorázové ochranné obleky. Mají jich totiž málo. Nedostatek tak řeší buď tím, že je mají na sobě i osm hodin – přičemž si je po celou dobu nesundávají a nemohou tak jíst, pít a ani si dojít na toaletu – nebo si je navléknou znovu. Někteří lékaři během dlouhých služeb nosí pleny pro dospělé, přiznala podle AFP čínská Národní zdravotní komise.

I přesto, že obleky nejsou stavěné pro opakované užití, je to podle lékařů lepší, než se nechránit vůbec. Lékaři a sestry ve Wu-chanu denně potřebují 59 tisíc ochranných kombinéz, mají jich ale jen 18,5 tisíce, uvedl zástupce starosty města Chu Ja-po. Podobně je tomu i s ochrannými maskami – místo 119 tisíc potřebných jich je jen 62 tisíc.

11:18
12. 2. 2020

Podívejte se na seznam měst a států, kde byly zaznamenány pozitivní případy koronaviru.

 • Pevninská Čína: 44 653 
 • Japonsko: 203
 • Hongkong: 50
 • Singapur: 47
 • Thajsko: 33
 • Jižní Korea: 28
 • Tchaj-wan a Malajsie: oba 18
 • Německo: 16
 • Austrálie a Vietnam: oba 15
 • USA: 13
 • Francie: 11
 • Macao: 10
 • Emiráty a Velká Británie: oba 8 
 • Kanada: 7
 • Filipíny, Indie a Itálie: všechny po 3 
 • Rusko a Španělsko: po 2 
 • Švédsko, Belgie, Finsko, Nepál, Srí Lanka, Kambodža: po 1 

Nutno dodat, že v uvedeném seznamu jsou pouze tři místa, kde došlo k úmrtí na nákazu. V izolované pevninské Číně zahynulo 1113 osob a v Hongkongu a na Filipínách jeden člověk. 

10:13
12. 2. 2020

Prodavači v Číně mají nový stejnokroj: ochranný oblek a brýle. Jedná se o jedno z opatření, které zavedly obchody, aby se virus nešířil tak snadno. 

Život v Číně tak pokračuje dál, i když je nákaza cítit na každém kroku. Ulice a domy jsou totiž plné plakátů a hesel, které nabádají k opatrnosti. 

Život v Číně pokračuje dál. Ulice jsou plné sloganů a plakátů, které nabádají lidi k opatrnosti Život v Číně pokračuje dál. Ulice jsou plné sloganů a plakátů, které nabádají lidi k opatrnosti Život v Číně pokračuje dál. Ulice jsou plné sloganů a plakátů, které nabádají lidi k opatrnosti
10:02
12. 2. 2020

Více než půl tuctu škol na jihu Anglie vydává varování, kde informuje rodiče o hrozbě Covidu-19. „Pokud si přejete, aby vaše dítě zůstalo doma, bude to autorizovaná absence,“ stálo v jednom z hromadných e-mailů, které zaslala základní škola v Brightonu. 

Jedná se už o sedmou školu, která začala varovat rodiče před potencionálním nebezpečím. Důvodem je převezení dvou anglických rodin do izolace poté, co jeden praktický lékař přišel do kontaktu s nakaženým.

9:55
12. 2. 2020

Na nákazu prozatím zemřelo 1100 osob. Oficiální čísla pak hovoří o dalších 45 tisících nakažených. Světová zdravotnická organizace (WHO) se nechala slyšet, že nový koronavirus je větší hrozbou než terorismus. 

9:06
12. 2. 2020

Čínský běžec Pchan Šan-cchu z města Chang-čou skončil jako řada dalších Číňanů v domácí izolaci kvůli epidemii koronaviru Covid-19. Trénink na maraton si nenechal narušit ani karanténou. Ve svém obývacím pokoji naběhal už 50 kilometrů, amatérský sportovec vysvětlil, že si v „obýváku udělal dráhu“, kterou oběhl celkem 6250krát.

„Venku jsem nebyl už několik dní, nesnesu jen tak sedět na zadku. Udělal jsem si dráhu, jedno kolo má osm metrů a už jsem dal 50 kilometrů, zabralo mi to čtyři hodiny 48 minut a 44 vteřin. Jsem celý zpocený, ale cítím se skvěle,“ pochlubil se přes sociální platformu WeChat. Chang-čou je v karanténě od 5. února, ve městě bylo potvrzeno 159 případů koronaviru.

Čínský běžec Pchan Šan-cchu z města Chang-čou na maraton kvůli karanténě trénuje v obýváku.
9:05
12. 2. 2020

Rusko propustilo dva čínské občany, kteří se nakazili koronavirem. Oba se plně zotavili v Zabajkalském kraji. Jeden z propuštěných ale stále čeká na manželku a dceru. Zbytek jeho rodiny totiž na výsledky testů teprve čeká. 

„Pacient se uzdravil a opustil nemocnici pro infekční choroby,“ uvedlo podle agentury TASS zdravotnické středisko.

8:31
12. 2. 2020

Kolem koronaviru se objevuje mnoho dezinformací. Jednou z nich je údajně i video, kde dvě ženy stříkají peníze dezinfekcí. „Virus přežije na povrchu 5–20 dní, proto musíme peníze dezinfikovat,“ objevuje se u příspěvku.

Virus by ale podle expertů neměl šanci tak dlouho na povrchu přežít. Mnozí pak poukazují na to, že peníze se tímto způsobem mohou chránit proti škůdcům. Uživatelé se pak zlobí, že podobné příspěvky rozpoutávají zbytečnou paniku. 

Zaměstnanci banky údajně postříkávají peníze dezinfekcí. Podle lidí se jedná o panickou a nebezpečnou dezinformaci
8:05
12. 2. 2020

Takto se musí vybavit novináři, pokud chtějí navštívit nemocnici, kde se nacházejí nemocní koronavirem. Snímek z Indonésie.

Novináři jsou navštívit nemocné koronavirem (12.2.2020)
7:06
12. 2. 2020

Řada Číňanů je uzavřena v karanténě se stovkami cizinců. Čas si tak rozhodli zpříjemňovat tancem, jak ukazují videa, která se množí na sociálních sítí.

Tanec je skvělým pomocníkem v boji proti stresu, strachu a úzkosti a hlavně dodává tolik potřebnou fyzickou zátěž. Jak zmiňují lékaři z karantény, rozproudí se tím dech a protáhnou svaly. Tančí se už na řadě míst ve Wu-chanu.

 

6:08
12. 2. 2020

Čínské úřady dnes oznámily, že bylo v zemi v úterý zaznamenáno nejméně nových případů nákazy novým koronavirem Covid-19 od konce ledna. To podle agentury Reuters dává větší důvěryhodnost odhadu čínského experta v oblasti zdravotnictví, který předpověděl, že nynější epidemie by mohla skončit v dubnu.

5:48
12. 2. 2020

Dohromady se nákaza podle japonských médií objevila u 175 lidí na výletní lodi. Mezi nově nakaženými je podle místního ministerstva zdravotnictví i jeden člověk, který dohlížel na dodržení karantény. Japonci tvoří deset z nově nakažených, ostatní nakažení pochází podle japonského ministerstva zahraničí z 11 zemí, včetně Spojených států a Číny, čtyři jsou ve vážném stavu.

Na Diamond Princess jsou stále uvěznění lidé v karanténě. Pro zdravotníky se jedná o takového plovoucí ohnisko nákazy Na Diamond Princess jsou stále uvěznění lidé v karanténě. Pro zdravotníky se jedná o takového plovoucí ohnisko nákazy
5:18
12. 2. 2020

Dobré ráno, i dnes pro vás budeme sledovat aktuální dění kolem koronaviru. V noci na středu našeho času se nákaza koronavirem Covid-19 potvrdila u dalších 40 lidí na výletní lodi Diamond Princess, která kotví v přístavu v japonské Jokohamě. Podle agentury Reuters to oznámil japonský ministr zdravotnictví Kacunobu Kató. 

0:35
12. 2. 2020
!

Celkem viru, který byl pojmenován Covid-19, v provincii již podlehlo 1068 lidí. Podle čínských úřadů bylo v provinci Chu-pej zaznamenáno dalších 1638 případů nákazy novým koronavirem, což je nejméně od 31. ledna, kdy bylo zaznamenáno 1347 nově nakažených. Celkový počet nakažených v provincii v úterý tak stoupl na 33 366.

Většina úmrtí byla zaznamenána ve Wu-chanu, který je hlavním městem provincie a ohniskem nákazy. V úterý bylo ve městě zaznamenáno 72 nových úmrtí na Covid-19, zatímco v pondělí 67. Celková bilance obětí ve Wu-chanu tak stoupla na 820 mrtvých. Nově ve městě přibylo 1104 nakažených, což je méně než v pondělí, kdy bylo zaznamenáno 1552 nových případů.

0:20
12. 2. 2020

Počet úmrtí na nový koronavirus v čínské centrální provincii Chu-pej v úterý stoupl o dalších 94. S odkazem na čínské úřady to napsal Reuters. Děkujeme za další den, který jste věnovali pozornost online zpravodajství o koronaviru. Co přineslo úterý?

 • Pardubická nemocnice přijala kvůli podezření na nákazu novým koronavirem muže, který přijel před několika dny z centrální Číny. Jeho výsledky byly negativní – stejně jako u dalších 71 lidí testovaných v Česku.
 • Nový typ koronaviru, označovaný jako Covid-19, má na svědomí přes tisíc obětí. Vyplývá to ze zatím posledních údajů, které dnes oznámil generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
 • Vakcína proti viru by mohla být k dispozici za 18 měsíců.
 • Desítky případů nákazy virem Covid-19 registrují zdravotnická zařízení v dalších více než 20 zemích světa. Nejvíce infikovaných mimo Čínu je v Japonsku. Německé úřady hlásí 16 případů, z toho v Bavorsku jich je 14 a všechny souvisí s firmou Webasto.
Chlapec z Hongkongu evakuovaný kvůli koronaviru (11. 2. 2020)

air_ ( 4. dubna 2020 11:55 )

Každý píše zkratku, pitomo. Jsi odešel a cpeš se, co? samotáři.

air_ ( 4. dubna 2020 11:53 )

do nosu nic, jestli bych musela na testy, štětička je můj postrach.

mascula ( 4. dubna 2020 11:52 )

youtubku, blbe qmure

air_ ( 4. dubna 2020 11:52 )

To by bylo po Babišovi :o

BABISE_NECHCEME ( 4. dubna 2020 11:51 )

Přátelé, jdu papat. Vám také přeji dobrou chuť!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud