Koronavirus ONLINE: 23 mrtvých a 2976 nakažených v Česku. Delší omezení pohybu a batolata bez roušek

Aktualizováno -
30. března 2020
22:50
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for, jn - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 23 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k pondělnímu poledni 2976 lidí. Mezi oběťmi je také zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice a další klienti domovů pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu. Vláda proto prodloužila zákaz volného pohybu do 11. dubna, minimálně do stejného data zůstanou zavřené i restaurace, na další prodloužení bude potřebovat souhlas poslanců. Děti do dvou let a řidiči, kteří jedou ve vlastním autě sami, nemusí nově nosit roušky nebo jinou ochranu úst a nosu. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
18:30
Dnes

V Central parku uprostřed New York City roste polní nemocnice.

18:28
Dnes
!

V Moravskoslezském kraji je k 18:00 evidováno 278 lidí s nemocí COVID-19. Je to o 11 osob více než v neděli večer. Největší nárůst má Karvinsko.

Dodávka ochranného materiálu, který do Česka dorazil z Číny, určená pro Moravskoslezský kraj, je už rozvezena na výdejní místa. V regionu jich je šest, v každém okrese jedno. (23. 3. 2020)Dodávka ochranného materiálu, který do Česka dorazil z Číny, určená pro Moravskoslezský kraj, je už rozvezena na výdejní místa. V regionu jich je šest, v každém okrese jedno. (23. 3. 2020)
18:26
Dnes
!

Nákaza korovirem se v Itálii potvrdila už u více než 100 000 lidí. Onemocnění COVID-19 v zemi podlehlo od neděle dalších 812 pacientů, celkem tamní úřady nyní evidují 11 591 obětí. 

Loučení s oběťmi koronaviru v Itálii. (30.3.2020)Rozloučení s oběťmi koronaviru v Itálii. (30.3.2020)
18:12
Dnes

Domov pro seniory v Litoměřicích čeká na výsledky testů na onemocnění COVID-19. Klient domova s pozitivním testem, který byl hospitalizovaný v ústecké Masarykově nemocnici, zemřel. Nákaza nebyla hlavní příčinou úmrtí.

17:59
Dnes

Ministr vnitra Jan Hamáček na twitteru zveřejnil záběry letadel, která do ČR dovezou další zdravotnický materiál.

 

17:55
Dnes
!

Ve Vietnamu se vyléčil Čech, který tam byl v lékařské péči po pozitivním nálezu na koronavirus. Byl propuštěn z nemocnice a plánuje se vrátit do ČR.

17:50
Dnes
!

Restaurace zůstanou uzavřené do soboty 11. dubna. Vláda dnes prodloužila zákaz, který původně platil do středy. Netýká se například výdeje jídla okénkem nebo prodeje s sebou bez vstupu do provozovny. Omezení neplatí také pro provozovny, jež neslouží pro veřejnost, například zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb nebo vězeňských zařízení.

Vláda také prodloužila do soboty 11. dubna zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách. Původně platil do středečních šesti hodin. Zákaz se netýká například prodejen potravin, lékáren, drogerií, prodejen výpočetní techniky, malých domácích zvířat a potřeb pro ně, novin a časopisů, zahrádkářství, květinářství nebo prodeje zdravotnických prostředků.

17:43
Dnes

Ve Spojeném království přibylo k včerejšímu odpoledni dalších 180 obětí nákazy koronavirem, dohromady v zemi již nemoci COVID-19 podlehlo 1 415 lidí.

17:35
Dnes

Královéhradecký kraj dnes poslal do domovů seniorů a do dalších zařízení sociálních služeb 102 000 roušek a 10 000 respirátorů třídy FFP2. Domovy seniorů a sociální služby dále dostaly 1 500 ochranných rukavic a 100 ochranných obleků.

17:32
Dnes
!

V italské Lombardii za poslední den podlehlo COVID-19 dalších 458 lidí. V nejhůře zasaženém italském regionu tím zemřelo už 6 818 osob.

Lidé na koronavirus v Itálii stále umírají. (30. 3. 2020)Loučení s oběťmi koronaviru v Itálii. (30.3.2020)
17:30
Dnes

Hospodářský krizový štáb nakonec nevznikne, sdělil novinářům ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Vláda nebude vytvářet další orgán, záležitosti bude řešit MPO a další ministerstva.

Debata pokračovala i po skončení tiskové konference.
17:29
Dnes

Zástupci podnikatelů v cestovním ruchu vytvořili záchranný plán pro obor v Česku. Je rozdělen do tří částí, které zahrnují současný nouzový stav a dále období do dvou a do šesti měsíců po jeho konci. Cílem opatření je udržet co nejvíce firem v oboru a zabránit propouštění, následně podpora obnovy cestovního ruchu. Plán připravilo Fórum cestovního ruchu, Svaz obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací a Svaz léčebných lázní ČR. Záchranný plán dnes spolu s otevřeným dopisem zaslali vládě.

17:26
Dnes

Vláda dnes schválila návrh ministerstva financí na úplné prominutí DPH na bezúplatné dodání roušek, respirátorů, dezinfekcí a dalších ochranných pomůcek.

 

17:22
Dnes
!

Omezení volného pohybu v ČR, které má bránit šíření nového typu koronaviru, dnes kabinet opětovně prodloužil do 11. dubna. Dosud platilo do 1. dubna.

17:18
Dnes

Poplatky za komunální odpad, psy a z pobytu bude možné v Hradci Králové nově zaplatit až do 15. června. Radnice stotisícového města pokračuje v opatřeních, jež mají zmírnit dopady způsobené nouzovým stavem, který v ČR platí kvůli šíření koronaviru. 

17:17
Dnes
!

V Karlovarském kraji přibyly dva nové případy nákazy koronavirem. Dohromady je v kraji už 88 nakažených z celkových 817 testovaných lidí.

17:13
Dnes
!

Britský princ Charles se z koronavirové nákazy vyléčil a byl propuštěn z domácí izolace. Oznámil to dnes mluvčí londýnské rezidence 71letého následníka britského trůnu Clarence House. Nejstarší syn 93leté královny Alžběty II. měl jen mírné příznaky nemoci COVID-19. 

Princ Charles v Jeruzalému.
17:06
Dnes
!

Vláda schválila změnu v čele Ústředního krizového štábu. Po Prymulovi převzal jeho vedení ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Roman Prymula a Jan Hamáček s rouškou na tiskovce na Úřadu vlády (17.3.2020)
17:05
Dnes

Ministerstvo obrany objedná ochranné pomůcky proti koronaviru přes alianční agenturu NSPA. Na první objednávku vyčlení asi 54 milionů korun.

17:03
Dnes

Tuzemské autobazary vyzvaly vládu, aby zařadila prodej ojetých aut mezi výjimky ze zákazu poskytování služeb kvůli šíření koronaviru. Kvůli opatření jsou na trhu aktuálně vozy za 18 miliard, se kterými nemůže nikdo obchodovat. 

16:57
Dnes
!

Na infekční klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové bylo dnes odpoledne v izolaci sedm pacientů s COVID-19, tedy o jednoho více než v neděli. Dva pacienti byli ve vážném stavu. Žádný z pacientů nebyl napojený na plicní ventilaci.

16:52
Dnes

Zálohy silniční daně splatné v dubnu a v červenci bude možné uhradit až do 15. října, budou totiž prominuty sankce.

 

16:48
Dnes

Na pražské letiště pravidelně přistávají letadla se zásobami zdravotnického materiálu.

16:47
Dnes

V Polsku od neděle zemřeli na nemoc COVID-19 další čtyři lidé. Celkový počet obětí nákazy se tak v zemi zvýšil na 26. Informovala o tom dnes polská média s odvoláním na zdravotnické úřady.

Za uplynulých 24 hodin se rovněž rozrostl počet lidí, kteří se koronavirem v Polsku nakazili. Nově přibylo 79 osob a celkem je tak v zemi 1984 infikovaných.

16:45
Dnes

V Karlovarském kraji budou od 1. dubna platit redukované jízdní řády na většině regionálních tratí. Výjimkou budou tratě 161 Bečov nad Teplou - Rakovník a 144 Loket předměstí - Nová Role. Vyplývá to z dohody mezi Karlovarským krajem a Českým drahami.

16:40
Dnes

Společnost Nanologix z Litvínova vyrábí polomasky s vyměnitelným filtrem nejvyššího stupně ochrany, informoval na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Objednaných je prvních 2 000 kusů.

 

16:35
Dnes

Už 30 procent firem, které podnikají v prádelenství a čistírenství, propustilo část zaměstnanců, další 50 procent o tom uvažuje. I když mohou mít otevřeno, vyjma těch v nákupních centrech, nemají zakázky kvůli aktuální situaci s nemocí COVID-19. Ohrožené je i praní a čištění pro nemocnice.

Pomoc, kterou zatím nabízí stát, považuje drtivá většina firem za nedostatečnou a například půjčka COVID je pro firmy jen oddalováním dluhů.

16:33
Dnes

Do ČR by mělo tento týden přiletět více než deset letadel s ochrannými pomůckami z Číny. Většinu letů zajistí China Eastern, přiletí i dva ruslany.

16:28
Dnes

Liberecký kraj chce rozšířit vlastní výrobu roušek a nanofiltrů do plátěných roušek, dodávky státu nestačí. Po jednání krizového štábu to dnes řekl liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Za dva týdny se v kraji spotřebovalo více než půl milionu respirátorů a roušek. 

Koronavirus v domově pro seniory v Liberci na Františkově (28. 3. 2020)
16:27
Dnes
!

Ve Všeobecné fakultní nemocnici zemřela dnes v noci čtvrtá seniorka z domova v pražské Michli. Dvě ženy s COVID-19 zemřely ve čtvrtek, jedna v neděli.

Ředitel Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) David Feltl hovoří s novináři 24. března 2020 v Praze na tiskové konferenci k podání experimentálního léku remdesivir pacientovi s těžkým průběhem koronavirové infekce.Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
16:23
Dnes
!

V Plzeňském kraji se objevily první dva případy nákazy koronavirem v domově seniorů. První je v krajském zařízení v Domažlicích, druhý je na Plzeňsku.

16:23
Dnes
!

V Jihomoravském kraji dnes začala příprava na spuštění pilotního projektu takzvané chytré karantény. Jeho cílem je co nejrychleji identifikovat a izolovat potenciálně nakažené novým typem koronaviru, uvedl v tiskové zprávě po jednání krajského krizového štábu hejtman Bohumil Šimek (za ANO).

Poslouží k tomu zmapování pohybu nakažených pomocí údajů z mobilního telefonu a platební karty. Nakažený s tím musí souhlasit. Podle Šimka kraj udělá vše pro to, aby systém začal co nejdříve fungovat. 

Dlouhodobě uzavřené prodejny, vylidněné ulice. Tak vypadá aktuálně podvečerní centrum Brna.    Dlouhodobě uzavřené prodejny, vylidněné ulice. Tak vypadá aktuálně podvečerní centrum Brna.
16:14
Dnes
!

V Náchodě mají od dneška automat na výdej obličejových roušek. Tzv. rouškomat je v podloubí radnice na Masarykově náměstí u vstupu do budovy. Cena jedné jednorázové roušky je pět korun, jeden zájemce si může pořídit balení po dvou, nebo maximálně po čtyřech kusech.

Poláci poslali do Náchoda omluvu za dlouhé fronty kamionů z minulého týdne. Kolona byla místy dlouhá až 54 kilometrů. Za vše mohla opatření na hranicích kvůli koronaviru Covid 19.  Záchranáři, nebo policisté a dobrovolníci dostali z rukou starosty Jana Birkeho vody, energetické nápoje a sladkosti. (24. 3. 2020)
16:13
Dnes

Královéhradecký kraj pošle autobusovým dopravcům téměř 38 milionů korun na úhradu výpadku tržeb z jízdného, který mají kvůli epidemii koronaviru. Peníze kraj dopravcům poskytne formou jednorázové zálohy. Vyúčtování od nich bude chtít nejpozději v červenci. 

Pro kraj zajišťuje dotovanou linkovou dopravu 11 dopravců. O poskytnutí zálohy na úhradu výpadku tržeb požádalo kraj deset z nich.

16:11
Dnes

Gruzie ve snaze zamezit šíření koronaviru zpřísnila stav nouze vyhlášený před týdnem. Mimo jiné zavádí zákaz nočního vycházení od 21:00 do šesti ráno. Lidé starší 70 let mají vůbec zakázáno vycházet z domovů, s výjimkou cest do nejbližšího obchodu, lékárny či zdravotnického zařízení.

Dezinfekce proti koronaviru v soupravách metra v gruzínském Tbilisi.

stemik ( 30. března 2020 22:59 )

ted jsem sledoval moderatorky CT 24-chvilkarske svazacky k zbliti-prazskokavarenske vaginy

titan33 ( 30. března 2020 22:46 )

marmatko ty ses zbláznila definitivně, tak bafej v řádu jeptišek i tam tebe vykoply, pouťová abatišé

marmat ( 30. března 2020 22:35 )

Ale v posledním týdnu se konto MCH malinko ztenčilo.....
NIKOLIV za roušky, respirátory ...zdravotní materiál....
TO NEUHÁDNETE !!! ???
26.03.2020 -47 311,00 CZK Platba převodem uvnitř banky
Letná 16.11. - připojení k internetu a wifi

titan33 ( 30. března 2020 22:31 )

no ty máš bordel v palici wp2t, nevysuluj se až tak, kdyby bylo v tvé možnosti tak rozpoutáš i III.světovou na diskusi v bulváru

California ( 30. března 2020 22:30 )

Uvidis a budes se starousku divit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud