Koronavirus ONLINE: 16 mrtvých a 2775 nakažených v Česku. A další týden omezení pohybu

Aktualizováno -
29. března 2020
20:45
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for, jn - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 16 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k neděnímu večeru 2775 lidí. Od pátku přibylo sedm mrtvých, mezi nimi i tito senioři: žena (ročník 1943) z domova důchodců u Havlíčkova Brodu, žena (ročník 1940) z Prahy-Michle a muž (†82) z Karlovarska. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) vládě ve středu navrhne plošně pozastavit splácení hypoték, spotřebitelských úvěrů i úvěrů podnikatelů na půl roku. A ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce o týden prodloužit omezení volného pohybu, které je zatím platné do 1. dubna. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
22:45
6. 2. 2020

Děkujeme vám za sledování čtvrtečního online přenosu situace kolem koronaviru, opět se přihlásíme v pátek brzy ráno. Pro lepší přehled však ještě přinášíme hlavní události dnešního dne:

 • Zemřel 34letý čínský lékař Li Wen-liang, který varoval již loni v prosinci před koronavirem, ve Wu-Chanu však byl popotahován za údajné šíření poplašné zprávy. Nakonec se nakazil od jednoho z pacientů. Zbyla po něm těhotná manželka a pětileté dítě.
 • Ve Wu-chanu dostavěli druhou nemocnici pro nakažené. Vedle toho se rozhodli začít testovat remdesivir - lék, který již před lety vynalezl tým pod vedením českého virologa Tomáše Cihláře.
 • Třináctého nakaženého hlásí Německo, jde o manželku pracovníka bavorské firmy, ve které byla na školení nakažená Číňana. 
 • Počet nakažených přesáhl 28 tisíc, poslední údaj o mrtvých hovoří o 563 obětech. 
 • Již 20 nakažených hlásí výletní loď Diamond Princess, umístěná do karantény v japonském přístavu Jokohama. 
V čínském Wu-chanu dál přibývá nakažených koronavirem a lékaři mají plné ruce práce (6.2.2020)V čínském Wu-chanu dál přibývá nakažených koronavirem a lékaři mají plné ruce práce (6.2.2020)V čínském Wu-chanu dál přibývá nakažených koronavirem a lékaři mají plné ruce práce (6.2.2020)V čínském Wu-chanu dál přibývá nakažených koronavirem a lékaři mají plné ruce práce (6.2.2020)
22:05
6. 2. 2020

Čínský lékař Li Wen-liang, který už v prosinci varoval před koronavirem, podle nemocnice nákaze podlehl. Kolem jeho osudu panoval v čínských i západních médiích zmatek.

Nemocnice na sociálních sítích uvedla, že se "bohužel nakazil během boje proti epidemii nákazy novým koronavirem způsobujícím zápal plic". "Hluboce toho litujeme a truchlíme," napsala nemocnice.

21:54
6. 2. 2020

I v jihoamerické Bolívii probíhají cvičení kvůli hrozbě rozšíření koronavirové nákazy.

Obavy ze šíření koronaviru: Cvičení pro případ rozšíření viru v Bolívii (6.2.2020)Obavy ze šíření koronaviru: Cvičení pro případ rozšíření viru v Bolívii (6.2.2020)Obavy ze šíření koronaviru: Cvičení pro případ rozšíření viru v Bolívii (6.2.2020)Obavy ze šíření koronaviru: Cvičení pro případ rozšíření viru v Bolívii (6.2.2020)
21:50
6. 2. 2020
!

„Výsledky na myších infikovaných virem SARS nebo MERS byly nadějné, což umožnilo pokračování dalších předklinických testů,“

řekl Deníku N k vývoji léku remdesivir český virolog Tomáš Cihlář, který stál v čele týmu, jenž pro Američany lék vyvinul.

V Číně se nyní k jeho vyzkoušení proti koronaviru přihlásilo 761 pacientů. „Studie ve Wu-Chanu bude patřit do takzvané druhé a třetí fáze, kdy se zkouší léčebná účinnost a přísně se monitorují možné vedlejší účinky testované látky na pacientech,“ ujišťuje Čech a dodává: „Zástupci čínských institucí a též lékaři a vědci ve Wu-chanu byli návrhu na zahájení zkoušek velmi otevření. K rozhodnutí a konečnému plánu se dospělo velice rychle.“

21:19
6. 2. 2020
!

"No konečně. Nejlepší je od maminky,"

pochlubila se Češka Kateřina fotkou koprovky, ale také snímky z domácí karantény, pro kterou se rozhodla po návratu z Číny. Cesta Kateřiny Pekařové byla ostře sledovaná na sítích kvůli tomu, že se jí napoprvé nepodařilo odletět kvůli chybějícímu dokumentu pro novorozenou dcerku Malvínu - exitovému vízu. Nyní na instagramu sdílela i snímek svého syna z karantény.   

Češka Kateřina Pekařová se raduje: Z Číny se dostala zpět do Česka. A na instagramu sdílela fotky z cesty i domácí karantény (6.2.2020)Češka Kateřina Pekařová se raduje: Z Číny se dostala zpět do Česka. A na instagramu sdílela fotky z cesty i domácí karantény (6.2.2020)Češka Kateřina Pekařová se raduje: Z Číny se dostala zpět do Česka. A na instagramu sdílela fotky z cesty i domácí karantény (6.2.2020)
21:06
6. 2. 2020

Diváci nasadili roušky, přesto vyrazili na MS v krasobruslení čtyř kontinentů, které hostí jihokorejský Soul.

Obavy z koronaviru: Diváci během mistrovství v krasobruslení v jihokorejském Soulu (6.2.2020)Obavy z koronaviru: Diváci během mistrovství v krasobruslení v jihokorejském Soulu (6.2.2020)Obavy z koronaviru: Diváci během mistrovství v krasobruslení v jihokorejském Soulu (6.2.2020)Obavy z koronaviru: Diváci během mistrovství v krasobruslení v jihokorejském Soulu (6.2.2020)
20:55
6. 2. 2020

Také Kanaďané zveřejnili záběry z prostorů, které slouží pro dočasnou izolaci evakuovaných občanů z Wu-Chanu. Jde o Yukon Lodge na jedné z kanadských vojenských základen.

Yukon Lodge, zázemí pro evakuované Kanaďany z koronavirem postiženého Wu-chanuYukon Lodge, zázemí pro evakuované Kanaďany z koronavirem postiženého Wu-chanu
20:19
6. 2. 2020

"Zavlečení případů se nedá zabránit,"

říká Alena Šteflová, náměstkyně ministra zdravotnictví, pro iDnes.cz. "V Evropě jsou natolik silné zdravotnické systémy, že by to měly zvládnout. Koronavirus se tu opravdu může rozšířit, ale ta masovost by neměla být tak velká. I u nás probíhají jednotlivá cvičení, jak pracovat s takovým pacientem, jak ho chránit a jak chránit i zdravotníky, kteří jsou s ním v úzkém kontaktu. To jsou všechno nacvičené procesy. A výskyt prvního pozitivního pacienta ukáže, zda to máme nacvičené dobře," podotýká.

Podle ní je dobře, že WHO vyhlásilo globální stav nouze. "Je to na místě. Je to i ukázka toho, že svět je v takové aktivitě a mobilizaci, že by se neměl naplnit pesimistický scénář. Akceschopnost dnešního světa už je na úplně jiné úrovni, než bývávala," dodala.

Obavy z koronaviru: Francouzští výzkumníci manipulují se vzorky pacientů s podezřením na koronavirus, vědci v Pasteurově institutu vyvinuli rychlý test nového viru (6.2.2020) Obavy z koronaviru: Francouzští výzkumníci manipulují se vzorky pacientů s podezřením na koronavirus, vědci v Pasteurově institutu vyvinuli rychlý test nového viru (6.2.2020)
20:07
6. 2. 2020

Nečekaná zpráva z Číny: Doktor, kterého popotahovali za varování před koronavirem, žije?

"Během boje proti epidemii nového koronaviru se Li Wen-liang, oftalmolog naší nemocnice, bohužel nakazil. Nyní je v kritickém stavu a my se ze všech sil snažíme ho zachránit," uvedla Ústřední nemocnice ve Wu-chanu v prohlášení o doktorovi, který varoval již loni své kolegy před novým koronavirem.

Také čínské sdělovací prostředky přitom předtím informovaly o tom, že Li zemřel, a Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila na twitteru kondolenci.

19:00
6. 2. 2020
!

„Nedoporučil bych jezdit do Číny,“ říká s úsměvem Milan Trojánek z Nemocnice na Bulovce k obavám českých dovolenkářů, kteří se nyní ptají, zda rušit zájezdy do Asie. Třeba do Thajska. „Já bych si osobně vybral jiné místo pro dovolenou,“ podotkl pro Blesk Zprávy.

„Pokud by klient chtěl jet do Thajska nebo do Vietnamu, doporučení bych upravil a podle konkrétních rizik bych zvážil očkování – například na chřipku a žloutenku,“ přidává konkrétní radu. Češi podle odborníka obecně očkování před cestami podceňují, více čtěte ZDE.

Čínští turisté v malebném Thajsku během koronavirové epidemie na ostrově v provincii Phang-NgaObavy z koronaviru: Někteří turisté ruší cesty do Thajska. Na snímku ostrov KrabiČínští turisté v malebném Thajsku během koronavirové epidemie na ostrově v provincii Phang-NgaČínští turisté v malebném Thajsku během koronavirové epidemie na ostrově v provincii Phang-Nga
18:11
6. 2. 2020

Světová zdravotnická organizace (WHO) reagovala na zprávu o smrti Li Wen-lianga na twitteru.

"Nesmírně nás zarmoutila smrt Li Wen-lianga. Všichni musíme ocenit práci, kterou odvedl při #2019nCoV," napsala WHO s odvoláním na označení nového koronaviru.

17:50
6. 2. 2020
!

Doktor Li Wen-liang (†34), který pracoval v nemocnici ve Wu-Chanu, zemřel na smrtící koronavirus. Více čtěte ZDE

Už v prvních týdnech začínající epidemie zveřejnil na čínské aplikaci WeChat zprávu o tom, že sedmi pacientům v nemocnici diagnostikovali nemoc podobající se chorobě SARS a že nemocní byli i umístěni do karantény. Krátce po zveřejnění této zprávy ho wuchanská policie obvinila ze šíření nepravdivých zvěstí. Li byl jedním z několika lékařů, na které se policie tímto způsobem zaměřila. Li byl hospitalizován 12. ledna poté, co se nakazil koronavirem od jednoho ze svých pacientů; diagnóza byla potvrzena 1. února.

Doktor Li Wenliang (†34), který pracoval v nemocnici ve Wu-Chanu, zemřel na smrtící koronavirus.
16:20
6. 2. 2020

Koronavirus tlačí vzhůru dodávky ropy z USA do Evropy. Dodávky americké ropy do Evropy by se měly v nejbližších týdnech zvyšovat, protože poptávka v Asii prudce klesla v důsledku nového koronaviru šířícího se z Číny. Informuje o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na obchodníky a zprostředkovatele námořní přepravy.

„Spojené státy musejí přesměrovat barely ropy určené pro Čínu a všechno nyní posílají do Evropy,“ uvedl jeden z obchodníků. Čínská společnost Sinopec, která je největším zpracovatelem ropy v Asii, podle zdrojů Reuters snížila objem své produkce o zhruba 600 000 barelů denně. Obchodníci upozorňují, že pokles poptávky v Asii by mohl zostřit konkurenční boj na trhu s ropou. 

15:42
6. 2. 2020

Příběh blogera Fang Pina, který šokoval videem z wuchanských nemocnic, pokračuje. Na svých záběrech ukázal hromadu těl obětí koronaviru zabalených v dekách a ledabyle naskládaných do dodávky. O svoje video se podělil se světem, jen pár hodin poté, co jej sdílel, k němu do bytu přišla policie a odvlekla ho na stanici. U výslechu strávil bezmála 24 hodin, pak ho propustili domů.

Fang zůstává pod dohledem úřadů, jeho blogerský kolega Ja-süe Cchao na svém blogu China Change oznámil, že u Fanga byla znovu policie a zdravotníci. Přišli ho prý zkontrolovat. Bloger se bojí, že může být kdykoliv zatčen, svým followerům ale vzkázal: „Nebojte se o mě. Tyranie je společným nepřítelem lidstva.“ Fang své video natočil 1. února, ještě ten den byl zatčen. Propustili ho v neděli, v úterý ho vyslýchali znovu.

Čínský blogger Fang Pin.
15:10
6. 2. 2020

Testování léku, který vyvíjel tým s Čechem v čele

Klinické testy remdesiviru, který před několika lety vyvinul pro americkou společnost Gilead Sciences tým vědců v čele s Čechem Tomášem Cihlářem, se uskuteční v několika nemocnicích ve Wu-chanu. Náhodně vybraní účastníci klinické studie budou dostávat remdesivir jednou denně, celkem deset dávek, ostatním bude podáváno placebo - tedy neúčinná látka, která je upravena do stejné formy jako lék.

Po 28 dnech experti vyhodnotí, nakolik antivirotikum nakaženým pomohlo, napsala agentura Bloomberg. Firma Gilead Sciences poslala do Číny dostatek dávek k ošetření 500 pacientů.

15:01
6. 2. 2020

Jednoho nového nakaženého dnes oznámila také Británie. „U dalšího pacienta byly testy pozitivní na koronavirus. Celkový počet případů ve Spojeném království tak stoupl na tři,“ uvedl dnes vrchní zdravotnický činitel v zemi Chris Whitty. Zdůraznil, že pacient se nakazil mimo Británii.

14:57
6. 2. 2020

V Německu se potvrdil třináctý případ výskytu nového koronaviru. Nakazila se manželka zaměstnance bavorské firmy Webasto, která vyrábí automobilové díly a která je ohniskem infekce v zemi. V polovině ledna se školení ve firmě účastnila žena z Číny, která si příznaků nemoci všimla až při návratu do vlasti.

Od jednoho ze zaměstnanců se nakazily také jeho dvě děti a nyní i jejich matka. Podle agentury DPA je zdravotní stav otce stabilizovaný. Matka a jejich dvě děti nevykazují žádné symptomy. Celá rodina je v karanténě v nemocnici.

Také pacient s koronavirem ve Španělsku je Němec. Podle všeho se nakazil od známého z bavorské firmy Webasto.

14:51
6. 2. 2020

Čína ve městě Wu-chan dokončila výstavbu druhé nové nemocnice s 1500 lůžky, která poslouží pacientům infikovaným novým typem koronaviru. Vedle toho jsou k izolaci lehčích případů používány další prostory včetně kancelářských a konferenčních kompexů.

V nemocnici jsou laboratoře schopné vyhodnotit 300 krevních vzorků za hodinu. Nemocnice má také speciální ventilační systém, který brání šíření virů z areálu, píší čínská média. Práce na druhé nové nemocnici Lej-šen-šan začaly 25. ledna a podílelo se na nich více než 12 000 dělníků. Součástí nemocničního komplexu je i sedm budov, které budou fungovat jako ubytovny pro zdravotnický personál.

14:48
6. 2. 2020

Pohled do nitra lodi Diamond Princess, která kotví v Jokohamě. V těchto kajutách jsou izolováni cestující.

Foto z nitra výletní lodi Diamond Princess, izolované kvůli koronaviru v japonském přístavu Jokohama (6.2.2020)Foto z nitra výletní lodi Diamond Princess, izolované kvůli koronaviru v japonském přístavu Jokohama (6.2.2020)
13:35
6. 2. 2020

V souvislosti s celosvětovými obavami z koronaviru se objevují i některé kuriózní obavy. Lidé na internetu čile vyhledávají například to, jestli nákaza nesouvisí nějak s mexickým pivem značky Corona - v angličtině jde totiž o coronavirus. Češi u piva ale spíš než obavu z nákazy řeší, jak se bude zlatavý mok danit od 1. května.

Mexické pivo Corona někteří lidé mylně zaměňují za původce nákazy koronavirem
12:40
6. 2. 2020

Ústecký kraj je připraven poskytnout materiální a případně i finanční pomoc partnerskému regionu, čínské provincii Anhui. Provincie je vzdálená asi 250 kilometrů od Wu-chanu, ohniska nového typu koronaviru. Kraj nyní čeká na žádost od provincie, řekl dnes na tiskové konferenci hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

„Máme informace, že by měla požádat naše partnerská provincie Anhui, takže čekáme, kdy od nich ta oficiální žádost přijde,“ uvedl hejtman. Radní se podle něj dohodli poskytnout pomoc bezprostředně po obdržení žádosti. Hejtman také zmínil, že zatím není jasné, zda bude provincie požadovat pomoc finanční nebo materiální.

V případě, že by provincie měla zájem o pomoc materiální, kraj by se snažil poskytnout kupříkladu ochranné roušky a další ochranné a zdravotní pomůcky, dodal Bubeníček.

Oldřich Bubeníček (KSČM)
12:05
6. 2. 2020
!

V České republice se do čtvrtečních 9:00 testovalo na koronavirus 53 lidí, výsledky všech testů byly negativní. ČTK to řekla Renata Povolná z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví. Mezi testovanými byla i pětice Čechů, kteří byli o víkendu evakuováni z ohniska nákazy Wu-chan v Číně a kteří zůstávají v karanténě v pražské Nemocnici Na Bulovce. V Číně a v zahraničí se novým virem nakazilo přes 28.000 lidí a počet zemřelých překročil 560.

11:31
6. 2. 2020

Kanadská vláda vyřešila otázku, kam umístit 200 evakuovaných z ohniska epidemie koronaviru. Kanaďany z Wu-chanu přesune do malého městečka Trenton v provincii Ontario. Lidé v karanténě zůstanou dva týdny. Premiér Justin Trudeau potvrdil, že lidé by z Číny měli dorazit v pátek, ubytováni budou v prostorech Yukon Lodge připomínajících hotel. Budova je součástí místní vojenské základny.

„Nemůžu říct, že se lidé nebojí, protože se bojíme. Pamatujeme si na SARS, i když všichni tvrdí, že jsme na koronavirus připravení lépe,“ uvedla Cindy McMasterová (55) z Trentonu. Epidemie SARSu v letech 2002-2003 zabila v Kanadě 44 lidí. „Byl jsem v armádě, vím, jak to chodí. Rozhodnutí už padlo. Místní budou chvilku naštvaní, ale pak se uklidní,“ komentoval obyvatel města Joyce Aucoin (81).

200 Kanaďanů evakuovaných z Wu-chanu stráví karanténu ve městě Trenton.200 Kanaďanů evakuovaných z Wu-chanu stráví karanténu ve městě Trenton.
11:10
6. 2. 2020

Češi by se neměli bát cestovat do zahraničí, a to i do destinací, jako je Thajsko. Blesk Zprávám to řekl Milan Trojánek z Kliniky infekčních, parazitujících a tropických nemocí. 

„Nedoporučil bych jezdit do Číny. Pokud by ale klient chtěl jet do Thajska nebo do Vietnamu, doporučení bych upravil a podle konkrétních rizik bych zvážil očkování – například na chřipku a žloutenku,“ řekl.  

11:00
6. 2. 2020
!

V Číně by u pacientů nakažených novým koronavirem měly začít klinické testy léku remdesivir, který vyvinul tým vědců v čele s Čechem Tomášem Cihlářem.

10:55
6. 2. 2020

Mladý Italočíňan Massimiliano Martigli Jiang protestuje v ulicích Florencie kvůli diskriminaci Číňanů v obavě z koronaviru. Z černou páskou přes oči, rouškou a cedulí Nejsem virus postává v ulicích, někteří lidé ho objímají.

8:50
6. 2. 2020

Tady jsou aktuální data o počtu nakažených:

Země Počet nakažených Počet úmrtí
Čína 28 054 562
Japonsko 45 0
Singapur 28 0
Thajsko 25 0
Jižní Korea 23 0
Austrálie 14 0
Německo 12 0
Malajsie 12 0
USA 12 0
Tchaj-wan 11 0
Vietnam 10 0
Francie 6 0
Spojené arabské emiráty 5 0
Kanada 5 0
Indie 3 0
Filipíny 3 1
Itálie 2 0
Rusko 2 0
Velká Británie 2 0
Kambodža 1 0
Finsko 1 0
Nepál 1 0
Španělsko 1 0
Srí Lanka 1 0
Švédsko 1 0
Belgie 1 0
Celkem 28 281 563
7:40
6. 2. 2020
!

Mohou zvířata šířit nový koronavirus? Je bezpečné dostat balíček nebo dopis z Číny? Jsou antibiotika účinná při prevenci proti koronaviru? I v tom poradí experti ze Státního zdravotního ústavu a Světové zdravotnické organizace.

Mohou zvířata šířit nový koronavirus? Je bezpečné dostat balíček nebo dopis z Číny? Jsou antibiotika účinná při prevenci proti koronaviru?
6:15
6. 2. 2020

Pro deset nově nakažených koronavirem si k lodi Diamond Princess v japonské Jokohamě přijely sanitky a zdravotníci.

Sanitky odvezly z lodi Diamond Princess v japonské Jokohamě další nakažené koronavirem do nemocnic (5. 2. 2020)Sanitky odvezly z lodi Diamond Princess v japonské Jokohamě další nakažené koronavirem do nemocnic (5. 2. 2020)Sanitky odvezly z lodi Diamond Princess v japonské Jokohamě další nakažené koronavirem do nemocnic (5. 2. 2020)Sanitky odvezly z lodi Diamond Princess v japonské Jokohamě další nakažené koronavirem do nemocnic (5. 2. 2020)Sanitky odvezly z lodi Diamond Princess v japonské Jokohamě další nakažené koronavirem do nemocnic (5. 2. 2020)
6:07
6. 2. 2020

Obavy před novým koronavirem zasahují i kulturní dění. Také v kinech i divadlech si lidé totiž mohou nákazu předat. Na snímcích vidíte dezinfekci divadla v jihokorejském Soulu.

Čištění divadla v jihokorejském Soulu kvůli obavě před novým koronavirem (5. 2. 2020)Čištění divadla v jihokorejském Soulu kvůli obavě před novým koronavirem (5. 2. 2020)Čištění divadla v jihokorejském Soulu kvůli obavě před novým koronavirem (5. 2. 2020)Čištění divadla v jihokorejském Soulu kvůli obavě před novým koronavirem (5. 2. 2020)
5:35
6. 2. 2020

Přejeme pěkné čtvrteční ráno, vítejte zpět u zpravodajství o dění kolem koronaviru v Česku i ve světě. Tady jsou novinky z noci na čtvrtek:

 • Na 20 se z deseti zvýšil počet nakažených koronavirem na výletní lodi Diamond Princess, která v pondělí večer zakotvila v přístavu Jokohama v Tokijském zálivu. Oznámilo to dnes japonské ministerstvo zdravotnictví. Tamní úřady se po následujících 14 dní rozhodly držet v karanténě všech 3711 lidí na palubě.
 • Počet nakažených koronavirem se v Japonsku zvýšil na 45 lidí. Tchaj-wan zakázal vstup do země lidem cestujícím z Číny.
 • V celkem 27 zemích byla nákaza novým koronavirem, který se šíří z provincie Chu-pej v centrální Číně, potvrzena u 28 273 lidí, napsala agentura Bloomberg. Podle WHO připadá 80 procent případů nakažených na provincii Chu-pej a 99 procent na Čínu.
 • Nejvíce nakažených mimo Čínu hlásí Japonsko, Singapur (28) a Thajsko (25). Mimo Čínu podlehli koronaviru dva lidé - jeden v Hongkongu a druhý na Filipínách.
 • Vysoká pohotovost panuje ve městě Naha, metropoli prefektury Okinawa, kde v sobotu z lodi Diamond Princess vystoupilo 13 pasažérů. Na palubu se podle listu Japan Times nevrátili.
 • Odborníci vyjádřili obavy, že případná epidemie by mohla ohrozit olympijské hry, které v Tokiu začínají v červenci.
 • V Hongkongu zůstává na palubě lodi World Dream 3600 cestujících a členů posádky. Opustit ji budou moci až po absolvování testu, zda nejsou nakažení. Lodi bylo zamezeno v cestě do tchajwanského přístavu Kao-siung poté, co vyšlo najevo, že u tří lidí z předchozí cesty plavidla byla zjištěna nákaza. Přes třicet členů posádky má kašel, horečku nebo je bolí v krku.
 • Více než dvě desítky aerolinek pozastavily, anebo omezily lety do Číny. Několik států, včetně USA, zakázalo vstup do země komukoli, kdo byl v předchozích dvou týdnech v Číně. Nově tak učinil Tchaj-wan a zákaz rozšířil i o ty, kteří se vyskytovali v Hongkongu či Macau. Samotný Hongkong příchozí z Číny umístí na 14 dní do karantény.
 • Tchajwan též zakázal na ostrově kotvit všem mezinárodním výletním lodím. Mnoho turistů z lodi Diamond Princess, která v přístavu Ťi-Lung na severu ostrova kotvila 31. ledna, se vydalo na jednodenní výlet do vnitrozemí, uvedly místní úřady.
1:17
6. 2. 2020
!

Počet nakažených koronavirem v Číně stoupl na 28 018, mrtvých je 563. S odvoláním na čínskou národní zdravotnickou komisi (NHC) o tom ve čtvrtek informovala agentura Reuters. 73 mrtvých je zatím největší nárůst obětí ze dne na den. Dění kolem šíření koronaviru budeme sledovat i od časného čtvrtečního rána, prozatím děkujeme za pozornost.

0:29
6. 2. 2020

Australany, evakuované z ohniska nákazy Wu-chanu, drží v izolaci na Vánočním ostrově daleko od australských břehů.

Evakuované Australany z Wu-chanu drží v izolaci na Vánočním ostrově daleko od australských břehůEvakuované Australany z Wu-chanu drží v izolaci na Vánočním ostrově daleko od australských břehůEvakuované Australany z Wu-chanu drží v izolaci na Vánočním ostrově daleko od australských břehů
0:01
6. 2. 2020

10 případů nákazy koronavirem dál nepouští tisíce lidí z paluby výletní lodi Diamond Princess, která zakotvila v jednom z prázdných jokohamských doků. 

Na lodi Diamond Princess narazili na 10 případů nákazy koronavirem, zakotvila v přístavu v Jokohamě a přerušila další cestu (5.2.2020)Na lodi Diamond Princess narazili na 10 případů nákazy koronavirem, zakotvila v přístavu v Jokohamě a přerušila další cestu (5.2.2020)Na lodi Diamond Princess narazili na 10 případů nákazy koronavirem, zakotvila v přístavu v Jokohamě a přerušila další cestu (5.2.2020)Na lodi Diamond Princess narazili na 10 případů nákazy koronavirem, zakotvila v přístavu v Jokohamě a přerušila další cestu (5.2.2020)

California ( 29. března 2020 21:21 )

Gratulace Blesk cz, oficialni online pro komunisty, Ciny a Ruska. No Thank you..BYEEEE

montevideo ( 29. března 2020 20:48 )

Souhlasím. Němčouři (mimochodem národ, který rozpoutal 2 světové války, a proto by měl být navždy pod kuratelou) a Frantíci otevřeli náruč neskutečné verbeži a nyní nechávají bez pomoci zemřít vlastní lidi, kteří celý život pro svoji zemi makali.

wp2t ( 29. března 2020 20:47 )

Od tebe je to víc než pitomost to je přímo bruselská multikulturní ideologie. Naši podnikatelé, to by asi Brusel nedovolila. Musíme přijímat jen západní "kvalitní" předražené zboží za dvojnásobné západní ceny.

wp2t ( 29. března 2020 20:45 )

na tomto vydírání je ovšem postaveno vládnutí bruselské multikulturní unie. V pořadí: nejdříve zlikvidovat samostatnost v zemědělství, průmyslu. Pak začít dovážet nevídané zeleniny a výrobky a vzbudit nadšení. Následně nasazovat takový ceny, že na to nikdo mít nebude a vyčerpat tím úspory občanů a zlikvidovat zálohy státu.

wp2t ( 29. března 2020 20:43 )

poslouchej neviděli jsme se před chvílí na zoomu?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud