Koronavirus ONLINE: 16 mrtvých a 2743 nakažených v Česku. Zemřel i muž na Karlovarsku

Aktualizováno -
29. března 2020
18:30
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for, jn - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 16 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k neděnímu podvečeru 2743 lidí. Od pátku přibylo sedm mrtvých, mezi nimi i tito senioři: žena (ročník 1943) z domova důchodců u Havlíčkova Brodu, další žena (ročník 1940) z Prahy-Michle a muž (†82) z Karlovarska. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) vládě ve středu navrhne plošně pozastavit splácení hypoték, spotřebitelských úvěrů i úvěrů podnikatelů na půl roku, řekla na Primě. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:25
25. 3. 2020

Kosovští poslanci vyslovili nedůvěru vládě premiéra Albina Kurtiho a vyvolali politickou krizi v zemi v době, kdy se její úřady snaží zabránit šíření koronaviru. Informovala o tom agentura Reuters. Proti vládě ve 120členném parlamentu zvedlo ruku 82 poslanců.

23:00
25. 3. 2020

Policie se znovu vyjádřila k tématu chatařů a chalupářů v době koronaviru a nouzového stavu: „Žádné masivní kontroly na výjezdech z velkých měst neděláme a ani dělat nebudeme. Stále platí, že občané se mají zdržovat v místě svého bydliště a opouštět jej pouze v nezbytných případech. Tím chalupaření není.“

22:55
25. 3. 2020

Kvůli obavám ze šíření infekce byla v podvečer přerušena schůze britského parlamentu, týden před plánovaným začátkem velikonoční přestávky.

Drtivá většina smrtelných případů COVID-19 je hlášena z Anglie, kde už zemřelo 414 pacientů s touto diagnózou. Za poslední den v této části Spojeného království nemoci podlehlo 28 lidí ve věku od 47 do 93 let, citoval z hlášení ministerstva zdravotnictví deník The Guardian. Všichni kromě 47letého nemocného údajně měli dlouhodobé zdravotní problémy.

22:38
25. 3. 2020

Hospodářský pokles a úbytek pracovních míst vlivem koronaviru budou horší než během recese v roce 2008. Ve videozprávě to dnes uvedl generální ředitel Světové obchodní organizace (WTO) Roberto Azevedo.

„Tato pandemie bude mít nevyhnutelně enormní dopad na ekonomiku,“ konstatoval Azevedo. „Aktuální prognózy ukazují, že hospodářský pokles a úbytek pracovních míst budou horší než za finanční krize přes dvanácti lety,“ rozvedl. Dodal, že konkrétní výhledy nejsou ještě k dispozici, ale ekonomové organizace WTO očekávají „velmi prudký pokles obchodu“.

22:25
25. 3. 2020

Německé úřady vyzvaly migranty se zatím nedokončeným zdravotnickým vzděláním či s dosud neuznaným lékařským diplomem ze zahraničí, aby se přihlásili k boji s koronavirem. Právě nedostatek zdravotnického personálu je považován za slabinu tažení proti pandemii, napsala dnes agentura Reuters.

Německá vláda i jednotlivé německé spolkové země se připravují na rychlé šíření nákazy, zvyšována je například kapacita lůžek pro intenzivní péči a také dostupnost plicních ventilátorů, které pacientům v těžkém stavu pomáhají dýchat. Problémem je ale omezený počet zdravotníků. Řešením mohou být cizinci.

22:22
25. 3. 2020

V Británii evidují 465 úmrtí pacientů s koronavirem. V úterý vláda hlásila 422 a nárůst bilance o 89 mrtvých, dnes jich tedy přibylo výrazně méně.

22:05
25. 3. 2020

Nemoc byla prokázána v jedné ze dvou budov služby, a to v objektu Za Soudem. Dva klienti ve věku kolem 90 let jsou v nemocnici. Testy podstoupilo 18 klientů a 15 členů personálu, na výsledky jednoho se čeká. Ve středu to řekla mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová.

Situaci konzultuje město s krajskou hygienickou stanicí i s Jihočeským krajem. „Všichni nakažení jsou izolováni, je zajištěna péče o ně, další kroky budeme podnikat dle instrukcí hygieniků,“ uvedla mluvčí. V Jihočeském kraji přibylo během dneška 16 případů nákazy, k 18:00 bylo v jižních Čechách celkem 50 potvrzených případů.

Odlehčovací sociální služba Sovy v Českém KrumlověOdlehčovací sociální služba Sovy v Českém Krumlově
21:52
25. 3. 2020
!

V Českém Krumlově se u sedmi klientů sociální služby Sovy a tří členů personálu potvrdil COVID-19. Dva klienti jsou v nemocnici. Jihočeský kraj má 16 nových nemocných.

21:40
25. 3. 2020

Česká obchodní inspekce (ČOI) dostává denně desítky upozornění kvůli tomu, že si lidé na internetových stránkách objednali a zaplatili roušky či respirátory, které následně nedorazily. Sdělil to mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Inspekce proto varuje před stále novými internetovými obchody. Jde především o Poštazdarma.cz, Poštovnézdarma.cz nebo Lunzo.cz. Prodejci podle ČOI nemohou zajistit doručení zboží nebo tvrdí, že zboží je teprve u dodavatele, ale peníze požadují okamžitě.

Typickým příkladem podvodného jednání jsou podle inspekce stránky, které vypadají jako spolehlivý e-shop a nabízejí roušky za extrémně vysoké ceny. „Zvýšené ceny jen odráží aktuální nedostatečně uspokojenou poptávku na trhu, ale objednáním ani za tuto vyšší cenu garanci doručení v očekávaném termínu spotřebitel nemá,“ uvedl Fröhlich.

Na jeden z internetových obchodů, který nabízí roušky, antibakteriální gely a další zdravotnické ochranné pomůcky, podala trestní oznámení Pirátská strana. Obchod Světomat.cz podle ní zveřejnil doporučení a recenze fiktivních osob. Současně inzeruje rozvoz ze skladu do 24 hodin, po zaplacení předem však informuje, že zboží bude doručeno až do 40 dnů. Piráti v tom spatřují trestný čin podvodu.

21:19
25. 3. 2020
!

Ve věku 84 let zemřel kontroverzní rumunský spisovatel a někdejší disident Paul Goma, u něhož byl odhalen koronavirus. Informovala o tom dnes agentura DPA. Goma se stal mezinárodně známým v roce 1977, když v otevřeném dopise vyjádřil solidaritu s československým protestním hnutím Charta 77.

Goma zemřel po koronavirové infekci v noci z úterka na středu v Paříži, sdělila DPA Mariana Siposová, která se zabývala životem rumunského intelektuála. Goma v roce 1977 podpořil Chartu 77, kterou podepsaly osobnosti kritické vůči komunistickému režimu v ČSSR. 

21:17
25. 3. 2020

Americké ministerstvo obrany zakázalo kvůli koronaviru na 60 dní veškeré zahraniční cesty americkým vojákům, civilním zaměstnancům Pentagonu i jejich rodinám. Agentuře Reuters to dnes řekl ministr obrany Mark Esper s tím, že opatření bude mít několik výjimek. Jednou z nich je stahování amerických vojsk z Afghánistánu.

„Cílem je ujistit se, že nepřivezeme virus domů, že nenakazíme ostatní a nebudeme jej dál šířit v armádě,“ řekl Esper. Podle Reuters se jedná o zatím nejrazantnější opatření, které americká armáda kvůli globální pandemii přijala.

21:15
25. 3. 2020

Opozice kritizuje postup vlády Andreje Babiše (ANO) vůči podnikatelům a bude chtít ve čtvrtek od premiéra vysvětlení. „Podnikatelé za současnou situaci nemohou, vláda s nimi nemůže takto ,zametat',“ sdělil předseda ODS Petr Fiala. Také šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová bude chtít od premiéra jasné vysvětlení. To bude žádat i předseda lidovců Marian Jurečka, který je připravený iniciovat i mimořádné jednání Sněmovny.

„Ten výklad, jestli je to podle krizového zákona, nebo podle zdravotního zákona, je úplně stejný. Výklad je takový, že ta přímá jasná náhrada škody je v případě, že zabíráte někomu majetek, nebo mu přikazujete nějakou činnost. Nic takového nenastalo,“ řekla vicepremiérka Alena Schillerová České televizi.

Podle advokáta Daniela Zinráka, kterého citoval server iRozhlas.cz, zákon o ochraně veřejného zdraví žádnou náhradu škody nepředpokládá, na rozdíl od krizového zákona. Odškodnění bude podle něj možné požadovat jen za deset dní. „Musel to napsat špičkový právník, který v tom umí chodit,“ řekl rozhlasu Zinrák, který se specializuje na náhradu škod.

Předseda ODS Petr Fiala byl v roušce poznat i z dálky (24. 3. 2020)Předseda ODS Petr Fiala byl v roušce poznat i z dálky (24. 3. 2020)
21:05
25. 3. 2020
!

Německá vláda plánuje kvůli koronaviru dvoutýdenní karanténu pro cizince ze států mimo Evropskou unii, kteří do země přiletí. S odvoláním na své zdroje o tom informují média skupiny Funke, podle kterých by vláda kancléřky Angely Merkelové mohla toto krizové opatření schválit ve čtvrtek. Vláda podle agentury Reuters zprávu nekomentovala.

Rozhodnutí bude mít dopad na provoz velkých německých letišť ve Frankfurtu nad Mohanem, Mnichově a Berlíně. V současné době cestující z nejhůře postižených zemí včetně Íránu, Itálie, Jižní Koreje, Egypta, Francie či USA musí při vstupu do země pouze vyplnit formulář. Toto opatření v zemi vyvolalo kritiku jako nedostatečné a nebezpečné.

Německá vláda nyní podle mediálního domu Funke dospěla k závěru, že rozlišovat mezi jednotlivými zeměmi kvůli rozsahu pandemie již není smysluplné.

20:55
25. 3. 2020

„Dnes přiletěla z Vietnamu zásilka 380 tisíc roušek, která míří přes sklad Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech rovnou do nemocnic po celé České republice,“ uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

20:48
25. 3. 2020

Cena palladia prudce roste a je na nejlepší cestě vykázat nejvyšší růst od roku 1997. Důvodem jsou obavy o dodávky z Jihoafrické republiky, největšího producenta palladia, po zavedení omezení v zemi kvůli koronaviru. Během dne cena palladia vzrostla až o 25 procent, později část zisků smazala a nyní se pohybuje kolem 2305 USD (58 000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Proti předchozímu dni je tak vyšší o 19 procent, napsala agentura Reuters.

20:45
25. 3. 2020

Miroslav Kalousek (59, TOP 09) se ve Sněmovně dusil. Bojoval s rouškou, těžko popadal dech. Roušku si chvílemi nadzdvihoval jednou rukou, pak druhou, začal se i znatelně třást. U pultíku v jednacím sále vytrval a Blesk Zprávám popsal, co se dělo. Ale i to, že se mu doma sešla řada nových roušek, což ho dojalo. To Karel Schwarzenberg (82, TOP 09) mezi poslanci chyběl. Zůstal v izolaci na zámku Dřevíč. Kam za ním nesmí jeho vnoučata, posteskl si.

Karel Schrazenberg tráví čas v "přírodní izolaci". Miroslav Kalousek se ve Sněmovně během jednání o opatřeních vlády kvůli pandemii koronaviru dusil
20:40
25. 3. 2020

Ukrajina také vyhlásila na jeden měsíc „nouzovou situaci“ na celém území země kvůli šíření koronaviru. Opatření mimo jiné znamená, že až do 24. dubna se prodlužuje uzavření škol, veřejných zařízení či většiny obchodů, uvedla agentura AFP.

Ukrajina v rámci úsilí o zadržení epidemie přeruší veškeré letecké a železniční spojení s ostatními zeměmi, citovala agentura Interfax ukrajinského ministra vnitra Arsena Avakova. Ministr vyzval Ukrajince, aby se rychle rozhodli, zda se chtějí vrátit domů, nebo zůstat v zahraničí. „V noci z pátku na sobotu budou všechny letecké spoje přerušeny. Totéž platí pro vlakové spoje,“ oznámil Avakov. „Zbývají vám dva dny. Tak pojďte, vraťte se domů, mí drazí,“ vyzval ministr spoluobčany k případnému návratu.

20:15
25. 3. 2020

Ukrajina od noci z pátku na sobotu kvůli koronaviru přeruší letecké a vlakové spojení se zahraničím. Ukrajinci se mají rozhodnout, zda se vrátí.

20:15
25. 3. 2020

V Lotyšsku se koronavirem nakazil voják praporu Severoatlantické aliance, v němž slouží i čeští vojáci. Informovala o tom agentura DPA, podle níž lotyšské úřady nesdělily národnost infikovaného. Voják má mírné příznaky nemoci COVID-19. První oběť infekce hlásí Estonsko.

V Lotyšsku byl koronavirus SARS-CoV-2 zachycen u vojáka praporu NATO. Muž má mírné příznaky a je v domácí léčbě, řekl mluvčí lotyšského ministerstva obrany agentuře Leta.

V úterý hlásil několik případů nákazy také alianční prapor v sousední Litvě. Mezi testovanými s pozitivním výsledkem jsou tam i němečtí vojáci, píše DPA.

Voják v Lotyšsku je izolován v pronajatém domě, nikoli v kasárnách na vojenské základně Adaži. Osoby, s nimiž voják přišel do styku, mezi nimi další vojáci NATO, jsou v karanténě.

20:10
25. 3. 2020

Ve Francii zemřelo už 1331 pacientů hospitalizovaných kvůli nemoci COVID-19, od úterka bilance narostla o dalších 231 obětí. Oznámilo to ministerstvo zdravotnictví při pravidelné tiskové konferenci. Počet mrtvých se zvýšil méně než v úterý, kdy jich přibylo 240. Zástupce ministra zdravotnictví Jérôme Salomon mimo jiné informoval, že v kritickém stavu je hospitalizováno 2827 lidí nakažených koronavirem, což je o 300 více než o den dříve.

20:05
25. 3. 2020

Ministryně financí Alena Schillerová odmítla v rozhovoru pro TV Nova, že by se vláda chystala kvůli ekonomickým propadům po koronavirové krizi zvyšovat lidem daně.

Financím podle ministryně financí pomáhají také nákupy dluhopisů. Jejich prodej dnes předčil očekávání. „Že je o ně zájem, to potvrdila dnešní aukce na finančních trzích,“ řekla Schillerová, podle které chtělo ministerstvo financí prodat dluhopisy za 12 miliard, ale prodalo se jich nakonec za více než 54 miliard korun.

Schillerová také nevyloučila, že by v létě, až budou jasné konkrétní dopady koronaviru na ekonomiku, přišla do Poslanecké sněmovny s další novelou zákona o státním rozpočtu. Prezident Zeman přitom ve středu podepsal navýšení schodku na letošní rok, který má být 200 miliard korun.

„Makroekonomická predikce vychází z toho, že by krize skončila na konci druhého čtvrtletí. Propad ekonomiky jsme odhadli na -5,1 % HDP,“ řekla v Televizních novinách Schillerová.

20:04
25. 3. 2020

Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech překročil hranici 60 000. Vyplývá to z dat Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie nemoci COVID-19 celosvětově monitoruje. Nákaze v USA podlehlo již 827 lidí, většina z nich ve státě New York, který je ohniskem místní epidemie. 

19:57
25. 3. 2020

Restaurace ve vietnamské Hanoji zařadila do jídelníčku koronaburger.

Restaurace ve vietnamské Hanoji zařadila do jídelníčku koronaburger.Restaurace ve vietnamské Hanoji zařadila do jídelníčku koronaburger.
19:54
25. 3. 2020

Ve francouzských nemocnicích zemřelo už 1331 pacientů s COVID-19, za den bilance stoupla o 231. Na 2827 se zvýšil počet nemocných v kritickém stavu.

Koronavirus ve Francii, (25.03.2020).
19:42
25. 3. 2020

K ochraně pokladních i zákazníků prostřednictvím plexiskel přistupují další potravinářské řetězce. Minulý týden jejich instalaci ohlásily Globus a Kaufland. Albert se zavedením tohoto opatření plošně začal tento týden stejně jako řetězec Penny.

Prodejní sítě také pravidelně dezinfikují nákupní vozíky, košíky a další předměty. Zákazníci mají k dispozici zvláště u pečiva, často ale už u vchodů jednorázové rukavice. Řetězce jich mají dostatečné množství, zjistila ČTK od prodejců.

Fronta v obchodě
19:26
25. 3. 2020

Maďarská vláda na svém webu kromě informace o desáté oběti koronaviru rovněž uvedla, že počet infikovaných osob v zemi stoupl na 226. Proti údajům z úterního večera je to nárůst o 39 nakažených.

Poslední obětí koronaviru v Maďarsku je 37letý britský diplomat Steven Dick. Od prosince sloužil jako zástupce britského velvyslance v Maďarsku. „Jsem hluboce zarmoucen zprávou o Stevenově úmrtí a má soustrast náleží jeho rodičům Stevenovi a Carol,“ uvedl v prohlášení britský ministr zahraničí Dominic Raab.

Márnice v Itálii jsou přeplněné.
19:10
25. 3. 2020

Rusko dnes oznámilo rekordní denní nárůst pacientů nakažených koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví podle agentury TASS nyní eviduje 658 případů onemocnění, což je o 163 více než v úterý. Nárůst je ve srovnání s předchozími dny trojnásobný.

Hlavním ohniskem je Moskva, kde za den přibylo 120 nových případů nákazy a celkem jich je 410. Rusko dnes oznámilo také úmrtí dvou starších pacientů s nemocí COVID-19. Nesdělilo však přesnou příčinu smrti.

Koronavirus v Rusku. Stavba nové nemocnice.Koronavirus v Rusku.Koronavirus v Rusku.
19:08
25. 3. 2020
!

Náměstek ministra zdravotnictví a šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula se omluvil veřejnosti za to, že ministerstvo zdravotnictví informovalo o nových nařízeních až nyní. V pondělí už přitom ministr Adam Vojtěch podepsal nažízení, že se lidé mohou na ulici pohybovat ve skupinkách maximálně dvou lidí, pokud se nejedná o rodinné příslušníky.

„Omlouvám se za to informování. Na tiskové konferenci, která probíhala po vládě, nebyl na ní ani pan premiér ani já ani pan ministr. Byl to omyl, nebylo to zapříčiněno nějakým záměrem,“ zdůvodňuje, proč nové nařízení nezaznělo na oficiální tiskové konferenci po mimořádném pondělním jednání vlády. Policisté podle Prymuly už namátkově kontrolují dodržování nových pravidel.

„Policie se snaží namátkovým způsobem tato opatření nějakým způsobem kontrolovat. Ta opatření mají sloužit k tomu, aby nedocházelo k většímu sociálnímu kontaktu,“ zdůvodnil Prymula namátkové kontroly. „Pokud si někdo vyběhne do parku, do lesa na procházku, tak je to možné,“ doplnil náměstek s tím, že vycházky zakázané nejsou.

Firmy ale zároveň po pondělním zasedání vlády ztratily nárok na odškodné. Nově se totiž neposuzují způsobené škody podle speciálního zákona, ale jen na základě vládního nařízení, které náhrady škody nedefinuje. Na nepříjemnou změnu pro firmy upozornil web irozhlas.cz.

„Pokud vycházíme z principu, že opatření jsou ze zákona, tak tady opravdu není režim, kdy je možné žádat náhradu,“ přiznal Prymula.  

19:01
25. 3. 2020

Profesní organizace německých lékařů v případě vyhrocení pandemie nemoci COVID-19 způsobené koronavirem doporučují poskytovat lůžka na odděleních intenzivní péče přednostně pacientům s výhledem na zotavení, pro infikované bez šance na vyléčení by měla být určena paliativní péče.

Dnes o tom informoval deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), který rovněž zveřejnil dokument profesních organizací s doporučeným postupem pro lékaře.

18:50
25. 3. 2020

Ve Švýcarsku oblékli roušky i čokoládovým velikonočním zajícům.

Ve Švýcarsku oblékli roušky i čokoládovým velikonočním zajícům. (25.3.2020)Ve Švýcarsku oblékli roušky i čokoládovým velikonočním zajícům. (25.3.2020)
18:45
25. 3. 2020
!

Další změna pro takvzané pendlery - tedy občany, kteří dojíždějí za prací přes hranice. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka dostanou některé profese výjimku.

Premiér Andrej Babiš dnes jednal celý den s kancléřkou Angelou Merkelovou a nově pro pendlery platí opatření, že pokud jezdí do zahraničí za prací, dali jsme výjimku pro lékaře, sestřičky, ošetřovatele v sociálních službách, či hasičům, kteří mohou překračovat hranice každý den,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v České televizi.

Výjimka platí pro pracovníky v Německu a Rakousku.

18:45
25. 3. 2020
!

„Ministerstvo zdravotnictví důrazně doporučuje všem občanům, aby vycházeli ze svých domovů jen v nejnutnějších případech a omezili návštěvu svých rekreačních objektů, jako jsou chaty a chalupy, za účelem rekreace,“ uvedla mluvčí resortu zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. „Ministerstvo také důrazně upozorňuje, aby občané s nařízenou karanténou nebo po kontaktu s pozitivním člověkem v žádném případě neopouštěli svá bydliště,“ dodala.

„Občané, kteří nepociťují příznaky onemocnění, mohou vycestovat do jiné lokality, s výjimkou lokalit uzavřených, při dodržení základních hygienických pravidel včetně vybavení rouškou, a za předpokladu, že v místě setrvají v uzavřeném prostoru rekreačního objektu a budou minimalizovat kontakt s okolím,“ zmínila Štěpanyová.

18:40
25. 3. 2020
!

„Nejsme žádná totalita, abychom násilím drželi lidi v Praze,“ uvedl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v Interview ČT24.

„Nikoho nemůžu přivázat k jeho bydlišti,“ dodal ministr vnitra, který chatařům a chalupářům doporučil, ať zůstanou doma. Pokud vyjedou, nikdo je nezastřelí, ale neměli by chodit mezi další lidi.

18:35
25. 3. 2020
!

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v ČT 24 uvedl také, že pokud by někde uviděl hloučky lidí, poslal by tam policejní hlídku. Lidé - s výjimkou rodiny - můžou být na veřejných místech od úterý nejvýš ve dvou.

18:34
25. 3. 2020

Americký stát New York, nejhůře zasažený koronavirem v celé zemi, zaznamenal za úterý 5000 nově nakažených. Celkový počet infikovaných tam tímto přesáhl 30 000. Podle agentury Reuters to dnes řekl guvernér Andrew Cuomo, který zároveň oznámil další zpřísnění ochranných omezení pohybu obyvatel.

Město New York začne kvůli nákaze uzavírat ulice pro dopravu a zakáže veškeré sportovní aktivity v městských parcích. Cuomo řekl, že omezení pohybu obyvatel zřejmě proti šíření nákazy zabírají. V úterý se totiž oproti neděli významně snížilo tempo, jímž roste počet lidí vyžadujících hospitalizaci.

Lidé v New Yorku stojí dlouhé fronty na testy na koronavirus. (25.3.2020)Roušek mají Američané zatím dostatek. (25.3.2020)

Wolen ( 29. března 2020 19:40 )

Ijuso, přesně a ještě se na tom napakuje. Proč myslíš, že jsou květinářství otevřené, protože největší řetězec je jeho. To skutečně není kvůli pohřbům.

Wolen ( 29. března 2020 19:35 )

Ne ne, je to Konečná, ten boxer bral anabolika po hrstech, až se mu péro schovalo do břicha.

kusinda1 ( 29. března 2020 19:33 )

Vůbec je ne poslouchej podle sebe budu raději doma, jim toje jedno hlavně těm dvěma siler a Babiš hlavně zeto sype a potřebuji volice

ruthan ( 29. března 2020 19:32 )

Doufam, ze tohle blbuti by konecne mohla stat Lukasenka jeho diktaturu, fakt si koleduje.. Jinak v Yemenu, Turkenistanu a Takjikistatnu furt nic - bud tam nemaj zdravotcnictvi, internet nebo testy Jejich cislum verim asi jako 3 nakazenym v Somalsku. To, ze lepsi podnebi, min nakazenych, je podle me kachna.. Kouknete na jizni ameriku, v africe nakonce nejhur.. A kdo je hyjena a je mu to jedno, tak at si uvedomi, ta produkuje hodne jidla i pro nas.. takze to se to dokne minimalne jeho penezenky.

murQ ( 29. března 2020 19:32 )

Verko to bylo 2018, http­s://ww­w.id­nes.cz­/zpra­vy/zah­ranic­ni/ci­na-prezident-milos-zeman-navsteva-lekar-petr-halata-smrt­.A1811­09_140­734_zah­ranic­ni_dtt

Nebo loni taky? :o

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud