Babiš se objímal s Junckerem a culil na Macrona. Lídři EU mají recept na migraci

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
20. 9. 2018
16:05

Lepší ochrana vnější hranice Evropské unie a těsnější spolupráce s dalšími státy, především v Africe, je součástí nejnovějších plánů EU na řešení migrační problematiky. Shodli se na tom šéfové států a vlád osmadvacítky ve středu večer a ve čtvrtek na neformálním summitu v Salcburku. Česku tu zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO), který se podle fotografií například vřele usmál na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a nebo se objal s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska hodlají státy například jako prioritní prodiskutovat nedávný návrh Evropské komise (EK) k roku 2020 výrazně posílit pravomoci unijní pobřežní a pohraniční stráže a na 10 tisíc lidí zvýšit její personál.

Předseda EK Jean-Claude Juncker před novináři poznamenal, že nad tímto návrhem panuje v zásadě shoda, ač ne všichni premiéři či prezidenti už teď souhlasí úplně se všemi detaily návrhu.

Egypt je klíčová země

Rakouský kancléř Sebastian Kurz na společné tiskové konferenci s Junckerem a Tuskem označil Egypt za zemi, která bude v severní Africe pro Evropskou unii klíčovou. Na polovinu prosince je podle něj plánován do Vídně společný summit EU se státy Africké unie.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
junkiexl ( 22. září 2018 15:02 )

A kolik ta sranda bude stat? Kolik miliard se zase vrazi do zlocineckych africkych zemi? Vsak obcany EU lze odirat do nekonecna, stejne drzi jak lacina ***.

moucka ( 21. září 2018 09:27 )

a o co go? vsichni se tak vzajemne poplacavaji a libaji. neni to tak dlouho, kdy se opilecky junckers vrhal na zemana a objimal ho.

marmat ( 20. září 2018 23:00 )

Já Vám troll skoro rozumím... Taková porážka /Titanik OPOZICE s Vámi trolly-mizerne placenymi i po tom poctivě nenávistnem pinozeni, nadávání, intrikovani, konspiraci neunavneho vomylani nejapnych krav.n a teď vidět objekt své nenávisti na výsluní!!?

tomik007 ( 20. září 2018 22:53 )

Ze se nestydis marmate! Normalni lide si tady sdeluji sve nazory a pocity a ty si sem chodis vydelavat penize. ODPORNE !!!

marmat ( 20. září 2018 22:49 )

Editimalja takhle se fóry nedělají... NIKDO SE ANI NEZASMAL

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa