Středa 21. říjen 2020
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno 13°C

Teplické kočky mají střechu nad hlavou. Blesk tlapky jim do nového začátku přivezly nadílku

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
18. října 2020
05:55

Spolek Teplické kočky už bydlí v novém. Díky obrovské pomoci, do které se zapojili i příznivci Blesk tlapek, mohli nedávno dobrovolníci přestěhovat více než 120 zvířat do vlastního domu, který zakoupili v Dubí. Blesk tlapky je tam navštívily a nepřijely s prázdnou.

Cesta k novému domovu spolku nebyla jednoduchá. Když dobrovolníci dostali výpověď z nádražní budovy v Úpořinách, kde útulek sídlil, zoufali si. Báli se, že i s kočkami skončí na ulici. Díky sbírce a obrovské vlně solidarity, která se zvedla, ale nakonec našli vhodné prostory a získali si dost peněz na jejich koupi.

V útulku se teď starají o spoustu různě starých koťatV útulku se teď starají o spoustu různě starých koťat | Jana Ulrichová

Kulový blesk

Stěhování pak šlo ráz na ráz. „Bylo to náročné, našli jsme ale naštěstí i nějaké dobrovolníky na pomoc. Tady se budovalo, pak se to během jednoho víkendu všechno, včetně kočiček, muselo přestěhovat. Takže to byla taková akce kulový blesk,“ řekla jednatelka spolku Hana Müllerová. Dodala, že v novém útulku jsou zatím dvě karantény, příjmová místnost a v patře pak čtyři pokojíky pro kočky.

V novém domově mají kočky několik pokojíčkůV novém domově mají kočky několik pokojíčků | Jana Ulrichová

Mají plno

Útulek ještě není dokončený a už praská ve švech. „Máme teď plno. Většina z nás má doma v depozitu ještě koťátka nebo maminy s koťaty, protože sem už by se nevešly,“ uvedla jednatelka s tím, že je čeká ještě spousta práce. Musí koupit nový kotel a zprovoznit na zimu topení a udělat novou kanalizaci.

Pomoc vydavatelství

Nejvíc peněz ale utratí spolek za krmení a stelivo pro své svěřence. Blesk tlapky proto nepřijely  do útulku s prázdnou, přivezly sbírku pracovníků Czech News Center, pod které spadá i deník Blesk. „Dovezli jsme konzervy, granule, paštiky i nějaké hračky,“ řekla Michaela Valentová, která sbírku zorganizovala. Dodala, že do ní přispěli nejen zaměstnanci vydavatelství, ale i jejich přátelé, kteří mají zvířata rádi a chtějí jim pomáhat.

V útulku pomoc ve formě sbírky oceniliV útulku pomoc ve formě sbírky ocenili | Jana Ulrichová

Dodnes nevěří

V azylu pomoc ocenili. „Děkujeme všem, kteří nám pomáhají a podporují nás, i těm, kteří si od nás adoptují kočičku,“ řekla Hana Müllerová. Dodala, že to, že se povedlo koupit nový azyl pro Teplické kočky, stále považuje za zázrak. „Myslím, že není u nás v republice jiný útulek, na který by se složili lidé, navíc v tak krátké době. Dodnes tomu nevěřím,“ řekla dojatě.

Sbírku si od vedoucí newsroomu Blesk a Aha Michaeley Valentové převzala zástupkyně spolku Hana Müllerová (vlevo)Sbírku si od vedoucí newsroomu Blesk a Aha Michaeley Valentové převzala zástupkyně spolku Hana Müllerová (vlevo) | Jana Ulrichová

Co darovali pracovníci Czech News Center

62 kg granulí

17,6 kg konzerv a kapsiček

150 g pamlsků

role papíru, hračky, antiparazitika

buban ( 18. října 2020 19:17 )

Fandím takovýmto spolkům,hned bych si toho bílo-mourovatého kukiša vzala po definitivním odchodu mého Bubana,kterého jsem odchovala od jeho 3 týdnů.Bohužel jsem z okresu Břeclav-což je trošku problém.

baronessa ( 18. října 2020 09:14 )

150 g pamlsků? To snad ne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud