Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Debata Blesku: Jak chtějí politici zkrotit horentní ceny bytů? A co dostavba dálnic?

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
30. září 2021
12:35
Autor: simao - 
30. září 2021
05:00

Další předvolební debata Blesku přinesla řadu palčivých otázek. Jaké jsou recepty stran na drahé a stále méně a méně dostupné bydlení v Česku? Pomohly by pokuty za neobsazené byty, jak navrhuje ČSSD? Má se snížit DPH na stavebniny? Je dostatečná podpora mladých rodin, kde se zaseklo sociální bydlení a co silně kontroverzní vyvlastňování bytů, jako chtějí dle referenda u sousedů v Berlíně? A řeč přišla na téma dopravy.

Na závěrečnou z řadových debat tentokrát na téma Bydlení a doprava přijali pozvání do sutida Blesku vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a taktéž dopravy Karel Havlíček (za ANO), místopředseda ODS a starosta Líbeznice Martin Kupka (ODS/Spolu), poslanci Ondřej Polanský (Piráti/PirStan), Věra Kovářová (STAN/PirSTAN) a Jan Birke (ČSSD) a zastupitel Ústeckého kraje Jaroslav Komínek (KSČM).

Zatímco v první polovině jsme se zabývali bydlením a také otázkami na tělo na jednotlivé kandidáty, druhá část byla o zoufalém stavu českých dálnic a vozovek nižších tříd, plných děr, ale také o pomalém budování infrastruktury či vysvědčení pro ministerstvo dopravy, kterému už osm let vládne hnutí ANO.

Video  Střet o bydlení v debatě Blesku: Havlíček se postavil pěti rivalům. A zrychlí výstavba dálnic?  - Blesk TV a Videohub
Video se připravuje ...

Již 5. října přineseme na Blesk.cz superdebatu s lídry stran, hnutí a koalic, které usilují o vaše hlasy ve volbách do Sněmovny. Ty přijdou na řadu již 8. a 9. října.

Video  Sliby politiků v debatě Blesku o bydlení a dopravě. Na co lákali voliče Havlíček a další?  - Blesk TV a Videohub
Video se připravuje ...

Ve středu 29. září jsme vysílali debatu o důchodech a sociálním systému v Česku:

Video  Kde na důchody vzít? A bude odchod do penze později než v 65? Ostré výměny v debatě Blesku i s ministryní Maláčovou  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

A tady jsou předchozí debaty:

Video  O covidu, chybách vlády i hledání sester a doktorů: Debata Blesku o zdravotnictví  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

Video  Ostrá hádka o mzdy a daně v Česku: Schillerová a její rivalové v předvolební debatě Blesku  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

Video  Vlna zdražování jídla i energií, ale i nedostatek českého vepřového: Spory politiků v debatě Blesku  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

Video  CELÝ ZÁZNAM: Další zavírání škol? A co očkování dětí? Školská debata Blesku  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

Video  Předvolební debata Blesku: Hádka o 30 tisíc mrtvých na covid, uznávání protilátek i očkovací strategii  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

Ford Henry ( 30. září 2021 11:51 )

Drahé bydlení se táhne už od dob prvního socialismu. 1. slabá výstavba protože regulace a drahé eko. 2. hromady migrantů 3. znehodnocování měny hloupou korupčnickou vládní politikou.

Anifa ( 30. září 2021 11:31 )

Především města rozprodala všechny byty. Když tehdy někdo navrhl, aby si část bytu ponechala jako byty sociální, bylo zle. Zažila jsem to na vlastní kůži. Nyní po 30 letech se jim rozsvítilo a tak za drahé peníze budou budovat to co před 30 lety zničili. To platí i pro jesle, polikliniky atd. A ti samí lidé , ze stejných stran,se chtějí vrátit do politiky a dávat to vše do pořádku?

ingmarie ( 30. září 2021 11:09 )

Zbytečné interwiev s člověkem, který pracuje pro Agrofert a pro občany Česka neudělal nikdy za korunu práce.!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa