Úterý 20. říjen 2020
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Oblačno 13°C

Do Senátu se dostala sněmovní stálice, nejzkušenější senátor naopak končí. Podívejte se na seznam podle obvodů

Autor: mah, ajo, ČTK - 
10. října 2020
16:59

Společně s krajskými volbami proběhla ve třetině obvodů i první kola voleb do Senátu Parlamentu České republiky. V roce 2014 byli ve 27 obvodech nejúspěšnější kandidáti ČSSD. Sociální demokraté ovšem neobhájili jediný mandát. Úspěchu se nedočkalo ani hnutí ANO, z jeho zástupců uspěl jediný Ondřej Feber, který v Karviné porazil Radka Sušila z ČSSD. Nejvýrazněji uspěli zástupci hnutí STAN.

Obvod č. 3 - Cheb | Obvod č. 6 - Louny | Obvod č. 9 - Plzeň - město | Obvod č. 12 - Strakonice | Obvod č. 15 - Pelhřimov | Obvod č. 18 - Příbram | Obvod č. 21 - Praha 5 | Obvod č. 24 - Praha 9 | Obvod č. 27 - Praha 1 | Obvod č. 30 - Kladno | Obvod č. 33 - Děčín | Obvod č. 36 - Česká lípa | Obvod č. 39 - Trutnov | Obvod č. 42 - Kolín | Obvod č. 45 - Hradec Králové | Obvod č. 48 - Rychnov nad Kněžnou | Obvod č. 51 Žďár nad Sázavou | Obvod č. 54 - Znojmo | Obvod č. 57 - Vyškov | Obvod č. 60 - Brno - město | Obvod č. 63 - Přerov | Obvod č. 66 - Olomouc | Obvod č. 69 - Frýdek-Místek | Obvod č. 72 - Ostrava - město | Obvod č. 75 - Karviná | Obvod č. 78 - Zlín | Obvod č. 81 - Uherské Hradiště

Volební obvod číslo 3 – Cheb

Zvolen senátorem:

Poražená v 2. kole:

Nepostoupili z 1. kola:

Senátní volby 2020: Ve kterých obvodech čeká voliče i druhé kolo?

Volební obvod číslo 6 – Louny

Zvolen senátorem:

  • Ivo Trešl (STAN) - 58,53 %

Poražený v 2. kole:

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 9 – Plzeň-město

Zvolen senátorem:

  • Lumír Achenbrenner (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, ADS, Monarchisté) - 59,28 %

Pozražený v 2. kole

Nepostoupili:

  • Jindřich Sitta (STAN)
  • Jiří Liška (ČSSD)
  • Oldřich Fencl (SPD)
  • Václav Heřman (KSČM)

Volební obvod číslo 12 – Strakonice

Postoupili do 2. kola:

  • Tomáš Fiala (ODS) - 27,84 %
  • Luboš Peterka (KDU-ČSL) - 15,01 %

Nepostoupili z 1. kola:

  • Petr Kalina (ANO) - 14,15 %
  • Michal Horák (Piráti) - 9,01 %
  • Karel Kratochvíle (ČSSD) - 8,97 %
  • Marek Anděl (Písek sobě) - 5,01 %
  • Ivana Zelenková (STAN) - 4,39 %
  • Pavel Štětina (KSČM) - 4,38 %
  • Miroslav Šobr (Nezávislý) - 3,94 %
  • Miroslav Ušatý (Trikolóra) - 3,78 %
  • Petra Kurschová (Nezávislá) - 3,47 %

Volební obvod číslo 15 – Pelhřimov

Zvolen senátorem:

  • Jaroslav Chalupský (Svobodní) - 52,43 %

Poražený ve 2. kole:

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 18 – Příbram

Zvolen senátorem:

  • Petr Štěpánek (STAN) - 70,18 %

Poražený v 2. kole

  • Jiří Burian (ODS) - 29,81 %

Nepostoupili z 1. kola:

  • Stanislav Holobrada (ČSSD)
  • Simona Luftová (Piráti)
  • Václav Švenda (TOP 09)
  • Jindřich Havelka (KSČM)
  • Jiří Novotný (SPD)
  • Jiřina Rosáková (Zelení, SEN 21)

Volební obvod číslo 21 – Praha 5

Zvolen senátorem:

Poražený v 2. kole:

  • Michael Žantovký (ODS, STAN, TOP 09) - 45,62 %

Nepostoupili z 1. kola:

  • Miloslav Ludvík (ČSSD, ANO)
  • Mansoor Maitah (Trikolóra)
  • Milan Wünsche (SPD)
  • Roman Blaško (KSČM) 
  • Jan Michael Kubín (Cesta)

Volební obvod číslo 24 – Praha 9

Zvolen senátorem:

  • David Smoljak (STAN, Piráti, TOP 09) - 54,85 %

Poražen v 2. kole:

Nepostoupili z 1. kola:

  • Václav Krása (Trikolóra)
  • David Pavlát (ČSSD)
  • Vítězslav Novák (SPD)
  • Filip Smoljak (PRO Zdraví)
  • Zdeněk Hostomský (ANK 2020)
  • Pavel Franěk (KSČM)
  • Lucie Frederika Groene Odkolek (DSZ)
  • Vladimíra Vítová (ANS)
  • Ladislav Pavlíček (NáS)

Volební obvod číslo 27 – Praha 1

Zvolena senátorkou:

Poražen v 2. kole:

  • Václav Hampl (KDU-ČSL, Zelení, Praha sobě, SEN 21) - 36,03 %

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 30 – Kladno

Zvolena senátorkou:

Poražen v 2. kole:

Nepostoupili z 1. kola:

  • Milan Volf (Česká pravice)
  • Michaela Vojtová (ANO)
  • Ondřej Závodský (KDU-ČSL)
  • Jiří Dienstbier (ČSSD, Zelení, Budoucnost)
  • Markéta Fröhlichová (STAN)
  • Miloslava Vostrá (KSČM)
  • Václav Bošek (SPD)
  • Jiří Landa (Trikolóra)
  • David Bohbot (Svobodní)
  • Naděžda Zímová (RČ)
  • Michal Oliva (NáS)

Volební obvod číslo 33 – Děčín

Zvolen v 1. kole:

Neuspěli:

Volební obvod číslo 36 – Česká Lípa

Zvolen senátorem:

  • Jiří Vosecký (STAN, SLK) - 52,87 %

Poražený v 2. kole

Nepostoupili:

  • Petr Jeník (Piráti)
  • Jan Riedl (Nezávislý)
  • Libor Křenek (SPD)
  • Petr Skokan (Spolehnutí)
  • Miloš Tita (KSČM)
  • Libor Šmejda (TOP 09, KDU-ČSL, SEN 21)
  • Jaroslav Křupala (ČSSD)
  • Jiří Štěrba (Trikolóra)

Volební obvod číslo 39 – Trutnov

Zvolen senátorem:

  • Jan Sobotka (STAN) - 74,58 %

Poražený v 2. kole:

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 42 – Kolín

Zvolen senátorem:

  • Pavel Kárník (STAN) - 79,48 %

Poražený v 2. kole:

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 45 – Hradec Králové

Zvolen senátorem:

  • Jan Holásek (HDK, TOP 09, Zelení) - 70,23 %

Poražený v 2. kole:

  • Jiří Mašek (ANO) - 29,76 %

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 48 – Rychnov nad Kněžnou

Zvolen senátorem:

Poražený v 2. kole:

  • Miroslav Antl (Za občany) - 40,34 %

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 51 – Žďár nad Sázavou

Zvolen senátorem:

  • Josef Klement (KDU-ČSL) - 59,81 %

Poražený v 2. kole:

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 54 – Znojmo

Zvolen senátorem:

Poražený v 2. kole:

  • Jan Grois (Starostové a osobnosti pro Moravu) - 45,42 %

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 57 – Vyškov

Zvolen senátorem:

  • Karel Zitterbart (STAN) - 50,08 %

Poražený v 2. kole:

  • Jaroslav Klaška (KDU-ČSL, ODS, TOP 09) - 49,91 %

Nepostoupili z 1. kola:

  • Ivo Bárek (ČSSD)
  • Lubomír Wenzl (ANO)
  • Libor Bláha (SPD)

Volební obvod číslo 60 – Brno-město

Zvolen senátorem:

  • Roman Kraus (ODS, TOP 09) - 57,71 %

Poražená v 2. kole:

  • Anna Šabatová (Zelení, Idealisté a SEN 21) - 42,28 %

Nepostoupili z 1. kola:

  • Karel Rais (ANO)
  • Jiří Kadeřávek (Piráti)
  • Tomáš Tomáš (KDU-ČSL)
  • Tomáš Anderle (SPD)
  • Richard Novák (Trikolóra)
  • Pavel Trčala (MZH)
  • Lukáš Berta (MHS)
  • Bohuslav Chalupa (PRO Zdraví)
  • Oldřich Duchoň (NáS) 

Volební obvod číslo 63 – Přerov

Zvolena senátorkou:

  • Jitka Seitlová (KDU-ČSL) - 55,9 %

Poražený v 2. kole:

  • Petr Vrána (ANO) - 44,09 %

Nepostoupili:

Volební obvod číslo 66 – Olomouc

Zvolen senátorem:

Poražený ve 2. kole

  • Jan Zahradníček (ANO) - 31,23 %

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 69 – Frýdek-Místek

Zvolena senátorkou:

  • Helena Pešatová (STAN) - 54,03 %

Poražený ve 2. kole:

Nepostoupili z 1. kola:

Volební obvod číslo 72 – Ostrava-město

Zvolen senátorem:

  • Ondřej Šimetka (ODS) - 67,89 %

Poražený ve 2. kole:

  • Zdeněk Jiříček (ANO) - 32,1 %

Nepostoupili z 1. kola:

  • Martin Tomášek (Piráti)
  • Liana Janáčková (Nezávislá)
  • Radim Smetana (ČSSD)
  • Jan Síla (SPD)
  • Andrea Wlochová (Trikolóra)
  • Petr Gajdáček (KSČM)
  • Rostislav Gromnice (STAN)
  • Petr Koliba (ANK 2020)
  • Pynelopi Cimprichová (Jednotní)
  • Miroslava Škaldová (VOK)
  • Jiří Sapeta (NáS)

Volební obvod číslo 75 – Karviná

Zvolen senátorem:

Poražený v 2. kole

  • Radek Sušil (ČSSD) - 49,37 %

Nepostoupili z 1. kola:

  • Radim Kravčík (Piráti)
  • Miroslav Chlubna (Nezávislý)
  • Zdena Černínová (KSČM)
  • Marian Lebiedzik (DV 2016)
  • Naděžda Franková (SPD)
  • Radomír Prus (Nezávislý)
  • Daniel Placzek (Trikolóra)
  • Lubomír Kuznik (VOK)
  • Eliška Lazarová (ANK 2020)
  • Karel Světnička (MS Piráti)
  • Radoslav Štědroň (Jednotní)

Volební obvod číslo 78 – Zlín

Zvolen senátorem:

Poražený ve 2. kole:

  • Pavel Stodůlka (NEZ) - 40,99 %

Nepostoupili z 1. kola:

  • Petr Michálek (STAN)
  • Michaela Blahová (KDU-ČSL)
  • Radek Henner (SPD)
  • Jan Doleček (KSČM)
  • Jan Štovíček (MZH)

Volební obvod číslo 81 – Uherské Hradiště

Zvolen senátorem: 

Poražený ve 2. kole:

  • Ivo Valenta (Soukromníci) - 39,21 %

Nepostoupili z 1. kola:

Volby 2020

V České republice se v roce 2020 odehrály krajské volby a druhým kolem pokračují volby ve 26 senátních obvodech. V Obvodě děčín zvolili senátora v prvním kole

Volby do Senátu Hlasovací lístky pro 2. kolo Volby ONLINE Výsledky krajských voleb

 

Doporučujeme
AIiAIice ( 12. října 2020 08:41 )

Drtivé vítězství ANO a obecně levice

Vaclav Trefil ( 10. října 2020 17:35 )

No nevím, teď to tam bude jak za komančů. Hlasovat se bude 100%, žádnà opozice.

konor ( 5. října 2020 15:13 )

zvolením nevzdělané knihovnice,ikony zlodějin ODS,zlodějky rohlíku si praha otevřela kanál pro žumpu politiky!!!

perla99 ( 5. října 2020 12:48 )

Proboha ..........Němcová ODS..........tý baby se nezbavíme

sarkanova3333 ( 17. září 2020 09:01 )

To je fakt..koukala jsem se mu teď na fb stránku a mluví fakt hezky, líbí se mi, že se chce na to zdravotnictví zaměřit, o tom by měl fakt rozhodovat jenom profesionál a né někdo nasazenej.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud