Hilšer vyrazí do boje o Senát za své vlastní hnutí. Peníze shání a vadí mu populisté

Autor: ČTK, Mii - 
21. června 2018
10:00

Bývalý uchazeč o prezidentské křeslo Marek Hilšer bude kandidovat v Praze 2 do Senátu za své hnutí, jehož je předsedou. Řekl to při úterním představení své kandidatury. Jako senátor by chtěl přispět ke změně stylu české politiky, vadí mu vliv populistů a extremistů. Minimální náklad na kampaň vyčíslil na 300 000 korun. Peníze chce získat pomocí crowdfundingu a inspirovat tak další zájemce o vstup do politiky.

Hilšerovi vadí sílící vliv populistů a extremistů, stejně jako „spojování komunistů s oligarchou“ ve formě podpory KSČM vládě Andreje Babiše (ANO). „Nesouhlasím s bezhodnotovou pragmatickou politikou, která nehledí na žádné principy a ideje a spojuje se jenom kvůli moci a kvůli penězům,“ uvedl Hilšer.

Video Marek Hilšer kritizoval Zemanův inaugurační projev a potvrdil další kandidaturu - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

Ke kandidatuře do Senátu, který vnímá jako pojistku demokracie, přiměla Hilšera podpora lidí v prezidentské volbě, kde skončil pátý s podporou devíti procent voličů, když získal 455 000 hlasů. Místo strašení a zatahování Česka někam do minulosti nebo na východ lze podle něj politiku stavět na dialogu s občany, pozitivní vizi do budoucna a posilování demokracie.

„Šel jsem cestou založení svého servisního politického hnutí, které už je registrováno. Takže toto hnutí mne bude navrhovat,“ řekl ČTK lékař a vysokoškolský učitel Hilšer. Hnutí „Marek Hilšer do Senátu“ bylo zaregistrováno koncem května, jeho základem jsou členové týmu podporujícího Hilšerovu prezidentskou kandidaturu.

Mezi Hilšerovy soupeře bude patřit stávající senátor Libor Michálek (za Piráty) nebo herec Vladimír Kratina za ODS.

Video Superdebata kandidátů: Čeká Marek Hilšer s manželkou dítě? - Blesk TV

Doporučujeme
santikxauz ( 19. června 2018 12:49 )

Další po loutce Drahošovi,kterému se nechce pracovat,tak se cpe do senátu.

Pollo ( 19. června 2018 12:33 )

Jemu vadí populární a mně zas lidi, kteří nedokážou realisticky zhodnotit svoje možnosti a nevidí rozdíl mezi volbou prezidenta v době, kdy na Hradě sedí skutečná obluda, a volbou do senátu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud