Zeman chtěl ocenit Špinarovou. Syn zpěvačky: Kalkul před prezidentskými volbami

Autor: ixs - 
30. 10. 2017
12:00

Syn zesnulé Věry Špinarové (†65) Adam Pavlík odmítl převzít státní vyznamenání, které zpěvačce chtěl udělit prezident Miloš Zeman in memoriam. „Matka by ho nechtěla,“ řekl Pavlík ČTK. Fanoušky majitelky unikátního hlasu však rozlítil.

S informací, že in memoriam měla ocenění získat i zpěvačka Věra Špinarová, přišla ČTK. Podle té ale zpěvaččin syn Adam Pavlík ocenění odmítl. „Prezident chtěl vyznamenat Špinarovou, vyzývali ho k tomu občané. Její syn to však odmítl, a na seznamu oceněných proto nebyla,“ uvedl k tomu Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

„Jsem přesvědčený, že by si to ocenění neodnesla. Pro ni nebyla ocenění důležitá. A navíc pana Zemana vůbec neměla ráda, takže by tam nešla. Prezident má být reprezentací národa a takovým pan Zeman pro ni nebyl,“ vysvětlil Adam Pavlík s tím, že se tak rozhodl po konzultaci s rodinou. Kanceláři prezidenta to sdělil telefonicky, a tím to pro něj podle jeho slov skončilo.

Fanoušci se bouří, Pavlík odráží kritiku

„To jste nás zklamal! To vyznamenání je od fanoušků!“ vykřikovala zase rozhořčeně jistá paní. Daleko drsněji se ale vyjádřil další uživatel: „Vyznamenání nebylo určeno pro nějakou nulu, jako je Pavlík, ale pro paní Špinarovou. Její povedený syn z toho dělá politiku a tlachá v tom smyslu, že by jej nechtěla. Kdyby věděla, že je vyznamenání od příznivců, určitě by jej ráda převzala.“

Pavlík se rozhodl na ně zareagovat a na facebookové stránce věnované své mamince napsal dlouhé prohlášení. „Velmi si vážím všech Vašich komentářů, reakcí a názorů, ať jsou kladné, či záporné. Víceméně jsem počítal s kritikou a myslím, že si zasloužíte vysvětlení, proč jsem se takto rozhodl,“ píše zde Pavlík.

Pavlík: Je to kalkul před prezidentskými volbami

„Její názory a postoj jsem dobře znal, mnohokrát jsme o tomto spolu diskutovali na úrovni DOMA. Navenek byla apolitická. Za nic na světě by se nikdy nezúčastnila žádné politické kampaně. Neměla zájem se tímto způsobem do politiky míchat. Politika a kultura byly pro ni dva různé světy,“ vysvětluje.

„Věřte mi, že toto rozhodnutí jsem nezávisle na sobě konzultoval kromě rodiny také s lidmi, kteří ‚Špinarku‘ znali jako přítelkyni, kamarádku, znali ji velmi dobře profesně a taky důvěrně. Drtivá většina byla pro odmítnutí. Někteří se dokonce vyjádřili, že to skoro vypadá jako kalkul prezidentské kanceláře před prezidentskými volbami,“ tvrdil.

Vše o prezidentských volbách 2018 - termín, kandidáti, preference, průzkumy, výsledky

Pavlíkova slova plná citu sice některé příznivce Věry přesvědčila a uchlácholila, ale i přesto se našli tací, kdo je zpochybňovali. „Spíš to bude kalkul od pana Pavlíka, má strach, aby některá rádia nepřestala hrát Věrky písničky a nenaštval sluníčkáře,“ objevilo se například v reakcích pod příspěvkem.

„Nesouhlasím s vámi a nevím, proč do toho pletete volební kampaň prezidenta, on je taky člověk a určitě si vaší maminky vážil jako každý z nás!“ vyčítali mu další a stáli si za svým, že vyznamenání je čest, která by se neměla odmítat.

VIDEO: Věra Špinarová v Tvojí tváři

Video Tohle jste v televizi neviděli! Vystřižená scéna se Špinarovou v Tváři! 
1080p 720p 480p 360p 240p

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny kandidáty na prezidenta 2018 najdete zde

Výsledky prezidentských voleb 2018 budou zde

Průzkumy volebních preferencí najdete zde

Vše o okrskových volebních komisích čtěte zde

Jak volit s voličským průkazem čtěte zde

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa