Hotovo. Drahoš získal 78 tisíc podpisů pro kandidaturu, „vyplouvá“ proti Zemanovi

720p360p
Autor: bud, ČTK - 
19. 8. 2017
17:10

Bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš nasbíral k dnešnímu dni 78 321 podpisů, což o víc než 28 000 přesahuje počet potřebný pro kandidaturu na Pražský hrad. Řekl to během neformálního setkání se svými příznivci a s dobrovolníky, kteří mu pomáhají v prezidentské kampani. Ve sběru podpisů plánuje pokračovat, podobně jako současná hlava státu Miloš Zeman či textař a podnikatel Michal Horáček, kteří již překročení hranice oznámili dříve.

„Vítám vás na palubě, plavba do cíle nebude snadná, ale věřím, že zdárně doplujeme,“ přivítal Jiří Drahoš v pražských Žlutých lázních stovky svých příznivců a dobrovolníků, kteří se za ním sjeli z celé republiky.

Jako poděkování za snahu se sběrem podpisů jim připravil občerstvení v podobě piva, klobás nebo selete. Na místě se rozdávala také tématická námořnická trička a zájemci dostali i řadu dalších propagačních předmětů. „Ta akce je pro ně možnost poznat osobně mě, ale také lidi z mého týmu,“ dodal Drahoš, který se celou dobu s příznivci bavil nebo se s nimi fotil.

Utratil už 5 milionů korun

Drahoš uvedl, že k postupu do druhého kola prezidentských voleb bude potřeba získat zhruba 1 až 1,2 milionu hlasů. Už nyní v kampani utratil přibližně 5 milionů korun, popsal pro Blesk.cz. „Příliv peněz na kampaň stále pokračuje a to mě těší,“ řekl k tomu Drahoš.

„Chtěl bych otevřít Hrad pro veřejnost, určitě bych odblokoval bezpečnostní rámy při vstupech do areálu. Bezpečnostní situace není jednoduchá, ale Hrad by měl zůstat součástí Prahy,“ zmínil Drahoš pro Blesk.cz jednu ze svých prvních priorit poté, co by případně usedl do funkce prezidenta.

VIDEO: Jak vnímá Drahoš bezpečnost Česka ve stínu teroristických útoků z posledních dnů ve Španělsku a Finsku?

Video Jiří Drahoš o bezpečnosti Česka: Teroristé nám nesmí diktovat styl života - Blesk TV
720p 360p

Nyní má Drahoš k dispozici necelých 79 tisíc podpisů a plánuje i nadále pokračovat v kontaktní kampani. Podle něj stále mnoho lidí, hlavně v menších městech, neví, kde mohou svým podpisem jeho kandidaturu podpořit.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE

VIDEO: Na chatě u Jiřího Drahoše: Posekal trávu a prozradil, jak shání miliony na boj o Hrad

Video Na chatě u Jiřího Drahoše: Posekal trávu a prozradil, jak shání miliony na boj o Hrad - Václav Lang, Petr Soukup
1080p 720p 360p

VŠECHNY KANDIDÁTY NA PREZIDENTA ZDE

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Výsledky prezidentských voleb 2018 budou zde

Průzkumy volebních preferencí najdete zde

Jak volit s voličským průkazem čtěte zde

Doporučujeme
salto ( 22. srpna 2017 08:26 )

Drahoš „vyplouvá“ proti Zemanovi. Že by na Titaniku?

victor1 ( 21. srpna 2017 08:51 )

Vyjmenuj ty jeho veleúspěchy ve světě,když je nemá ani doma.

victor1 ( 21. srpna 2017 08:49 )

Drahoš „vyplouvá“ proti Zemanovi. ================================= Drahoš může vyplouvat akorát tak do nenávratna a nebo do řiti.To se jen tak nevidí,ač akademik,tak trotl.

robin5 ( 21. srpna 2017 06:28 )

Ta fotka je perfektní. Chovanci ústavu pro mentálně postižené na výletě. U Drahoše asi platí, kdo si hraje nezlobí. Kdyby byl trošku při smyslech, nebude dělat ze sebe a ze své paní obecní kašpary.

sepondt ( 20. srpna 2017 22:26 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa