Veletoč v Brně: Za vyšachováním ANO jsou prý lidovci! S ODS mají tři radní místo jednoho

ODS, Piráti, lidovci a socialisté se v Brně spikli proti ANO. Nyní prozradili priority svého vládnutí.
Autor: Jiří Nováček - 
11. 10. 2018
14:25

V Brně se kují politické povolební pikle za hluboké noci. Piráti dostali nabídku na koalici spojenou s ODS, KDU-ČSL a ČSSD, která vyšachovala vítězné ANO, dvacet minut před úterní půlnocí. Podle zdrojů Blesku stáli za roztrháním předběžné dohody o vládě nad Brnem s ANO nikoliv občanští demokraté, ale lidovci.

Šikovně totiž využili touhy Markéty Vaňkové (ODS) po primátorském křesle a zhrzenosti Pirátů, kterým primátor Vokřál původně nechtěl dopřát v nejužším vedení Brna jediné místo. Sami si tím hodně polepšili. Místo jednoho radního v koalici s ANO budou mít u Vaňkové hned tři!

Zhrzené ANO se z šoku oklepává jen ztěžka. Primátor Vokřál mluví o lidském zklamání. Ve snaze zvrátit situaci přešel do protiútoku a oslovil oficiálním dopisem Piráty. A nabídl jim hned čtyři křesla v radě!

„Jeden z vás by se stal prvním náměstkem primátora a nabízíme i zodpovědnost za Smart City (chytré město-pozn. red.), kulturu, životní prostředí, případně sociální či zdravotní oblast,“ stojí v nabídce.

Piráti, kteří jsou v Brně klíčem ke každé radniční koalici, nicméně pokračují v přípravě smlouvy s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Hotová by měla být v řádu dní.

Nová chystaná koalice si rozdělí křesla v radě takto: ODS 5, KDU-ČSL 3, Piráti 2, ČSSD 1. Primátorkou má být Markéta Vaňková (ODS).

VIDEO: Pavel Bělobrádek děkuje voličům a vyzývá je, aby šli k druhému kolu senátních voleb.

Video Pavel Bělobradek děkuje voličům a vyzývá je, aby šli k druhému kolu senátních voleb 
1080p 720p 360p

Komunální volby 2018

Průzkum Systém voleb Volební komise Kandidátní listiny Výsledky

5. a 6. října vyrazili lidé k volebním urnám. Konaly se totiž komunální volby a ve třetině obvodů i volby do Senátu. Druhé kolo senátních voleb proběhlo týden po prvním kole. Výsledky komunálních voleb najdete v online přenosu na Blesk Zprávy.

Kdo zvítězil v druhém kole senátních voleb najdete ve velkém přehledu vítězů podle volebních obvodů volebních obvodů.

Volby 2018 přehledně

Volby 2018 - O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Volte Blesk Zprávy v anketě Křišťálová Lupa

Doporučujeme
dodhol ( 12. října 2018 00:41 )

Až někde ve vyloučené lokalitě s 30% Romů zvítězí hnutí "Romové sobě" s programem zvýšení dávek pro Romy, určitě se taky bude křičet, až se ostatní strany proti nim spojí. Ostatně i teď nejvíc křičí "bílí cikáni", co chtějí většinový systém.

dodhol ( 12. října 2018 00:06 )

Nejčastější věta voličů ANO: "Nejsem volič ANO, ale..."

dodhol ( 12. října 2018 00:04 )

Jednou jsme se pro ni rozhodli a už se jí nezbavíme.

gralik ( 11. října 2018 22:33 )

O co jde. Babiš byl pátý, celkově sedmý. Kumulují se vítězní.

horalysa ( 11. října 2018 22:13 )

Když se spojí nevěsta pro každého a strana podrázáků, co z toho může vzejít jiného, než sprostý podraz. Nejsem volič ANO, ani fanda Babiše, ovšem to, co provedl modrý mor a klérusi v Brně, je podraz nejhrubšího zrna.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa