ČSSD ve Znojmě udržela starostu i koalici s ANO: Místo komunistů přizvala ODS

Ve Znojmě zůstává starostou Jan Grois z ČSSD. Koalici tvoří společně s ANO a ODS.
Autor: Hynek Zdeněk - 
10. 10. 2018
14:43

Silnou pozici si ve druhém největším městě jižní Moravy udržela ČSSD. Koalici opět sestavil dosavadní starosta Jan Grois (38, ČSSD) s ANO. Místo komunistů do ní přibrali ODS.

Koalici budou nově tvořit ČSSD, ANO a ODS, přičemž Grois zůstane starostou. O postech místostarostů se zatím jedná,“ uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

V 31 členném zastupitelstvu bude mít nové spojení 19 hlasů (ČSSD 9, ANO 7, ODS 3). „Chtěli jsem silnou koalici, proto jsem přizvali ODS, která jako jedna z mála s námi byla ochotná jednat,“ vysvětlil změnu staronový starosta.

I stávající koalice měla ve Znojmě 19 hlasů (ČSSD 11, ANO 4, KSČM 4). Starosta si ovšem stěžoval, že ve městě vznikla silná Antigrois koalice, která měla jediný cíl, odstavit ho od starostovského křesla. Nyní věří, že nová koalice bude dostatečně silná.

VIDEO: Jestliže předseda ČSSD Jan Hamáček (39) po volbách mluvil, že se strana odrazila ode dna, možná myslel právě Znojmo, kde má ČSSD silnou základnu.

Video Hamáček: Výsledek voleb není katastrofa, odrazili jsme se ode dna - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Komunální volby 2018

Průzkum Systém voleb Volební komise Kandidátní listiny Výsledky

5. a 6. října vyrazili lidé k volebním urnám. Konaly se totiž komunální volby a ve třetině obvodů i volby do Senátu. Druhé kolo senátních voleb proběhlo týden po prvním kole. Výsledky komunálních voleb najdete v online přenosu na Blesk Zprávy.

Kdo zvítězil v druhém kole senátních voleb najdete ve velkém přehledu vítězů podle volebních obvodů volebních obvodů.

Volby 2018 přehledně

Volby 2018 - O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Volte Blesk Zprávy v anketě Křišťálová Lupa

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa