„Deratizace havěti, vesnice pro lůzu.“ Strany šokují slogany, šetří je i policie

Autor: ČTK, simao - 
11. 9. 2018
14:25

Mostecká policie se zabývá obsahem jednoho volebního plakátu. Žádné trestní oznámení kvůli volbám ale zatím nepřijala. Uvedla to mluvčí policie. Kritiku sklízí kampaň uskupení Otevřená radnice Most, jejímž lídrem je bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný. Na propagačních materiálech strany stojí například: „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ s dovětkem „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“.

Volební kampaň policie v Mostě sleduje. „Sami z úřední povinnosti se zabýváme obsahem jednoho plakátu,“ řekla mluvčí policie Ludmila Světláková.

Novotný pro server Aktuálně.cz uvedl, že slogan je podle něj zkratkou pro problém se štěnicemi, šváby a potkany, který obyvatele Mostu dlouhodobě sužuje. „Chceme iniciovat, aby deratizace a dezinsekce proběhla pod patronací města ve všech bytových domech v celém městě,“ napsal Aktuálně.cz Novotný.

Trestní oznámení v souvislosti s volebními slogany uskupení chce podat kandidát do Senátu za Chomutovsko Petr Jano. V prohlášení uvedl, že odsuzuje útoky, které vedou k fašizaci a společnost dělí. „Není nadále možné tolerovat vyprázdnění politických idejí a rezignaci na program, který se zaměňuje za prázdné, v tomto případě otevřeně rasistické fráze, vybízející k násilí proti skupině obyvatel,“ uvedl Jano.

Bývalého náměstka ministra průmyslu a obchodu Novotného (dříve ČSSD) v minulosti stíhala policie v souvislosti s haněním Romů na Facebooku. Soud jeho stíhání letos v květnu podmíněně zastavil. Novotnému za hanobení národa hrozily až tři roky vězení.

Vesnice pro lůzu

Rozruch na sociálních sítích vzbudilo v posledních dnech i Sdružení Mostečané Mostu, které kandiduje v tamních komunálních volbách. Vede jej MUDr. Jan Cee, někdejší primář infekčního oddělení v Mostě. Na svých stránkách slibuje „Zřídíme vesnici pro lůzu“.

„Imigranti k nám mohou přinést některé exotické nemoci, ale pro jejich šíření tady nejsou podmínky, i když při současných vedrech možná ano,“ řekl k tomu infektolog Cee Parlamentním listům. Inspiraci pro slogan prý hledal v zahraničí.

Ta lůza má trošku pejorativní nádech, že ano? Ale pojem byl nedávno oprášen v Holandsku – je to oficiální název od Evropské unie, můžeme říkat třeba ‚lůzné vesnice‘,“ hájil se.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
sores ( 11. září 2018 14:46 )

Pravda je, dokud cigoši nebudou makat a jen se potulovat po okolí a nebudou dbát o čisté okolí, tak zadarmo nemají na nic nárok. Zadara ani kuře nehrabe.Sebrat jim děti aby se polidštili a o dospělé se nestarat, ať si pomřou když si nechtějí vydělat na jídlo

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa