Potvrzeno: ANO povede v Praze do voleb Stuchlík. Záda mu bude krýt Nacher | Blesk.cz

Potvrzeno: ANO povede v Praze do voleb Stuchlík. Záda mu bude krýt Nacher

Autor: jer, ČTK - 
21. 7. 2018
16:03

Pražskou kandidátku ANO povede do podzimních komunálních voleb spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. Poslanec Patrik Nacher, který vzešel jako vítěz z vnitrostranického referenda, bude na kandidátce druhý v pořadí. O složení pražské kandidátky ANO rozhodlo vedení hnutí korespondenčně. Složení pražské kandidátky v sobotu zveřejnil Vladimír Vořechovský z tiskového odboru hnutí ANO. Komunální volby se uskuteční 5. a 6. října.

Třetí místo na kandidátce hnutí ANO bude mít manažer a bývalý ministr financí Ivan Pilný. Čtyřkou bude místostarostka městské části Praha 13 Marcela Plesníková a na páté pozici figuruje ekonomka Marta Gellová.

„Vedení hnutí vyjádřilo přání jít do nadcházejících voleb v Praze s novým týmem lidí. A celostátní výbor se s tím svým hlasováním ztotožnil,“ sdělil k výsledkům hlasování pražský krajský předseda hnutí ANO Jan Říčař. Současní radní jsou tak ve druhé desítce kandidátky, někteří vypadli úplně. Na kandidátce nefiguruje například současný pražský radní pro majetek Karel Grabein Procházka.

Kandidátní listinu schvalovali členové celostátního výboru hnutí ANO prostřednictvím internetu. Své hlasy zaslalo podle Vořechovského všech 28 členů výboru.

Video Petr Sokol: Kdy lze v komunálních volbách volit mimo trvalé bydliště? - Martin Bartkovský
1080p 720p 360p

Patrika Nachera jako kandidáta na primátora vybrali pražští členové ANO v referendu, podle stanov hnutí nicméně může vedení do podoby kandidátek zasáhnout. Před vstupem do politiky se Nacher veřejně angažoval v boji proti bankovním poplatkům. Od roku 2014 zasedá v pražském zastupitelstvu a od loňska je i poslancem.

Komplikace při výběru kandidáta na primátora mělo ANO v Praze i před posledními komunálními volbami v roce 2014. Kandidátku v Praze měl původně vést bývalý primátor Jan Kasl, další variantou byla podnikatelka Martina Schopperová. Nakonec byla jedničkou Adriana Krnáčová, která se po vítězství ve volbách ujala místa primátorky. Letos kandidovat nebude.

Více o komunálních volbách čtěte ZDE

Komunální volby 2018

Průzkum Systém voleb Volební komise

5. a 6. října vyrazí lidé znovu k volebním urnám. Čekají je totiž komunální volby a ve třetině obvodů i volby do Senátu. Případné druhé kolo senátních voleb proběhne čtrnáct dní po prvním kole.

Volby 2018

Doporučujeme
tomik007 ( 21. července 2018 23:09 )

ANO - podle vzoru SSSR

zlymikes ( 21. července 2018 16:45 )

Babiš zase zavelel, zřejmě zase podle našeptávačů a všichni zase jak spráskaní psi stáhli ocas mezi nohy a poslušně klikali na předložená jména. To je demokracie v praxi a jinak se to v ANO nedělá. To víme my,co po ztrátě iluzí šli raději jinam.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa