„Nestojí ani za znásilnění.“ Britský eurokandidát se za výpad na poslankyni neomluví

Autor: tva - 
19. dubna 2019
11:40

Carl Benjamin, britský youtuber a kandidát do Evropského parlamentu za euroskeptickou stranu UKIP, se odmítá omluvit labouristické poslankyni Jess Phillipsové. O ní prohlásil před třemi lety, že by mu „nestála ani za znásilnění“. Tvrdí přitom, že „jedná s ženami stejně jako s muži“. Benjamin, známý v digitálním světě pod přezdívkou „Sargon of Akkad“, navíc uvedl, že se „odmítá omluvit za jeden ze svých zločinů vůči politické korektnosti“. Informuje o tom britská televize ITV.

Na čtvrteční tiskové konferenci strany UKIP nastala mela poté, co se početný zástup přítomných novinářů pokoušel s kandidátem do evropského parlamentu mluvit. Po Benjaminově boku při tom stál i předseda strany Gerard Batten. „Na vaše otázky odpovídat nebudu. Za nic se neomlouvám, vy špinaví kšeftaři,“ řekl Benjamin novinářům.

Ve svém tweetu z roku 2016 označil britskou poslankyni Jess Phillipsovou a napsal, že by mu nestála ani za znásilnění. K tomu ještě mimo jiné připojil hashtag #FeminismIsCancer – tedy „feminismus je rakovina“.

Na reportéry, kteří se opakovaně snažili dotázat Benjamina nebo předsedy Battena, opakovaně křičeli přítomní příznivci UKIPu. Prvně jmenovaný na otázku týkající se jeho tweetu odpověděl, že si myslí, že by se s ženami mělo zacházet stejně jako s muži.

„K velké p*če se budu chovat jako velký ču*ák“

Tím myslím, že pokud je žena velká pí*a a posmívá se sebevraždě muže, budu se k ní chovat jako velký ču*ák,“ vyjádřil se Benjamin. Poté se prohlásil za příznivce svobody projevu a uvedl, že se nebude omlouvat za své zločiny proti politické korektnosti. „Nenávidím politickou korektnost,“ řekl doslova.

„Politická kariéra Carla Benjamina bude navždy definována mnou. Všude, kde se objeví, slyší mé jméno. To je, mí přátelé, komedie,“ vyjádřila se britská poslankyně ve svém tweetu.

Vedle mužů stál i další kontroverzní kandidát – skotský komik Mark Meechan, na síti známý jako Count Dankula, který minulý rok dostal pokutu 800 liber za to, že natáčel psa provádějícího nacistický pozdrav známý jako hajlování. „Chci chránit lidi před porušováním jejich práv, jako je svoboda projevu a svoboda vyjadřování, drakonickými a autoritářskými zákony,“ uvedl Meechan na tiskové konferenci.

Předseda strany se obou kandidátů zastával s tím, že jsou obchodníky se svobodným vyjadřováním a jejich činy jsou svým způsobem komediální akty. „Pokud si vyberete kandidáta, tak některým lidem bude vyhovovat a někteří budou mít vůči němu námitky. To je politika,“ vyjádřil se.

Další videa
Články odjinud