Na letošní vánoční výzdobu Andrey Verešové (39) či Jitky Sedláčkové (58) se můžete podívat do naší galerie, kde najdete inspiraci i z minulých let. Také Alice Bendová (46) letos překvapila velmi originálním nápadem. Místo smrčku totiž vánočními světýlky ozdobila »topol«, respektive svého mladšího partnera Michala Topola. „Tak my jsme se letos rozhodli pro topol, už je nazdobený a rozsvícený, neopadá, nezvadne a pěkně se nám sem vejde,“ smála se vlastní fotce na sociální síti herečka. 

Ta přitom jindy patří mezi nejznámější milovníky Vánoc mezi českými osobnostmi. Už o předloňských svátcích totiž všechny šokovala tím, že si stromeček s dětmi a partnerem vystrojili už v listopadu. Podobně aktivní byla v minulosti i Mahulena Bočanová (52) a málem ozdobila i svého pejska. 

Letos se stala první celebritou, které už doma září nazdobený stromek, zpěvačka a muzikálová hvězda Monika Absolonová (43), pověstná svými (před)vánočními vánočkami. „Úkol splněn! V noci se vrátili čert, anděl i Mikuláš a přinesli stromeček... a já se jdu konečně natáhnout, doufám, že Matoušek nebude mít divokou noc,“ pochlubila se pěnice v předvečer svatého Mikuláše a sdílela i selfie, na kterém pózuje i se svým životním partnerem, hokejistou Tomášem Hornou (39).

Advent a vše kolem něj bere velmi vážně ovšem také zpěvačka Lucie Bílá (53), která si na výzdobu potrpí. Nejenže se může pyšnit krásnou sváteční tabulí, ale do barevných světýlek »obléká« také svůj dům v Otvovicích. Někdy má u domu také velký vánočně ozdobený strom, ovšem ten v roce 2017 povalil silný vítr. Naštěstí se mohla Slavice spolehnout na silné paže Radka Filipiho, který strom vrátil zpět na místo. Sama by ho jistě neutáhla. Tehdy ale Filipi podle všeho zrovna pár s Lucií netvořil, jelikož se s ním rozešla. Ovšem coby její šofér se kolem ní motal dost často, aby mohl pomoci. Možná že tehdy se do něj Bílá podruhé zamilovala...

Základem dekorací na Vánoce je samozřejmě stromeček, který zdobí nejen rodiny s dětmi, tedy například modelka Andrea Verešová (39), sportovec Lukáš Krpálek (29) či moderátorka Hanka Mašlíková Reinders (37), ale i některé osobnosti, které zatím partnera a děti nemají. Loni tak u stromku osamoceně pózovala například Lela Ceterová (30), letos už ale bude slavit zřejmě s partnerem Karlosem Vémolou (34), s nímž čeká dítě. S manželem Rytmusem (42) a synkem Sanelem (3 měsíce) už zase letos Štědrý den stráví Jasmina Alagič Vrbovská (30). 

Podívejte se tedy do naší galerie na sbírku vánočních výzdob českých i světových hvězd a porovnejte, kdo se dřív snažil a kdo sázel na jednoduchost. Pokud vás ale pohled na vánoční dekorace otráví už tady, pamatujte, že se na vánoční bláznění můžete vždycky vykašlat a užít si svátky v klidu, podobně jako například Jana Preissová (71). 

VIDEO: Jana Preissová o Vánocích: Nemám ráda komerci, držíme tradice!

Video
délka: 00:29.02

Jana Preissová o Vánocích: Nemám ráda komerci, držíme tradice! Veronika Kuželková

Fotogalerie
140 fotografií