Do unikátního vánočního městečka, které vyrostlo ve třetím patře legendárního pražského obchodního domu Kotva, můžete dorazit až do 22. prosince. Stejně jako včera, tak i ještě dnes tam najdete kreativní dílny. S nadšením se do výrábění zapojila i dvojčata Patrik a Ondřej Haškovi (8) z Pardubic, kteří přijeli do Prahy s tetou a babičkou.

„Až budeme mít stromek, tak si tam pověsíme i tyhle koule,“ povídal Ondřej. „Máme takovou jedličku,“ doplňoval ho Patrik. Zatímco oba kluci s nadšením zdobili, aby byla ozdobička perfektní, babička s tetičkou vychutnávaly kávu. „Přijeli jsme se podívat na vánoční Prahu a tohle je opravdu skvělé zpestření,“ povídala teta. V klidu si prošla i obchůdky a vybrala zajímavé dárečky. „Nakoupila jsem samé domácí výrobky. Třeba pečené čaje, sirupy a výrobky z chilly papriček,“ pochlubila se.

Vytvořil vánoční stromek

Na Vánoční jarmark dorazil s rodiči i Marek Hencl (4) z Mníšku pod Brdy. „Poslala nás sem kolegyně. Že prý si to nemám nechat ujít,“ smála se paní Henclová. Její chlapec si v kreativní dílně vytvořil papírový stromeček a k tomu namaloval betlém. „Vyrobil jsem si i kouli na stromek. Je už připravený a větší než taťka. Chtěl bych pod ním najít boxovací pytel, auto trenažér a plyšového Binga,“ povídal malý Marek.

Hledali, kde vyrábět

Speciálně kvůli kreativním dílničkám vyrazila do Kotvy se svým taťkou i Nella Tkladlečková (11) z Nového Jičína. „Hledali jsme, kde by se dalo něco tvořit a v centru Prahy jsme našli jen tohle místo,“ povídal otec, zatímco Nella byla zabraná do zdobení koule. A šlo jí to pěkně od ruky. „Já to znám. Už jsem to dělala,“ povídala Nella, která ozdobu pověsí na stromek, který prý bude zasazený v květináči.

Sněhová královna v ledovém království

Děti se včera bavily nejen v kreativních dílničkách, ale i díky Metropolitnímu divadlu Praha. To pro ně připravilo muzikálový příběh Sněhová královna v ledovém království. „Inspirovali jsme se ‚disneyovským‘ Frozen i Andersenem,“ popsala Blesku principálka Dana Bartůňková, známá coby princezna Angelina ve filmu S čerty nejsou žerty.

Fotogalerie
7 fotografií