Nicola Toso, kuchař z italské Padovy, se rozvedl se svou ženou Nicolettou v roce 2002. V době rozvodu se dohodli, že na svou dceru bude Nicola platit 400 euro měsíčně. V té době vlastnil muž malou pizzerii a vedlo se mu docela dobře. 

V roce 2008 se kvůli hospodářské krizi situace změnila a Nicolovi se přestalo v podnikání dařit. Rozhodl se tedy, že peníze zasílané jako výživné vymění za pizzu ve stejné cenové hodnotě. A tu posílal až do roku 2010, kdy musel svou pizzerii zavřít. 

Bývalé manželce se ovšem pizza velmi rychle přejedla a zažalova svého exmanžela, který se mezitím stačil oženit a mít další tři děti, za neplacení výživného. 

Tosovi obhájci ovšem úspěšně soudu argumentovali, že v době, kdy měl jeho podnik velké finanční problémy a neměl peníze ani na platy svým zaměstnancům a dodavatelům, udělal to nejlepší, co za daných okolností udělat mohl. Italský soud tedy rozhodl, že muž nespáchal trestný čin a nemusí alimenty zpětně vyplácet. 

Celý příběh je zakončen pro muže happyendem a možná i škodolibou radostí. Dcera se po ukončení soudního řízení rozhodla vrátit k otci a nyní musí exmanželka platit výživné jemu.