„Nikdy jsem nebyla pohybově nadaná,“ prozradila na začátku rozhovoru Vendulka. Přesto v bollywoodském tanci našla to, co jí přesně šlo. „Vždy jsem se spíš tak vlnila a nakrucovala,“ smála se dnes už lektorka orientálního tance.

K bollywoodskému tanci se dostala před osmi lety, tomu orientálnímu už na střední škole v 17 letech. V Indii však zatím nebyla. „Je to můj velký sen... Doufám, že se mi jednoho dne povede nastřádat si alespoň měsíc volna, abych si Indii užila naplno,“ vysvětlovala, že s cestou za hranice to není tak snadné, jak by si přála.
Video
délka: 01:10
1080p 720p 360p

Ukázka bollywoodského tance z Náprstkova muzea Eva Fornálová

Přesto své pobláznění indickou kulturou nezapře. „Jednu dobu jsem chodila běžně po městě v sárí,“ prozradila. Kromě tradičního oděvu si zdobila čelo drahokami jako indická princezna. S negativním ohlasem okolí se nesetkala. „Spíše mě lidé zastavovali a vyptávali se mě.“

Na balet zapomeňte

Láska u ní přerostla ve stávající práci. „Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude orientální tanec živit,“ svěřila se. Po střední škole vystudovala jazyky a mimojiné ji živí překladatelská činnost. Své dvě záliby tak propojila a je šťastná.

„Výhodou je, že tento tanec můžete dělat při jakémkoli tvaru těla. Navíc vše šaty skryjí a cítí se hezky. Třeba balet by žena jako já dělat nemohla,“ upozorňovala na své křivky, které jsou při bollywoodském tanci ku prospěchu. 

„Další výhodou je, že se jedná do jisté míry o individuální tanec. Chlapi nejsou třeba. A tak se nemusíte trápit, že není na parketu dostatek mužů,“ smála se nakonec, když odcházela zpět na pódium ukázat lidem svůj tanec.

Fotogalerie
18 fotografií