Psychologové obvykle poslouchají druhé a se svým životním osudem se nesvěřují. Yamuna se ale otevřít nebála. K vaginálnímu mapování ji dovedlo poznávání sebe sama a také chuť sebe léčit.

Sama má totiž za sebou hned několik nepříjemných sexuálních zážitků. Tím prvním bylo zneužití v devíti letech.

„Při sebezkušenosti s technikou vaginálního mapování a jinými technikami léčení v oblasti vaginy se mi vybavilo moje vlastní zneužití v dětství, kdy při něm byly použity prsty,“ vzpomínala na minulost, kterou si právě vaginálním mapováním vyřešila a zaléčila.

O sedm let později ji potkal další nepříjemný sexuální zážitek. „V 16 letech jsem zažila pokus o znásilnění, což mne na začátku mého sexuálního života v 18 letech na čas zablokovalo a trpěla jsem několik měsíců vaginismem (náhlým a bolestivým stažením svalstva pochvy a pánevního svalstva, které znemožňuje uskutečnění soulože – pozn. red.),“ prozradila. Ovšem s tím jí tehdy pomohl sexuální partner, který na ni netlačil, a krizi společně překonali.

Porod zničil sex

A co vůbec vaginální mapování obnáší? Jde o terapii takzvaným hlubokým dotekem. „Vaginální a gluteální mapování je vhodné pro každou sexuálně žijící ženu, která cítí, že neprožívá své potěšení naplno, nedosahuje orgasmu, je například po porodu a vnímá nějaké bolesti a napětí v podbřišku anebo má nějaké srůsty a jizvy, které jsou buď necitlivé, nebo naopak přecitlivělé, v oblasti břicha nebo vstupu do vaginy,“ rozpovídala se o terapii psycholožka.

Dodává, že mezi klientkami, pro které je takováto terapie vhodná, jsou také ženy, jež zažily sexuální zneužití – ať už v dětství, nebo v dospělosti. Po čtyřech letech této aktivní pomoci se jí vrací klientky z celého světa a různého věku. „Nejmladší bylo devatenáct, té nejstarší šedesát,“ prozradila.

Není to jen o vagině

„Po čase jsem přišla na to, že se nestačí věnovat primárně jen intimní oblasti klientek, myšleno vagině, aby se mohly zbavit prožitých traumat a aby svá necitlivá místa opět cítily a prožívaly potěšení. Pochopila jsem praxí, že je nutné zbavit klientky i uloženého stresu a strachů z jiných oblastí těla,“ svěřila.

K vaginálnímu mapování se dostala skrze sebepoznání...
K vaginálnímu mapování se dostala skrze sebepoznání...
Autor: Petra Yamuna Wolf

V jakých jiných částech těla tedy mají ženy nahromaděn stres a strach? „Například v oblasti hýždí… Tomu pracovně říkám gluteální mapování,“ sdělila Petra. Ovšem pokud si člověk představí procházku růžovou zahradou, je na omylu. Mnohdy je právě mapování hýždí a stehen bolestivé.

„Psychická bolest se totiž ve chvíli traumatického prožitku spojí s bolestí fyzickou,“ vysvětluje příčiny nepříjemností. Pokud jste někdy začala bezdůvodně po sexu s partnerem plakat, Petra upozorňuje, že to může být projevem jistého bloku, který je třeba řešit.

Podívejte se na fotky Petry:

Fotogalerie
7 fotografií