Firma si stěžovala na pochybení ve lhůtách. Rovněž namítla, že požadavky jsou nepřiměřené a diskriminační. Znevýhodněni totiž byli dodavatelé, kteří „disponují stejnou či obdobnou referenční zakázkou, avšak namísto zastupování v územním, stavebním či společném řízeni zastupovali investory v řízení o dodatečném povolení stavby či v řízení o změně stavby před dokončením“, píše se ve schváleném dokumentu.

Vedení Prahy již loni v říjnu zrušilo hlavní zakázku na dostavbu křídla. Důvodem bylo to, že minulé vedení města ji předloni odsouhlasilo, aniž mělo hotový projekt. Ten byl dokončen loni v létě.

Primátorův náměstek Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) minulý týden řekl, že jakmile odezní pandemie koronaviru, město zakázky na dostavbu paláce i na stavební dozor znovu vypíše.

Projekt opravy zachovává původní podobu stavby z roku 1891. Počítá s dobudováním dalšího zázemí a technickými úpravami památkově chráněného objektu.

Průmyslový palác byl postaven při příležitosti Jubilejní zemské výstavy podle návrhu architekta Bedřicha Munzbergera. Od počátku sloužil k pořádání výstav a dalších kulturních akcí, i když původně mělo jít o dočasnou stavbu. V letech 1952 až 1954 komunistická garnitura rozhodla o změně funkce a hlavní hala paláce byla přestavěna na společenský a taneční sál. Změnilo se i jeho jméno na Sjezdový palác, který byl součástí tehdejšího Parku kultury a oddechu Julia Fučíka.

Fotogalerie
5 fotografií