Pražané si mohli Japonský kulturní festival zažít naposledy v roce 2002. „Pořadatelům se v Praze líbilo, proto se opět po letech vrátili,“ prozradil tlumočník Vít Špíšek za organizátory.

Putovní festival, který navštěvuje metropole celého světa, u nás představí na 1300 umělců. „S největší pravděpodobností se do Prahy už nevrátí,“ prozradil Špíšek. Proto doporučujeme si festival nenechat ujít. „Nemá to chybu,“ chválila umělce na Staroměstském náměstí návštěvnice Pavlína.

Video
délka: 00:41
1080p 720p 360p

Malá ochutnávka ze sobotního odpoledne Eva Fornálová

Na Staroměstském náměstí předvedli japonští umělci ochutnávku toho, co si přichystali pro návštěvníky na jednotlivé večery. K videní byla kaligrafie, tanec se zbraněmi a vlajkami i hudební vystoupení.

Zahájení mělo obrovský úspěch. Kolem pódia se shromáždily asi dvě stovky lidí, které aplaudovaly a křičely po každém představení. To bylo zcela zdarma, stejně tak jako samotný festival. Jediné, co musíte udělat pro to, abyste si užili některé večerní představení, je stihnout se zaregistrovat, dokud budou volná místa. Program objevíte tady.

Podívejte se, jak vypadalo sobotní zahájení:

Fotogalerie
58 fotografií