„Účastníci se již sjíždějí, jezdí se sem (na Výstaviště) dívat a následně se odjíždějí ubytovávat. Také neustále volají a ptají se. Další víme, že již jsou ve Středočeském kraji. Hlavní vlnu ale čekáme ve čtvrtek,“ řekl Koutek.

Na Výstavišti mají organizátoři připravena mimo jiné pódia pro vystoupení nebo restaurace. „Vše podstatné je nachystáno, dodělávají se jen poslední drobné věci,“ řekl Koutek. Počet 100 000 účastníků podle něj zřejmě bude překročen, vstupenky se prý stále prodávají.

V neděli budou mít do areálu Výstaviště volný vstup obyvatelé Prahy 7, organizátoři jim tak chtějí kompenzovat obtíže, které akce způsobí. U vchodu stačí, když se prokážou občanským průkazem s místem trvalého bydliště.

Dopravní omezení

Po dobu oslav budou uzavírky platit v ulicích U Výstaviště, Dukelských hrdinů, Partyzánská, Strojnická a Za Elektrárnou v okolí centra oslav. Účastníci budou přijíždět z několika směrů. V ještě větším množství ulic bude omezena doprava v sobotu kvůli spanilé jízdě. Na jízdu vyrazí motorkáři ve třech vlnách od 10:00. Vyjíždět budou z Letné, přes nábřeží Kapitána Jaroše, Hlávkův most a Wilsonovu ulici na Václavské náměstí. Pokračovat budou přes Karlovo náměstí a Masarykovo a Smetanovo nábřeží na náměstí Jana Palacha, kde bude krátká přestávka. Poté přejedou Mánesův most a Chotkovou zamíří na Letnou a Výstaviště.

Na mnohonásobně zvýšený počet motocyklů na silnicích v následujících dnech upozornil i Besip, který se připravované akci věnuje, protože motorkáři dlouhodobě patří k nejrizikovějším skupinám na tuzemských silnicích. Během první poloviny roku bylo na českých silnicích podle předběžných statistik usmrceno 36 motorkářů a 121 motocyklistů utrpělo těžké zranění. Besip v souvislosti s akcí spustil bezpečnostní kampaň, ve které propaguje ohleduplné chování mezi motorkáři a řidiči osobních vozidel.

Na oslavy dohlédne několik stovek policistů dopravní a pořádkové služby, kriminální policie, cizinecké policie i pyrotechnické a letecké služby. Zaměří se kromě míst oslav také na na páteřní dopravní trasy mezi Prahou a Středočeským krajem.

Video
délka: 02:42
720p 360p

V roce 2015 byl v Praze představen „elektrický“ Harley na Jumpstart. Motorcycle Shows

Fotogalerie
18 fotografií