Skalka se konečně dočká nutné rekonstrukce. Od jejího vzniku v červenci 1990 totiž prošla jen menšími opravami nebo rekonstrukcí výtahu, kterým se od roku 2002 mohou do stanice dostat i handicapovaní.

Při rekonstrukci dělníci provedou sanaci průsaků vody do stanice, opraví poškozenou dlažbu i obklady stěn či vymění podhledy včetně svítidel. Obnovy se dočká také informační systém a pro větší bezpečí cestujících bude na hranu nástupiště vsazen nový bezpečnostní pás s žulovými deskami. „Původní ráz stanice však zůstane zachován,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Takto dnes Skalka vypadá:

Video
délka: 01:15.51

Takto v současnosti vypadá stanice Skalka. Dojde v ní k rekonstrukci, skončit by měla v únoru 2018. Tadeáš Provazník

Koncem října navíc začnou technici s výměnou eskalátorů vedoucích z podchodu do vestibulu stanice. Nové pohyblivé schody budou mít stejnou výšku jako ty stávající a neovlivní dispozice stanice. Stará podoba autobusové zastávky na povrchu ale projde také velkou proměnou. Přístřešky dostanou nové střechy a ocelové konstrukce nechá DPP nově natřít. Oprav se dočkají také lavičky, které jsou ve velice špatném stavu.

Modernizace stanice má podle plánu skončit do 26. února příštího roku. Termín ale mohou posunout nepříznivé klimatické podmínky v zimě. Práce by měly skončit přibližně za půl roku, tedy v únoru 2018.
Fotogalerie
13 fotografií