Skupina cizinců se 22. října v ulici Na Štvanici začala hádat a najednou z hloučku vylétl tvrdý předmět, nejspíš kámen. „Tento předmět se však odrazil a poranil ženu stojící na zastávce, ale i bezmála dvouleté dítě v kočárku, se kterým zde jeho maminka čekala na autobus,“ popsala policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Zraněná žena na ošetření nečekala a odjela autobusem pryč. Jediným ošetřeným zraněným tak zůstala dívenka: „Odpoledne jsme vyjížděli ke dvouletému dítěti, které utrpělo zranění v obličejové části. Dítě jsme transportovali do Thomayerovy nemocnice, řekla Blesku mluvčí pražské ZZS Jana Poštová.

Policisté zveřejnili video z incidentu a stále hledají zraněnou ženu, která na místě na policisty nepočkala. „Její svědectví je velmi důležité při objasnění tohoto případu. Zároveň také prosíme svědky incidentu, nebo řidiče, kteří v daný okamžik projížděli okolo a mají ve vozidle kameru, aby se s námi spojili prostřednictvím linky 158 nebo přímo na mobilní telefon 731 195 197,“ dodala Kropáčová s tím, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví, za což pachateli hrozí až osmileté vězení.

Video
délka: 00:24

Kámen na Florenci ošklivě zranil ani ne dvouletou dívenku. Policie České republiky

Fotogalerie
3 fotografie