S pachatelem, který ženě odcizil z bytu šperky a finanční obnos, se poškozená seznámila na jednom z internetových portálů. Po pár schůzkách pozvala sympatického padesátníka k sobě domů.

Další den ale zjistila, že jí v peněžence chybí peníze a zmizely jí z domu šperky za desítky tisíc korun. Podezřelý muž s důvěřivou ženou přestal komunikovat a zmizel.

Kriminalisté muže i jeho identitu znají již z let minulých. V roce 2011 byl za krádeže trestně stíhán.

„V té době si vždy pod záminkou, že si chce založit bankovní účet s vysokým finančním obnosem, vynucoval individuální přístup manažerů finančních institucí. Mezitím, co se muži při schůzce věnovali, odlákal jejich pozornost a nepozorovaně je okradl o mobilní telefony,“ popisuje předchozí události policejní mluvčí Iveta Martínková.

Letos byl dokonce za jiné podvody odsouzen k trestu odnětí svobody. Když do vězení ale nenastoupil, byl na něj v květnu vydán příkaz k zatčení. Pachatel ale stále uniká a kriminalistům se ho nedaří vypátrat.

Působí slušně a má všeobecný přehled

Policie hledá nejen pachatele, ale i další poškozené, kteří se s ním mohli setkat.

„Podvodník zpravidla vystupuje pod svou pravou identitou. Podle lidí, s nimiž se setkal, jedná velice slušně, kultivovaně a galantně. Navíc prý působí vzdělaně a má všeobecný přehled, čímž si snadno získává důvěru svých obětí,“ upozornila mluvčí Martínková.

Pokud víte, kde se hledaný nachází, nebo s ním máte podobné zkušenosti, neváhejte kontaktovat policisty na lince 158.