Situaci natočil muž, který tvrdí, že ani jednoho z aktérů hádky osobně nezná. „Viděl jsem celou situaci od začátku. Mladý muž měl od počátku roušku. Ten druhý pan ho ale chytil a začal křičet, že ji nemá nasazenou pořádně,“ popsal úvod konfliktu autor videa.


V záběru se mladý muž hájil slovy: „Sám to máš pod nosem a budeš mě tady poučovat,“ To už ke dvojici přispěchal vlakvedoucí a po dvou otázkách: „Komu tykáte?“ zaútočil. Těžko říct zda pěstí, či fackou. Z videa to není příliš průkazné.
Video
délka: 01:20.72

Železničář napadl cestujícího ve vlaku FB

Podle videa je přitom skutečně poznat, že roušku měly špatně nasazenou oba aktéři hádky. To si starší z mužů zřejmě po vystoupení z vlaku sám uvědomil, když se slovy: „Já se do toho nechcu zamotat,“ odmítl železničáři, k jeho značné nelibosti, poskytnout svědectví.


Blesk požádal České dráhy o vyjádření. „Situaci řešíme dle interních pravidel. Primárně šlo o konflikt mezi cestujícími o správnost nasazení roušky, do kterého následně vstoupil vlakvedoucí. Bohužel, ignorování vládních opatření ze strany některých pasažérů vede ke zbytečným sporům a vyhroceným situacím,“ uvedl mluvčí Českých drah Robert Pagan.

Aniž by Pagan jakkoliv komentoval chování vlakvedoucího, ještě dodal. „Snažíme se vyhroceným sporům maximálně předcházet, cestující upozorňujeme na povinnost nosit v hromadné dopravě roušku a děkujeme všem, kteří jsou v této nelehké době k sobě navzájem ohleduplní a tuto povinnost respektují.“

Fotogalerie
9 fotografií