Mrtvého chlapce hledala od osudného ledna 2015 zoufale jeho matka. Nechala po něm vyhlásit celostátní pátrání a vytiskla letáky s jeho portrétem, které rozvěsila po celém Kyjově. Všechno bylo ale marné. Marie se proto obrátila na šamanku, která jí řekla, že její syn leží zahrabaný na těžko přístupném místě.

„Lukáš se chytil špatné party, bral drogy a bydlel u jednoho svého kamaráda. Pravidelně za mnou ale chodil a najednou, jako když utne. Prakticky všechny osobní věci přitom po něm zůstaly,“ zoufala si před lety reportérovi Blesku Marie.

Podle matky hrál Lukáš dobře na kytaru a hezky maloval. Od té doby, co ale začal brát pervitin, se začal měnit. „Bál se chodit po městě, protože měl neustále pocit, že ho někdo sleduje. Vím, že ho drogy zabily,“ řekla s roztřeseným hlasem.

Matka oslovila šamanku

Když totiž všechny výzvy a pátrání selhaly, rozhodla se zkusit využít šamanku z Ústí nad Labem. Ta jí sdělila, že tělo Lukáše na příkaz jejich dodavatele drog zahrabali dva narkomani z Kyjova do země. „Když jsem zjistila, že jmenovaní narkomani v Kyjově skutečně žijí, byla jsem v šoku,“ přiznala nešťastná maminka.

Video
délka: 00:11.30

Zadržení muže podezřelého z vraždy mladíka NCOZ

Tělo Lukáše se mělo podle šamanky nacházet přibližně pět kilometrů od Kyjova na místě, kde ve 14. století stála tvrz. Narkomani tam měli využít propadliny nad jednou ze zasypaných místností a hlínou pak hrob dokonale zahrabat.

Policie chytila podezřelé po pěti letech

Policie případ rozhodně neodložila, po možných pachatelích dál pátrala. Nyní, po pěti letech, má dva podezřelé (42 a 46) v cele! „Podle našich závěrů tyto osoby po předchozí domluvě a naplánování vylákaly na konkrétní adresu v jihomoravském městě tehdy dvaadvacetiletého muže, kde jej měly zvlášť surovým a trýznivým způsobem usmrtit,“ uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté nalezli ostatky mladíkova těla zakopané v lese na jižní Moravě. Motivem brutální vraždy měly být výdělky z drog.

Fotogalerie
8 fotografií