Letos v březnu narazil podnapilý trenér v hudebním klubu Perpetuum v sousedství Nejvyššího státního zastupitelství na dealera drog. Když ho chtěl vykázat, dostal drsnou nakládačku a zamířil na ošetření do nemocnice.

Vrátil se pro bundu. Se třemi noži

Uvnitř klubu však zůstala jeho bunda, proto se namísto vrátil. Jenže s sebou si z domova vzal i tři kuchyňské nože! Tady se pak verze obžaloby a obhajoby rozcházejí.

„Byla to chyba. Ale odložil jsem je na ulici do výklenku a ukázal u mříží, že nemám nic v rukách. Chtěl jsem jen zpět bundu. Zaútočili na mě znovu, pěstmi, kopanci a tonfou,“ hájil se Buriánek. Žaloba naopak tvrdila, že ozbrojený Buriánek členovi ochranky hrozil podřezáním a jeho rodině smrtí.

Sklony k alkoholu a násilí

„Už dříve jste spáchal něco podobného, byť bez nožů, a dostal jste podmíněný trest. Je zřejmé, že máte problémy s alkoholem a sklony k násilí,“ pravil předseda odvolacího senátu Miroslav Dlouhý. Podle záznamů pykal hráč v minulosti i za loupež.  

„Mrzí mě, co se stalo. Přestal jsem s alkoholem, vyhledal jsem odbornou pomoc u psychiatra. Mám práci, pracuji v klubu s mládeží. Prosím, abyste mi dali poslední šanci," snažil se Buriánek obměkčit odvolací senát. Za svého člena se zaručil i fotbalový klub Dosta Bystrc.

Verdikt městského soudu dva roky ve vězení ale platí. Odvolání bylo zamítnuto s tím, že soud nižšího stupně důkazy vyhodnotil správně. „Tím ukončili moji kariéru," řekl Blesk.cz zklamaný fotbalista. Rozsudek je pravomocný.

VIDEO: Slovák se vydával za nezletilou dívku, vydíral zájemce o sex.

Video
délka: 00:33.17

Odchod obžalovaného vyděrače od soudu TV Blesk Zdeněk Matyáš