Štastní výherci jsou:

Jindřich Čada, Hodonín
Jaroslav Němec, Choteč
Lenka Brilová, Praha 11
Jana SMOLOVÁ, Teplice nad Metují
Vlasta Kubelková, Pustějov
Rudolf Paukert, Brno
Martin Pavka, Olomouc
František Janoš, Uherské Hradiště
Zdeňka Špinková, Litomyšl
Vendula Novakova, Prostějov
GRATULUJEME!

Pozemní televizní vysílání je nejoblíbenějším způsobem příjmu televizního vysílání v Česku, využívá ho téměř 60 % domácností. Je dostupné de facto na celém území Česka, je zdarma a nabízí programy ve vysoké kvalitě, včetně HD vysílání. V tom můžete sledovat všechny programy České televize. Není tedy žádný důvod zvyšující se poplatky za TV vysílání akceptovat, a pokud jste fanoušky českých televizních stanic, v pozemním televizním vysílání můžete sledovat všechny hlavní kanály.

Koncem letošního roku a v první polovině roku následujícího bychom se měli připravit na přechod pozemního televizního vysílání na nový standard DVB-T2. Potřebujete pro něj přijímač, který umí přijímat vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC. Aby bylo patrné, které přijímače to jsou, spustily České Radiokomunikace certifikaci televizorů a set top boxů. Seznam certifikovaných přijímačů najdete na webu www.dvbt2overeno.cz.   

Vysílání v DVB-T2 si můžete naladit už nyní – je dostupné pro diváky v celé ČR. Diváci se v něm navíc mohou těšit na vyšší kvalitu obrazu HD, právě u programů České televize.

Kolik to všechno bude stát?

Jestliže se rozhodnete pro koupi nového televizoru, pořídíte jej za standardní ceny. Menší televizor opatřený integrovaným DVB-T2 tunerem koupíte už za 3500 Kč. Jestliže chcete jít jednodušší cestou a stávající televizor Vám zatím vyhovuje, stačí si pořídit nový set top box. Ty nejlevnější set top boxy stojí okolo 550 Kč. I takový základní set top box už zvládne USB nahrávání nebo je opatřený funkcí timeshift (možnost pozastavení sledovaného vysílání a zpožděného přehrávání). Novou anténu si kupovat nemusíte a pozemní digitální vysílání zůstává bezplatné – nebudete platit žádné měsíční poplatky. Oproti tomu Vás například základní satelitní komplet bude stát více než 5000,- Kč, se závazkem u provozovatele satelitního vysílání na dva roky a pravidelnými servisními poplatky.

Jaké jsou výhody tzv. pozemního vysílání?

Tento typ vysílání je na českém trhu nejsledovanější, využívá ho zhruba 60 % diváků. Nabízí vám více než 20 kanálů českých komerčních TV stanic a všechny programy České televize. Pozemní vysílání "přes anténu", je jako jediné na trhu pro vás diváky zdarma. Nezáleží na počtu ani umístění zařízení, tedy na tom, jestli je máte v hlavní domácnosti, na chatě nebo někde úplně jinde. Poplatky za příjem televizního vysílání jsou pro vás stále 0. Výhodou nového DVB-T2 vysílání bude i možnost zpětného zhlédnutí a interaktivní služby, propojení televize s internetem prostřednictvím HbbTV a možnost sledovat archivy nebo dodatečné informace k oblíbeným pořadům.

Všechny informace o změnách ve vysílání najdete www.dvbt2overeno.cz.

Soutěžte s námi!

Chcete přijímat televizní vysílání bezplatně a v nejlepší kvalitě? Můžete si s námi zasoutěžit o certifikovaný set top box Evolveo Omega T2. Stačí, abyste nám včas poslali správnou odpověď na otázku:

Správnou odpověď naleznete na www.dvbt2overeno.cz.

Soutěž trvá od 5.2 - 12.2. 2019

Pravidla soutěže najdete ZDE.