Nová Nokia 3310 má baterii s kapacitou 1200 mAh. V porovnání s dotykovými telefony se zdá kapacita nedostatečná, ale opak je pravdou. Skromný barevný displej s úhlopříčkou 2,4“ je velice úsporný, takže mobilní telefon vydrží v provozu klidně dva týdny. Výrobci uvádí dokonce měsíc, ale to už jsou trochu přehnaná očekávání. Ale zpátky k displeji. Má rozlišení 320 x 240 bodů, takže nelze očekávat dokonale jemný obraz. Na druhou stranu, je velice dobře čitelný na sluníčku. A to se může hodit, když se s ním vydáte na horskou túru, sjezd řeky nebo na lyže do Alp.

Praktický tlačítkový telefon s dlouhou výdrží!

Právě ona praktičnost je největší předností nové Nokie 3310. Na dnešní poměry jde o velmi odolný přístroj. Sice se asi nevyrovná legendární 3310 z počátku nového tisíciletí, ale i tak působí bytelně.

Potěší příjemný design, který vychází ze zmiňované ikony tlačítkových telefonů. Nová 3310 je k dostání hned v několika barevných provedeních. Staromilci určitě uvítají tmavě modré provedení, protože barva odpovídá základní variantě původní Nokie 3310.

Ale pozor! Kdo by očekával jednoduché a intuitivní ovládání, na které byl zvyklý u 17 let starého modelu, ten by se napálil. Nová Nokie 3310 funguje na systému Nokia Series 30 (někdy také označované zkráceně S30+), který můžeme nalézt u většiny novějších tlačítkových Nokií. Problémem může být „moderní“ grafické menu, které nepůsobí úplně přehledným dojmem. Důvodem jsou poněkud nesrozumitelné ikony. Ale i na to se dá zvyknout.

Autor: Netcomp s.r.o.

Nokie 3310 má 2MPx fotoaparát

Větším problémem může být absence wifi přijímače. Internet do nové Nokie 3310 dostanete pouze přes placené EDGE, což se může zbytečně prodražit. V telefonu je předinstalovaný prohlížeč Opera mini, se kterým si pohodlně najdete spoj a další důležité informace, ale na dlouhé brouzdání po internetu to rozhodně není.

Přesto nová Nokia 3310 patří mezi špičku tlačítkových telefonů. K popularitě mezi uživateli ji napomáhá také 2MPx fotoaparát, který bohatě stačí na rychlé zdokumentování poznámek nebo jízdního řádu. Na fotografie do rodinného alba si ale vezměte raději jiný fotoaparát. Dalším bonusem je MP3 přehrávač a běžný 3,5mm jack na dolní hraně telefonu. V balení najdete i docela slušně hrající sluchátka.

Za cenu nepřesahující 1 800 Kč získáte spolehlivý klasický tlačítkový telefon, který má navíc atraktivní design s vybranými moderními prvky. Je to zkrátka skvělá volba pro všechny, kteří potřebují telefon s dlouhou výdrží baterie.

Zdroje: www.nokia.com