Absolventi medicíny a zároveň startupová parta Virtual Medicine ze Slovenska přišla s revolučním objevem. Když se jednoho dne již dnešní CEO teď už po celém světě slavného startupu, Tomáš Brngál, připravoval na anatomické zkoušky, napadla ho revoluční myšlenka. Jak jednoduché by bylo učit se o částech lidského těla, kdyby si je člověk mohl prohlédnout zblízka anebo se podívat do jeho různých vrstev? Společně se svým kamarádem, programátorem Milošem Svrčkem, tak zprovoznili demo aplikaci pro virtuální realitu, ve které člověk může volně procházet kompletně celým lidským tělem. „Představte si svět, ve kterém se dá vzdělávat pomocí všech lidských smyslů – intuitivně, hravě, ale i vizuálně. Tento svět poskytuje právě virtuální realita,“ dodává zakladatel Virtual Medicine, Tomáš Brngál.

Autor: Samsung

Human Anatomy VR je jedinou anatomickou aplikací pro virtuální realitu, která je zároveň doplněna o praktickou kompletní učebnici anatomie. Aplikace umožňující naprosto nový přístup ke vzdělávání funguje na platformě Samsung Gear VR a je k dispozici zdarma pro studenty medicíny po celém světě. „Aplikace umožňuje vzdělávání interaktivním způsobem, kdy můžete do ruky vzít kosti, svaly, ale i orgány a prohlížet si je z různých úhlů, a zároveň je pro studenty naučnou hrou. Člověk může například lidskou kostru rozbít a potom ji znovu skládat dohromady. Hrou se studenti velmi rychle učí a navíc, v dnešní době je to klíč k mladé generaci,“ potvrzuje Tomáš Brngál.

Díky úspěšnosti vzdělávací aplikace pokračují mladí medici z Virtual Medicine projektem pro střední zdravotnícké školy, který je realizován ve spolupráci s organizací Svět zdraví a partnerem Samsung Electronics.