Kancelář doma

Ano, je to pohodlné a nejčastěji i nejlevnější. Ale pokud má být vaše práce alespoň trochu kreativní a produktivní, domácí prostředí není zrovna to pravé ořechové. Je to místo, kde hlavně žijete a nástrah pro rozptylování je tedy nespočet. Je bez debat, že pracovní prostor ovlivňuje výkonnost. Pokud dlouhodobě pracujete z domova, vaše kreativita klesá, a navíc u vás mnohem snáze dojde k vyhoření.

Kavárna

Kavárna je také fajn místo, ale co si budeme povídat, dost se prodraží. Kavárna je ideálním místem pro pracovní schůzky nebo na vyřízení e-mailů, ale místem pro stálou a kvalitní práci bohužel nikoliv.

Coworking

Coworkingová centra rostou jako houby po dešti. Narazíte na ně už i v malých městech a těší se stále větší oblibě. Získáte tam zajímavé kontakty. Pracujete vedle webdesignéra, kouče, grafika, copywritera. To by se při práci z domova jen těžko stalo. Coworkingová centra jsou navržena tak, aby kreativitu a inspiraci probouzela. Prostory jsou moderní a dokonale funkční. Navíc můžete náhlý nápad probrat s „kolegy” a rázem tak vidět svůj projekt z nové perspektivy. Vám jen stačí přinést si své potřebné vybavení, které je pro vaši práci nezbytné.


Pavel (25) si práci v coworkingovém centru nemůže vynachválit: „Jediné, co ke své práci potřebuji, je můj Samsung Galaxy S8. Je to taková mobilní kancelář, díky které si můžete přečíst své e-maily nebo naplánovat schůzky v podstatě odkudkoli. Je vybaven technologiemi, které dokážou podporovat přenos až 1 Gb/s, a umožňují tedy rychlé stahování souborů bez ohledu na jejich velikost. Vždy a všude. Praktická je i možnost multitaskingu, tedy rozdělení obrazovky na dvě plochy – na jedné můžete třeba sledovat video a na druhé během toho odpovídat na e-maily. Další mojí oblíbenou ‚hračkouʻ je Sound Bottle. Bezdrátový reproduktor, který dokáže zkombinovat zvuk a osvětlení k dosažení dokonalé atmosféry. Naučil jsem se ho používat doma i v práci. Nabízí možnost nastavit si libovolnou barvu i stupeň osvětlení. Díky tomu jej můžete využít jako doplněk v každém prostoru.

Další užitečné tipy a triky ze světa technologií najdete v rubrice TECHsvět!

Fotogalerie
6 fotografií