Nezapomínejte, že vy, jakožto rodiče, byste měli vždy určit příslušná pravidla a hranice ohledně rozumného používání chytrých mobilů, tabletů a dalších technologií. Ty mohou být velice nápomocné nejen při studiu, ale také při trávení volného času. Jaké moderní vychytávky vaše děti nejvíce ocení? Na to jsme se zeptali 15leté studentky Lindy a jejích kamarádů.

Autor: Matouš Sedlák

Chytrý telefon Samsung Galaxy J5 (2017)

Linda patří mezi typické teenagery. Bez smartphonu a internetu si už neumí představit jeden jediný den. „Ráda sdílím své zážitky s kamarády na sociálních sítích. Selfie fotky jsou šikovným nástrojem, jak se ukázat v dobrém světle, a možná proto se staly neodmyslitelnou součástí života mých vrstevníků,“ dodává Linda. „K focení hezkých fotek ale potřebujete kvalitní foťák. Proto jsem ráda, že právě já vlastním Samsung Galaxy J5 s kvalitním 13Mpx fotoaparátem. Díky mnoha režimům úprav a nejrůznějším filtrům můžu z obyčejné fotografie udělat mistrovský kousek,“ říká Linda.

Cenově výhodný tablet Samsung Galaxy Tab E
Cenově výhodný tablet Samsung Galaxy Tab E
Autor: Matouš Sedlák

Tablet Samsung Galaxy Tab E

„Tablet je úžasná věc, je o něco větší než klasický smartphone, ale na rozdíl od něj toho umí mnohem víc. Tablet Samsung Galaxy Tab E používám především jako pomůcku při učení. Dále na něm ráda sleduji make-up tutoriály, podle kterých se s kamarádkami ve volných chvílích líčíme,“ směje se Linda.
Navíc díky funkci více oken se dá pracovat ve dvou aplikacích zároveň a maximalizovat produktivitu a spojit ji se zábavou. Režim rozdělené obrazovky usnadňuje na velkém 9,6" displeji zpracování více úloh současně.

Mobil Galaxy J5 (2017), repráček Wireless Speaker Scoop a tablet Galaxy Tab E (vše Samsung)
Mobil Galaxy J5 (2017), repráček Wireless Speaker Scoop a tablet Galaxy Tab E (vše Samsung)
Autor: Matouš Sedlák

Moderní technologie jsou dnes nedílnou součástí našeho života. Ulehčují nám komunikaci, také se díky nim mnohem snadněji dostaneme k potřebným informacím. Jak jste na tom vy?

Více technologických vychytávek, které vám zefektivní život, najdete v našem speciálu TECHsvět!