Tipy na víkend: Přivítejte jaro, zahoukejte si se sovou nebo potkejte Žižku u Sudoměře | Blesk.cz
22. březen 2019
Svátek slaví Leona, zítra Ivona

Tipy na víkend: Přivítejte jaro, zahoukejte si se sovou nebo potkejte Žižku u Sudoměře

/
 • Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí si vybrat některý z našich tipů.
  21. března 2019 ● 16:59
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen na televizi nebo z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkedn bude jako na houpačce. Sobota přinese sluníčko a až 18 stupňů, v neděli se zatáhne a citelně ochladí - jen na 10 stupňů.

 • 1.

  Světový den vody

  Oslavy Světového dne vody, který každoročně připadá na 22. března, jsou tradičně spojeny s množství akcí, při kterých je možné navštívit jinak nepřístupná místa spojená s vodou. Prohlédnout si můžete například vodní elektrárny, čističky vod, přehrady… Vybrat si, kam zajít, můžete ZDE

 • 2.

  Navštivte meteorology

  Ke Dni vody se připojili i meteorologové a otevřeli svá pracoviště pro veřejnost. Přijďte se podívat do míst, odkud se předpovídá počasí, přírodní kalamity od povodní přes vichřice, uvidíte ty nejmodernější počítače a mnoho zajímavého. Více ZDE

 • 3.

  Festival Evolution

  Festival Evolution, který je zaměřen na zdraví nejen tělesné, ale také duševní, oslaví letos již své 15. narozeniny a opět přinese inspiraci, jak se o sebe lépe starat. Pokud i vám záleží na zdravém životním stylu, přijďte od pátku do neděle na Výstaviště v Praze Holešovicích. Představí více než 450 tuzemských i zahraničních vystavovatelů, zajištěn je bohatý doprovodný program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 4.

  Vynášení Morany

  Ve Stanici techniků v Praze-Podbabě v sobotu definitivně zatočí se zimou. V duchu lidových tradic tu od 13 hodin vynesou Moranu. Připraveny jsou výtvarné a rukodělné workshopy nejen s velikonoční tematikou. Děti si budou moci vyrobit jarní brože a malé loutky Morany pro štěstí, v dřevodílně se budou vyrábět jarní medaile a hudební nástroje. Těšit se můžete i na pečení perníčků. Pro milovníky sportu bude venku připraven sportovní, akrobatický a šermířský koutek.

  Video
  délka: 01:38
  720p 360p

  Ve Stanici techniků v pražské Podbabě budou opět vynášet Moranu DDM hl. m. Prahy

 • 5.

  Festival delikátních chutí

  Havajské poke, vitamíny nadopované Buddha bowls z Bali, čínské dim sum knedlíčky, speciality z avokáda, kozí a ovčí produkty z české farmy, čerstvé mořské plody z pobřeží Chorvatska, pořádný dřevem navoněný kus masa z grilu a další dobroty z celého světa můžete ochutnat na Festivalu delikátních chutí. Ten se už po páté koná v sobotu na Novoměstské radnici v Praze 2.

  víkendové tipy
  Autor: istock.com

   

 • 6.

  Orchideje celého světa

  Řada druhů orchidejí z tropických oblastí naší planety, kterou doplní originální květinová aranžmá z dílny jedné z nejlepších českých floristek současnosti Kláry Franc Vavříkové, opět uvidíte v Botanické zahradě v pražské Troji. Výstava potrvá do konce měsíce a součástí je i doprovodný program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 7.

  Matějská pouť

  Další ročník nejstarší poutě ve střední Evropě se roztočí už tuto sobotu. Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích, kde čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Letošní novinkou je například 40 m dlouhá průchozí maketa draka. Podle pořadatelů je obměněna třetina atrakcí. Novinkou je i farmářský trh, který se bude konat každý víkend. Matějská potrvá do 22. dubna. Více čtěte ZDE

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 8.

  Vycházka za sovím houkáním

  Vycházka za sovím houkáním do Kokořínského dolu se koná v pátek. Sraz je v 17.50 na železniční stanici Nebužely. Nutná je baterka a teplé oblečení. Ukončení je zhruba v půl deváté večer na nádraží ve Lhotce u Mělníka. Účastníci, kteří plánují dorazit autem, ho mohou zaparkovat u vlakové stanice Lhotka u Mělníka a svézt se jednu zastávku do Nebužel vlakem, odjezd vlaku v 17.41 hodin. Trasa povede Nebuželským dolem.

  Vycházka za sovím houkáním
  Autor: profimedia.cz

 • 9.

  Jarní veletrh Zemědělec

  Od středy do neděle se na Výstavišti v Lysé nad Labem koná již 50. národní výstava zemědělství, zahrádkářství a potravinářství. Téměř 200 tuzemských či zahraničních vystavovatelů nabídnou to nejlepší ze svého sortimentu. K zakoupení bude nepřeberné množství květin, semínek, sadby, keřů, stromů. Připraveny jsou přednášky i bohatý doprovodný program – soutěž v králičím hopu, festival dechovky…

  víkendové tipy
  Autor: shutterstock.com

 • 10.

  Jaro na vsi

  Výstava Jaro na vsi připomíná zvyky našich předků. Ve skanzenu v Přerov nad Labem uvidíte veškeré jarní obyčeje, od masopustních zábav, přes velikonoční zvyky a připomínku svatovojtěšské poutě až po máje a květnové mariánské svátky. Zdobit se tu budou i perníčky nebo péci velikonoční dobroty. Program začíná v sobotu a potrvá až do 28. dubna.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 11.

  Josefská pouť

  Nejstarší a zároveň největší Josefská pouť v Plzeňském kraji se koná o víkendu v Úhercích. Tradičně do obce dorazí tisíce lidí. Jako obvykle se návštěvníci mohou těšit na desítky nejrůznějších atrakcí, střelnic a chybět nebude ani občerstvení včetně klasických koláčů, které k poutím neodmyslitelně patří.

  Josefská pouť
  Autor: Martin Sekanina

 • 12.

  Bitva u Sudoměře

  Od slavné bitvy u Sudoměře, jedné z nejslavnějších bitev našich dějin, uplyne 599 let. V sobotu se tak můžete přenést v čase opět do dob Jana Žižky. K rybníkům Markovec a Škaredý přitáhnou s vozy husité, pronásledováni křížovníky ze Strakonic a železnými pány z Písku. Rekonstrukce slavné bitvy, ve které Jan Žižka s hrstkou husitů slavně zvítězil nad jízdou křížovníků a katolických pánů, začínají od 14 a od 16 hodin. Program je ale připravený na celý den. V bitvě se můžete těšit krom husitských vozů také na více než sto bojujících a obrněné jezdce.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 13.

  Svátek mandloní

  Největší mandloňový sad ve střední Evropě kvete v Hustopečích, kde se v sobotu konají Slavnosti mandloní. Těšit se můžete na bohatý program na Dukelském náměstí, v renesančním domě U Synků i přímo v mandloňových sadech, od 9 do 17 hodin. K ochutnání budou nejrůznější dobroty z mandlí, soutěže jedlíků, vycházka do mandloňových sadů a další program.

  Video
  délka: 00:25
  360p

  Turisté berou útokem sady mandloní u Hustopečí Blesk TV Zdeněk Matyáš

 • 14.

  Mistrovství modelů

  Stovky modelářů a autorů papírových vystřihovánek z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska, se sejdou v sobotu na 15. ročníku mezinárodní výstavy papírových modelů Papír Show Ostrava 2019. Koná se v prostorách ZŠ Bohumíra Dvorského v Ostravě-Bělském lese. Jde o největší výstavu papírových modelů v regionu severní Moravy a Slezska. Letos se koná jako Mistrovství ČR papírových modelů letecké a kosmické techniky. Doprovodný program v hale obsahuje i RC trucky na dráze 6 x 4 metrů a čtyři panely pro jízdy vláčku různých měřítek.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 15.

  Burianovy kresby na výstavě

  Výstava Širým světem v sálech Obecního domu v Praze představuje více než 200 originálů malíře Zdeňka Buriana. Expozice člení Burianovu tvorbu do tematických celků. Jednotlivé kapitoly tak představují ilustrace k legendárním dobrodružným příběhům Jacka Londona, Julese Verna, Rudyarda Kiplinga, Roberta Louise Stevensona, Karla Maye a dalším. K vidění jsou originály ze soukromých sbírek. Výstava potrvá do konce června. Více čtěte ZDE

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 16.

  2x100 v Národním muzeu

  Přesně 200 z nejvýznamnějších a nejzajímavějších sbírkových předmětů uvidíte do konce června na výstavě v Historické budově Národního muzea v Praze. Budova je po kompletní rekonstrukci, sbírkové předměty ale ještě nejsou kompletní. Novinkou však je zpřístupněná kupole věže muzea. Více čtěte ZDE

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 17.

  Sto let česko-slovenské koruny

  Jak se vyvíjely československá a později česká platidla, bankovky, státovky i mince představuje unikátní výstava v Císařské konírně na Pražském hradě. Uvidíte nejen to, čím jsme platili, ale i nerealizované návrhy, které například z politických důvodů neprošly. Výstava představí originály Alfonse Muchy, Františka Kysely, Maxe Švabinského, Karla Svolinského, Albína Brunovského, Oldřicha Kulhánka a dalších. Uvidíte i repliky panovnických korun, ukázky zásob centrální banky i obří zlatou minci v hodnotě 100 milionů korun! Jde o druhou největší minci světa a váží 130 kg. Výstava potrvá do 28. dubna.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 18.

  Animáci u fontány

  V prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice v Praze se koná velkolepá výstava nejznámějšího animačního studia světa. Výstava s názvem Pixar - 30 let animace, představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia. K vidění jsou stovky originálních skic kreslených postaviček, nahlédnete do základů animace, k vidění je řada modelů známých filmových postaviček a mnoho dalšího. Výstava potrvá do 26. května.

  Video
  délka: 03:25
  360p

  Třicet let skvělých nápadů – to je Pixar. • Krátký animovaný film Pro ptáky (For the Birds). Art Movement, Disney, Pixar

 • 19.

  Památky z lega

  Na ploše 900 m2 můžete vidět více než 30 obřích modelů českých památek. K vidění je například Karlštejn, Bouzov, Hluboká, Rožmberk či Bezděz, ale také Chrám sv. Barbory, Národní muzeum, vysílač Ještěd i neexistující Národní knihovnu architekta Jana Kaplického. Na stavby bylo použito 2,5 tuny kostiček lega a nadšenci je stavěli 13850 hodin. Výstavu můžete vidět v dolním patře hračkářství Hamley´s v Praze.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 20.

  Made in Czechoslovakia

  Co všechno Čechoslováci vymysleli od roku 1918 do 1992 ve 130 exponátech, přibližuje výstava Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět v Národním technickém muzeu v Praze. Na tu navazuje druhá výstava s názvem Pražské vzorkové veletrhy. Ta prezentuje tradiční domácí výrobce, kteří odolali času a fungují dodnes. Největším exponátem, který vítá návštěvníky ze střechy muzea, je letadlo Aero L-29R Delfín. Osobně si mohou lidé průřez desetiletími prohlédnout až do září.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 21.

  Leonardo na zámku

  Interaktivní výstava vynálezů geniálního renesančního umělce Leonarda da Vinci je k vidění na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Výstava není jen o koukání, exponáty si můžete ošahat, vyzkoušet…Digitálně tu tak změníte třeba nejslavnější obraz světa – Monu Lisu, zúčastnit se můžete i poslední večeře nebo si zatočit s Vitruviánským mužem. Zámek můžete navštívit do konce dubna.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 22.

  Pohádková výstava

  Letohrádek Mitrovských v Brně připravil barevnou a hravou výstavu Princezny a hrdinové. Návštěvníky čeká 50 legendárních kostýmů princezen, princů i padouchů z nejznámějších českých filmových pohádek. Od Pyšné princezny, přes nezapomenutelné Hrátky s čertem, veršovanou Princeznu se zlatou hvězdou, hudební Šíleně smutnou princeznu, nechybí ani Honza málem králem, Jak se budí princezny, Princ a Večernice, až po oblíbenou pohádku S čerty nejsou žerty a na výstavě „nejmladší“ pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Pro děti je připraveno hravé Ladovské peklo s váhou hříšníků i mluvící zrcadlo. Do pohádek tu můžete zavítat do 28. dubna. Více čtěte ZDE

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 23.

  Legiovlak vyrazil

  Věrná replika vlaku, který pomohl československým legionářům v letech 1918 až 1920 ovládnout Sibiř, opět vyráží na pouť Českou republikou. Letos má naplánovaných 35 zastávek, většinou ve východní polovině České republiky. Můžete si prohlédnout dílnu, poštovní, nemocniční, důstojnický či po zuby ozbrojený obrněný vůz. K viděním polní kuchyně, kulomety a mnoho dalšího. Program zastávek je ZDE

  Video
  délka: 00:59

  Člen posádky Ján Lukáč (30) představuje výzbroj obrněného vozu. Michal Charbulák

                                                                                                                                                                           
   

   

   

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Články odjinud
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy