17. říjen 2018
Svátek slaví Hedvika, zítra Lukáš

Tipy na víkend: Posvícení, dýňobraní Hubertova jízda i exoti v Olomouci

/
 • Ani víkend nemusíte sedět doma, stačí si vybrat některý z našich tipů.
  11. října 2018 ● 16:49
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen na televizi nebo z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Víkend nás čeká jako malovaný, ideální na výlet. Čekejte teploty kolem 20 stupňů a slunečnou oblohu.

 • 1.

  Havelská a jiná posvícení, čokoládový festival a další dobroty

  *Praha- Nové Město - V prostorách Novoměstské radnice se koná festival kuchyně ze všech koutů světa. Zavítat sem můžete v sobotu od 9 do 18 hodin.

  *Praha-Radotín - Posvícení bude zahájeno v 9 hodin slavnostní fanfárou a bohoslužbou. Celý víkend se můžete těšit na spoustu dobrot a kulturní program.  

  *Zadní Třebáň - V rámci posvícení se můžete zúčastnit kuchařské soutěže o nejlepší donesený staročeský či český pokrm a soutěže O nejlepší posvícenský koláč. Akce začíná v sobotu ve 14 hodin na návsi.

  *Hořovice - Cibulový jarmark se koná v sobotu na náměstí, v ulicích a kulturních zařízeních města

  *Liběchov – Celou sobotu bude probíhat jarmark, zadovádíte si na pouťových atrakcích, podíváte se na ukázky řemesel a sokolnictví a připravena je i spousta dobrot. V neděli se od 10 hodin koná Svatohavelská poutní mše za doprovodu varhan.

  *Slaný - Řemesla, farmářský jarmark, dílny, soutěž v štrůdlování a další program je připraven v sobotu od 9.30 do 17 hodin.

  *Přeštice - Druhý ročník Přeštického festivalu vína se koná v sobotu od 13 hodin na Masarykově náměstí.

  *Mariánské Lázně - na kolonádě Maxima Gorkého se v neděli koná Festival jablek. Připraven je jarmark, výstava regionálních odrůd ovoce a zahrádkářských výpěstků, tvůrčí dílny pro děti i dospělé, tematické soutěže, ochutnávky pokrmů z jablek, hudební vystoupení.

  *Tábor - Pátý ročník prestižního festivalu čokolády v Táboře se koná od pátku do neděle. K ochutnání bude čokoláda ve všech jejích skupenstvích, těšit se můžete i doprovodný program, kuchařské show plné čokolády, prohlídky Muzea čokolády a marcipánu.

  *Ostrava - Nabídka i program letošního Oktobe(e)rfestu se rozroste. U obchodního centra Forum Nová Karolina tak bude možné v pátek a v sobotu ochutnat několik desítek druhů piv z okolních pivovarů nebo zaexperimentovat a ochutnat některé speciály. Připraveny jsou živé koncerty a myslí se i a děti.

  *Šternberk – na hradě se v sobotu koná gurmánský festival Podzimní mlsání. Návštěvníci těšit na prohlídky hradu spojené s ochutnávkou netradičních historických pokrmů.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 2.

  Festival světla

  Festival světel Signal v Praze přichází každý rok s něčím novým - instalacemi, umělci i trasami. Od čtvrtka do neděle představí 24 uměleckých instalací v osmi různých městských částech, od centra až k periferii. Hlavními trasami přitom budou centrum, Vinohrady a nově i Karlín. Program najdete ZDE

   

 • 3.

  Cestujte pohodlně po Česku! Vyzkoušejte bileto!

  Jezdit na výlety autobusem či vlakem nám totiž může ušetřit peníze i nekonečné čekání v kolonách. Naštěstí doby nepřehledných jízdních řádů v papírové podobě jsou tytam. Každý seriózní dopravní podnik má už svůj jízdní online portál, ve kterém stačí zadat vaši polohu a cíl vaší cesty. Pokud se ale nechcete omezovat jen na určitou oblast a dopravní podnik, tak je dobré používat například www.bileto.cz, kde stačí zadat váš cíl. Chytrý systém vám vmžiku vyjede spoje s nejméně přestupy nebo ty nejrychlejší. Po registraci si pak můžete své oblíbené a nejčastější spoje také pohodlně ukládat. Jízdní řády Bileto je odteď možné používat pohodlně i přes aplikaci, která je zdarma ke stažení na App Store a Google Play.

  Cestujte pohodlně, vyzkoušejte bileto.cz
  Autor: www.bileto.cz

 • 4.

  Hubertova jízda

  V sobotu už v 9 hodin ráno startuje na zámku Skalice v Bohumilicích dětská jízda zručnosti. Na programu jsou pak skokové závody, vystoupení trubačů na lesní roh, hon na lišku i svatohubertská mše.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 5.

  Dýňobraní

  *Nelahozeves – na zámku se bude v sobotu od 13 hodin točit vše klem dýní a strašidel. Připraveno je dlabání dýní, dýňové speciality i strašidelné prohlídky a divadlo.

  *Lysice - Na vnitřním zámeckém nádvoří je na víkend připraven tematický minitrh, dýňové pochutiny, dílnička pro děti a výstava dýní.

  *Slavkov u Brna - Na nádvoří zámku si budete moci v neděli a vyzkoušet vyřezávání, zdobení či malování dýní. Program začíná ve 13 hodin.

  *Brno-střed – v neděli od 10 hodin se v Otevřené zahradě můžete zapojit třeba do pečení dýňových koláčů. Připraveny jsou ale i klasické dílničky a vše, co je s dýněmi spojené.

  *Velké Karlovice – v dětském zábavním parku Razulák se chystají na sobotu dýňové dílničky. Pro malé i velké bude od 15 do 17 hodin připraven pestrý program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 6.

  Exoti v Olomouci

  Unikátní kolekci papoušků rodu Ara nabídne mezinárodní výstava EXOTA Olomouc 2018, která se uskuteční od pátku do neděle na olomouckém Výstavišti Flora. Zlatým hřebem budou arové hyacintoví, největší papoušci světa. Obdivovat tu můžete ale i další okřídlené unikáty – například ary zelenokřídlé, ary arakangy, ary vojenské, ary Araraty atd.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 7.

  Výlovy rybníků

  Pokud chcete vidět na vlastní oči, jak se loví rybník, ochutnat přímo na místě nejrůznější rybí speciality nebo si koupit nějaké dobroty domů, musíte si přivstat. Výlovy začínají nejčastěji již kolem sedmé ráno.

  *od pátku do neděle: největší český rybník Rožmberk

  *sobota: Podkostelní rybník v Putimi u Písku

  *sobota: Slížanský rybník ve Zborovicích u Kroměříže

  *od pátku do neděle: rybník Hrubý v Šumvaldě u Uničova

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 8.

  Výstava ke 100. výročí republiky

  * Příběhy symbolů našeho státuv Jízdárně Pražského hradu je otevřená výstava Doteky státnosti. Návštěvníci si tu mohou prohlédnout tisíc unikátních exponátů z archivu Vojenského historického ústavu a dalších, které se pojí se symboly našeho státu. Uvidí vývoj státního znaku, naší vlajky, ale i sako, ve kterém Jan Kubiš spáchal atentát na Reinharda Heydricha či první motorové letadlo vyrobené v Československu. Výstava potrvá do konce října.

  100 let Československa! Pražský hrad nabízí mnoho výstav.
  Autor: Dan Černovský

 • 9.

  Retro biják

  Unikátní výstava Retro biják představuje na 200 kostýmů a rekvizit z téměř 70 oblíbených českých i československých filmů z 60. až 90. let. Uvidíte například masožravou Adélu, dlouhý nos princezny Bosany, postel babičky ze Slunce, seno…, umyvadlo z vodnické rodiny Wassermannů a mnoho dalšího. „Doplňují je fotografie, plakáty a rekvizity, aby co nejlépe vystihly to nejznámější z daného díla,“ uvedla kurátorka Jana Sommerová. Kinohity vybralo hlasováním 400 tisíc samotných diváků. Výstavu uvidíte v Tančícím domě v Praze do 21. října

  Retro Biják
  Autor: Mária Rušinová, Robert Klejch

 • 10.

  Orbis Pictus na zámku

  Unikátní výstava Orbis Pictus Play Zlín je souborem více než 60 interaktivních objektů, které se snaží rozvíjet imaginaci a fantazii se zaměřením zejména na fenomén hry. Objekty vyráběli výtvarníci pod dohledem Petra Nikla a inspirovali se v Komenského knize Labyrint světa a ráj srdce. Projekt vznikl před 11 lety a v různých modifikacích po celém světě proběhlo již 80 interaktivních výstav, které zhlédly téměř 3 miliony návštěvníků. Na zlínském zámku jde o stálou expozici.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 11.

  Trabant, volha a ty další

  Nablýskaná ruská Poběda a Volha, nezničitelný Trabant ze Zwickau, rumunský Oltcit, žigulík a jak jinak legendární tisícovka embéčko. Auta, která měla posunout někdejší socialistický blok k lepším zítřkům, přežila politiky i jejich ideologii. Vybrané kousky jsou k vidění v Technickém muzeu v Brně pod hlavičkou populární rozhlasové relace Pozor, zákruta, kterou od roku 1962 každou neděli hltaly desetitisíce posluchačů. Jde o stálou výstavu.

  Video
  délka: 00:39
  360p

  Pohled do expozice Pozor,zákruta, kterou může veřejnost navštívit v Technickém muzeu v Brně Zdeněk Matyáš

 • 12.

  Klamárium aneb Když vás šálí zrak

  Nejznámější zrakové klamy představuje výstava Klamárium, kterou můžete vidět ve Světě techniky v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic. Expozice na ploše 1000 metrů čtverečních rozdělena do pěti hlavních pokojů, v nichž mohou návštěvníci vidět i vyzkoušet třicítku interaktivních exponátů. Ty představují dvacet nejznámějších optických klamů. Návštěvníci vidí neexistující podněty, a naopak nevidí ty existující. Kamarádi se jim před očima promění v obry a trpaslíky. Nehybné obrázky se začnou zdánlivě pohybovat…. Klamárium můžete navštívit do konce října.

  Nejznámější zrakové klamy představuje výstava Klamárium, kterou v pátek otevřeli ve Světě techniky v Ostravě.
  Autor: stcostrava.cz


   

   

   

   

  Havelská a jiná posvícení, čokoládový festival a další dobroty

  *Praha- Nové Město - V prostorách Novoměstské radnice se koná festival kuchyně ze všech koutů světa. Zavítat sem můžete v sobotu od 9 do 18 hodin.

  *Praha-Radotín - Posvícení bude zahájeno v 9 hodin slavnostní fanfárou a bohoslužbou. Celý víkend se můžete těšit na spoustu dobrot a kulturní program.  

  *Zadní Třebáň - V rámci posvícení se můžete zúčastnit kuchařské soutěže o nejlepší donesený staročeský či český pokrm a soutěže O nejlepší posvícenský koláč. Akce začíná v sobotu ve 14 hodin na návsi.

  *Hořovice - Cibulový jarmark se koná v sobotu na náměstí, v ulicích a kulturních zařízeních města

  *Liběchov – Celou sobotu bude probíhat jarmark, zadovádíte si na pouťových atrakcích, podíváte se na ukázky řemesel a sokolnictví a připravena je i spousta dobrot. V neděli se od 10 hodin koná Svatohavelská poutní mše za doprovodu varhan.

  *Slaný - Řemesla, farmářský jarmark, dílny, soutěž v štrůdlování a další program je připraven v sobotu od 9.30 do 17 hodin.

  *Přeštice - Druhý ročník Přeštického festivalu vína se koná v sobotu od 13 hodin na Masarykově náměstí.

  *Mariánské Lázně - na kolonádě Maxima Gorkého se v neděli koná Festival jablek. Připraven je jarmark, výstava regionálních odrůd ovoce a zahrádkářských výpěstků, tvůrčí dílny pro děti i dospělé, tematické soutěže, ochutnávky pokrmů z jablek, hudební vystoupení.

  *Tábor - Pátý ročník prestižního festivalu čokolády v Táboře se koná od pátku do neděle. K ochutnání bude čokoláda ve všech jejích skupenstvích, těšit se můžete i doprovodný program, kuchařské show plné čokolády, prohlídky Muzea čokolády a marcipánu.

  *Ostrava - Nabídka i program letošního Oktobe(e)rfestu se rozroste. U obchodního centra Forum Nová Karolina tak bude možné v pátek a v sobotu ochutnat několik desítek druhů piv z okolních pivovarů nebo zaexperimentovat a ochutnat některé speciály. Připraveny jsou živé koncerty a myslí se i a děti.

  *Šternberk – na hradě se v sobotu koná gurmánský festival Podzimní mlsání. Návštěvníci těšit na prohlídky hradu spojené s ochutnávkou netradičních historických pokrmů.

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy